Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Hitachi RAS/RAC-35YH4 - !!!RIP!!! (почивай в мир)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #1

    Hitachi RAS/RAC-35YH4 - !!!RIP!!! (почивай в мир)

    2 години (му е гаранцията) и една седмица след това компресорът му замина!!!1 седмица ...Идваха да го мерят,духа 30 градуса при зададени 32 .Казаха ми ,че този модел дал масови дефекти на компресора и софийския представител прекратил отношения с русенския вносител поради факта. Сега ще търся да видя,колко би ми излязла смяната на компресора и до колко има смисъл...

  2.  
     
  3. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #2

    Re: HITACHI RAS35 YH4 !!!RIP!!!

    Много съжалявам.
    Кой е този софийски представител ? Ако е възможно напиши какво си предприел за ремонта и колко ти е струвало.

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #3

    Re: HITACHI RAS35 YH4 !!!RIP!!!

    www.estervil.com e софийската, www.eviss.com e русенската .Утре ще звъня да питам,че имах работа тия дни и не можах да се занимавам.

  5. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #4

    Re: HITACHI RAS35 YH4 !!!RIP!!!

    Ако е възможно сподели какво си предприел по ремонта и колко е струвало.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #5

    Re: HITACHI RAS35 YH4 !!!RIP!!!

    Тъй,тъй...започва се една одисея,не ми се обяснява.
    Но! Имам едно съмнение,че проблема не е в компресора-слагам го на 32 градуса-духа 28,слагам го на 21-духа 28(духа на МАХ).Силата на духане я слагам на АВТО-духа слабо,все едно поддържа температура.Сложих го на 16 градуса,в стаята е 19,струята стана 24 (на МАКС) ,но работи ,не намаля духането,компресора си работи.
    Може ли да ми препоръчате някой ,който наистина разбира от климатици,в смисъл да ремонтира.
    Все пак като ти каже чичо доктор лоша диагноза отиваш при още 2ма,за да си сигурен.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    62
    #6

    Re: HITACHI RAS35 YH4 !!!RIP!!!

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    .Казаха ми ,че този модел дал масови дефекти на компресора и софийския представител прекратил отношения с русенския вносител поради факта.
    В службата имаме 8 бр. климатици от този модел. Купени са в началото на 2004г. от същият русенски вносител. Вече 3 год. и половина обаче няма проблем с нито един, даже чак тази година им правиха профилактика за 1-ви път. Може би си случил на лоша партида, дано всичко при теб се размине леко.

  8.  
     
  9. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #7

    Re: HITACHI RAS35 YH4 !!!RIP!!!

    Съветвам те да намериш някой , които разбира от климатици защото може да се окаже , че изобщо не си е заминал компресора.Стискам палци да се окаже нещто дребно.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #8

    Re: HITACHI RAS35 YH4 !!!RIP!!!

    Преди 3 години имах САМСУНГ, дето на втория месец му замина компресора.Когато избумка, турбината на вътрешното тяло при пускане се въртеше на много ниски обороти и струята беше с температурата на стаята, т.е. изобщо не се затопляше въздуха.Като правих проби, така си въртеше с часове.След това смениха компресора и работата се оправи.Поради това си мисля, че на твоя компресор му няма нищо, а има проблем в управлението на режимитена работа.

  11. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #9

    Re: HITACHI RAS35 YH4 !!!RIP!!!

    Щом климатика не е в гаранция , най - добре е да се извика някой добър майстор и ще му намери болежката на този климатик. По междудругото този модел има самодиагностика , тя какво показва ?(червената лампа на таймера трябва да мига в някаква последователност)

  12. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #10

    Re: HITACHI RAS35 YH4 !!!RIP!!!

    Цитат Първоначално публикувано от ivanov_km
    Щом климатика не е в гаранция , най - добре е да се извика някой добър майстор и ще му намери болежката на този климатик. По междудругото този модел има самодиагностика , тя какво показва ?(червената лампа на таймера трябва да мига в някаква последователност)
    Не мига нищо.Аз за това питам някой да препоръча майстор иначе ще трябва да търся наслука.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #11

    Re: HITACHI RAS35 YH4 !!!RIP!!!

    както го описваш, май може да не е компресора

  14.  
     
  15. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #12

    Re: HITACHI RAS35 YH4 !!!RIP!!!

    Прати едиo писамце на ЕВИС обясни каво е положението и ги помоли за съдействие. Поне могат да те насочът към компетентен човек, някой техен представител.

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #13

    Re: HITACHI RAS35 YH4 !!!RIP!!!

    Повиках техници от една фирма,мериха,пускаха/спираха,но компресора не качва налягане .Излязъл е в пенсия.Съветът им беше да си купя нов,нямало смисъл да сменям компресора с нов-той без друга срува над 800 лв,май. Сега се чудя дали не съм му помогнал да се развали -вратата на 21 кв хол е отворена към 4 кв коридор и към 16 кв спалня -това под формата на Г(външна изолация + пвц дограма) .Винаги си е достигал зададената температура ,като не е работил за по дълго на повече от 21 гр.
    А,и още нещо -хубаво ще го сменя,ама този какво да го правя?На боклука ли да го оставя?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    20
    #14

    Re: HITACHI RAS35 YH4 !!!RIP!!!

    От месец имам Hitachi D10EX2. След като му задам температура, климатика я отработва и продължава да работи но на много бавни обороти - и двете тела. До сега само 2 пъти е спирал, след което пак започва да работи. Нормално ли е това!

  18. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #15

    Re: HITACHI RAS35 YH4 !!!RIP!!!

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    Повиках техници от една фирма,мериха,пускаха/спираха,но компресора не качва налягане .Излязъл е в пенсия.Съветът им беше да си купя нов,нямало смисъл да сменям компресора с нов-той без друга срува над 800 лв,май. Сега се чудя дали не съм му помогнал да се развали -вратата на 21 кв хол е отворена към 4 кв коридор и към 16 кв спалня -това под формата на Г(външна изолация + пвц дограма) .Винаги си е достигал зададената температура ,като не е работил за по дълго на повече от 21 гр.
    А,и още нещо -хубаво ще го сменя,ама този какво да го правя?На боклука ли да го оставя?
    Ако така си го използвал , определено си му помогнал доста да ти издъхне компресора.Все пак инверторните климатици не са изчислени да работят нептекъснато на 100% от мощостта си.При теп явно е работил само на 100%

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам климатик HITACHI RAS/RAC-35YH4 с повреда
    От g0g0 във форум Приключили продажби
    Отговори: 7
    Последно: 17-12-12, 11:04
  2. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 16:42
  3. Hitachi RAS-35YH4 - не спира да върти
    От klechoo във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 14-10-09, 14:03
  4. Hitachi RAS/RAC-35YH4 - мнения за модела
    От POPVN във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 6
    Последно: 03-06-09, 13:03
  5. ИНФОРМАЦИЯ ЗА Климатик HITACHI RAS-35YH4
    От paris във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 06-01-05, 21:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе