В инструкцията която открих в нета за климатика на руски за този модел се споменава за възможност за принудително преминаване на климатика в в режим на размразяване на външното тяло . Тази сутрин осъмнахме с мъгла и всичко беше покрито със скреж включително и толплообменника на външното тяло . Затова реших да пробвам дали работи това принудитено размразяване . Изключих климатика от дистанционното / поставих го в режим OFF/ и натиснах бутона МОДЕ за 2-3 секунди както пишеше че трябва да направя в такива случаи според инструкцията за експлоотация на руски . На диплея на дистанционното се появи H1 / това е индикацията за размразяване която се обикновено се появява на дисплея на вътрешното тяло когато се размразява външното / . Изчаках няколко минути , но нищо не се случи . След това включих климатика от дистанционното / с бутона ON/ и след малко започна да духа топло и така и не премина в режим на размразяване а външното тяло си беше още покрито от скреж . Нямах повече време да се занимавам с него и го оставих на 21 градуса и ауто на вентилатора .
Не знам дали аз пропускам нещо или просто няма такъв режим . Ако някой има информация моля да ми отговори или пише !!!