Резултати от 1 до 15 от общо 15

Hitachi RAS/RAC-10KH - монтаж в Бургас

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    24
    #1

    Hitachi RAS/RAC-10KH - монтаж в Бургас

    Здравейте на всички!
    Днес си купих едно Хитачи RAC-10KH от Техномаркет Бургас. Попитах коя е фирмата, която ще го монтира и консултанта ми каза някакви си Жо44. Били добри, щото взимали само 130 лева. Препоръки от този тип ме стряскат. Стресна ме и как ми отговори, когато го попитах какво включва монтажа - "Идват и го закачат" обобщи момчето и повдигна рамена.
    Сега гледам гаранционната карта и виждам, че тези Жо44 не са единствените за Бургас. Други, които монтират са "Вента", "Про Клима", "Големанов" /които са дистрибутор на вносителя на Хитачи за Бургас/, "Техноклима" и още 6-7 други фирми. Коя ще ми препоръчате?
    Има и още нещо. Климатика няма инструкции на български език, а до колкото знам, според новия закон всички стоки трябва да имат. Какво да правя?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: монтаж на Хитачи в Бургас

    Аз в друга тема писах, че климатик не се купува от Техномарке ама кой да чете. Сега иам да чакаш докато си намериш фирма да ти монтира климатика. А иначе отиди и си поискай интрукция на БГ. Това все пак е техномаркет. Ако не ти дадът оплаче в комисията за защита на потрбителите. Все пак не говорим за квартално магазинче.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    24
    #3

    Re: монтаж на Хитачи в Бургас

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Аз в друга тема писах, че климатик не се купува от Техномарке ама кой да чете. Сега иам да чакаш докато си намериш фирма да ти монтира климатика. А иначе отиди и си поискай интрукция на БГ. Това все пак е техномаркет. Ако не ти дадът оплаче в комисията за защита на потрбителите. Все пак не говорим за квартално магазинче.
    Не виждам нищо нередно в закупуването на стока от хипермаркетите. Моделът, който си купих, беше точно това, което търсих и беше на промоция. В другите магазини и фирми за климатична техника ми го даваха с около 300 лева отгоре. Както и да го погледнеш, дори и с включен монтаж, надценката си е доста.

    Междувременно аз поговорих с 2-3 фирми и вече избрах една от тях. Името ще спестя, за да не се счита за реклама. Нямаше проблем с нито една от тях - всичките бяха готови да го монтират след 1-2 дни.

    За инструкциите точно и аз това си мислех, тези дни ще намина да си поискам едно упътване на български от Техномаркет. Ако не - комисията за защита на потребителите!

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re: монтаж на Хитачи в Бургас

    Аз това за монтажа го казвам защото имам познат в една фирма която монтирта панасониците и знам как се процедира като се обади някой, който си е купил климатик от техномаркета. А знам че цената в тази фима на същите панасоници е същатата като в техномаркет. Затова говоря. С хитачитата може да е по различно. Ти все пак си в Бургас, а аз говоря за Варна.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #5

    Re: монтаж на Хитачи в Бургас

    А ако си го монтираш сам какво губиш ?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #6

    Re: монтаж на Хитачи в Бургас

    Цитат Първоначално публикувано от MetalMilitia
    А ако си го монтираш сам какво губиш ?
    Гаранцията, как какво

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #7

    Re: монтаж на Хитачи в Бургас

    Напоследък Техномаркет препоръчват Техноклима (Аладин/Елит сервиз).

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re: монтаж на Хитачи в Бургас

    Цитат Първоначално публикувано от MetalMilitia
    А ако си го монтираш сам какво губиш ?
    Ами от къде ще имаш всички необходми инструменти за монтажа, както и материите, стойка, медни тръби, изолация, голяма дрелка и т.н. Иначе гаранцията не е задължително да се губи, но ако се останови, че повредата се дължи на лош монтаж вече наистина губиш.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    24
    #9

    Re: монтаж на Хитачи в Бургас

    Ето един общ отговор, за да не отговарям на всички.
    Първо на Julian
    Хитачитоот в Техномаркет струва точно 769лв. В Големанов/някакъв представител/ ми поискаха 1169 лв с монтажа. В Про Клима цената е 1019лв с монтажа. Другаде не съм гледал. Но разликата определно е голяма.
    Това което казваш за Панасониците е вярно. Както и за Мидеите и LG-тата. Поне това аз установих в моята едноседмична обиколка за избор на климатик. В гаранционната карта на Техномаркет има точно 14 фирми за Бургас.

    Echo каза Техноклима, които също присъстват в гаранционната карта, но не чух добър отзив за тях. Незнам, може да е само за екипа от Бургас. Тези, които Техномаркет Бургас препоръчва са някакви си Жо44. Не ги знам кои са, не съм им звънял или посещавал. Само знам, че имат и офис и в Кослудуй. Зет ми си купил Мидеа и те дошли да му я монтират. Бил доволен, дошли на другия ден след заявката, само че не са му я вакумирали... Може би Техномаркет ги препоръчва защото са най-евтини, взимали само 130 лева за монтаж.

    Нямам инструменти, а и се страхувам да пипам. Не разбирам. Момчетата ще го монтират в четвъртак/петък. Когато монтажа е свършен ще пиша пак, за да ви се похваля/оплача.
    Поздрави на всички!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #10

    Re: монтаж на Хитачи в Бургас

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Ами от къде ще имаш всички необходми инструменти за монтажа, както и материите, стойка, медни тръби, изолация, голяма дрелка и т.н. Иначе гаранцията не е задължително да се губи, но ако се останови, че повредата се дължи на лош монтаж вече наистина губиш.
    Гаранцията се губи понеже като се повреди климатика се вика фирмата която го е поставила, а като те те нямат в регистъра си че са ти поставили климатик незнам с какви обяснения ще ги накараш да ти ремонтират климатика безплатно. Те за едно обикновенно годишно почистване за увеличаване на гаранцията искат сума ти пари......

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #11

    Re: монтаж на Хитачи в Бургас

    Не е точно така за гаранцията. Зависи каква марка е климатика и от къде е купен. Примерно от ММС можеш да си вземеш климатик без монтаж, като гараництята си е към ММС. Ако повредата се дължи лош монтаж ти отказват гаранционно обслужване. Това се прави тъй като в момента се купуват масово климатици за зимата и повечето фирми немогат да насмогнат да ги монтират или трябва да чакаш доста.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    1
    #12

    Re: монтаж на Хитачи в Бургас

    На 11.10.2006 от ТЕХНОМАРКЕТ си купих HITACHI-18 (1400 лв ), от 10.11.2006 чакам да дойде техник на ТЕХНОКЛИМА, за да го поправи. Днес ми беше 10-то позвъняване до сервиза. ПРАВЕТЕ СИ СМЕТКА !!!

    //mod edit
    Не пускай един и същ пост в няколко теми, при това без връзка с конкретната тема. И поясни за кой град става дума.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    118
    #13

    Re: монтаж на Хитачи в Бургас

    //mod edit
    За реклами във форума си има начин.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #14

    Re: монтаж на Хитачи в Бургас

    М
    Цитат Първоначално публикувано от patilancho
    На 11.10.2006 от ТЕХНОМАРКЕТ си купих HITACHI-18 (1400 лв ), от 10.11.2006 чакам да дойде техник на ТЕХНОКЛИМА, за да го поправи. Днес ми беше 10-то позвъняване до сервиза. ПРАВЕТЕ СИ СМЕТКА !!!

    //mod edit
    Не пускай един и същ пост в няколко теми, при това без връзка с конкретната тема. И поясни за кой град става дума.
    Само месец ли работят новите климатици?

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #15

    Re: монтаж на Хитачи в Бургас

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Аз в друга тема писах, че климатик не се купува от Техномарке ама кой да чете. Сега иам да чакаш докато си намериш фирма да ти монтира климатика. А иначе отиди и си поискай интрукция на БГ. Това все пак е техномаркет. Ако не ти дадът оплаче в комисията за защита на потрбителите. Все пак не говорим за квартално магазинче.
    Цитат Първоначално публикувано от ico-bs
    Здравейте на всички!
    Днес си купих едно Хитачи RAC-10KH от Техномаркет Бургас. Попитах коя е фирмата, която ще го монтира и консултанта ми каза някакви си Жо44. Били добри, щото взимали само 130 лева. Препоръки от този тип ме стряскат. Стресна ме и как ми отговори, когато го попитах какво включва монтажа - "Идват и го закачат" обобщи момчето и повдигна рамена.
    Сега гледам гаранционната карта и виждам, че тези Жо44 не са единствените за Бургас. Други, които монтират са "Вента", "Про Клима", "Големанов" /които са дистрибутор на вносителя на Хитачи за Бургас/, "Техноклима" и още 6-7 други фирми. Коя ще ми препоръчате?
    Има и още нещо. Климатика няма инструкции на български език, а до колкото знам, според новия закон всички стоки трябва да имат. Какво да правя?
    Написал съм ти на ПМ коя фирма ти препоръчвам горещо, тъй като 8 години съм работил с тях и не мога да кажа лоша дума. Не го пиша официално, защото не е редно да се прави реклама по този начин.

    Поздрави,


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Фирми за монтаж в Бургас?!
    От Kaar във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 16
    Последно: 27-04-11, 18:21
  2. HITACHI RAS/RAC-10KH - може ли някой да сподели впечатления
    От dragozow във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 30-09-10, 23:21
  3. Към кого да се обърна за монтаж на Toyo 9-ка в Бургас ?
    От judj във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 2
    Последно: 22-07-10, 10:26
  4. Коя фирма да извикам за монтаж на Daikin в Бургас
    От presar във форум Климатици Daikin
    Отговори: 7
    Последно: 06-01-10, 22:10
  5. Haier 9 000 BTU или Hitachi RAS/RAC-10KH
    От kargona във форум Климатици Haier
    Отговори: 54
    Последно: 29-10-07, 14:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе