Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 46 до 51 от общо 51

Hitachi RAS/RAC-_SX8

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #46

    Отговор: Hitachi RAS/RAC-_SX8

    И на мен не ми се вярва машина произведена в Япония да има такъв калпав дефрост алгоритъм.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #47

    Отговор: Hitachi RAS/RAC-_SX8

    Не е по часовник.Добре е направен.На WX8 дефроста е добър, доколкото знам от ползватели, пък и на книга изглежда добре.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,034
    #48

    Re: Hitachi RAS/RAC-_SX8

    В сервизното гледам има времена от 0 градуса надолу на 50 минути после, от -5 става на 90 минути незнам дали това са минимални времена, но така го пише и за моя климатик d10ex3 и без да е натоварен и работи си на минимално си пуска дефрости по време, но поне са много леки за 1-2 минути с ниска консумация 100 и нещо вата. Онзи ден имаше много вятър и сняг и тогава за първи път го видях да прави по дълаг дефрост около 10-15 минути с консумация 400 вата, но след това си почна пак както преди, несе чува пуфтене, фреон и т.н

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    2
    #49

    Отговор: Hitachi RAS/RAC-_SX8

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    nedkotrucker : щастливец такъв, дай повече инфо : в колко м2 стая е, може и някоя снимчица да видим красавеца. как е от към шум? да не си го улучил на някоя разпродажба?
    Детска стая 10 м2,снимка освен да накарам жена ми да го снима,защото аз не съм сега в Бг или аз като се прибера в БГ може и да направя клип как се държи.
    Климатика е много безшумен дори и външното тяло не се чува.
    Не ми харесва че се чува шум при дефроста(като завиране,пише във ръководството че това е съвсем нормално) който трае точно 7 минути,при Дайкина това го няма мисля защото имат допълнителен заглушителен клапан.
    Дефроста си го прави като чели без да има нужда той си го прави незнам защо,а при Дайкина ми го чувам най вече при минусови температи.
    Подържането на влажността от 40 до 70 процента е само при функция охлаждане,това също не ми харесва.
    Другото,което не ми харесва е прекалено инверторната технология, а тоест след като достигне температурата вентилатора драстично намаля оборотите(върти се едвам едвам),температурата да речем пада 1 градус вентилатора тръгва но първоначално духа хладен въздух като постепенно почва да го затопля.
    По принцип не е проблем ако жалюзите са настроени така да не духа върху теб както съм го направил аз.

    При мен е 6.13 СОР и затова казвам че не ми харесва че е прекалено икономичен,защото например автомобилът за да върви той и гори.
    Дайкина ми е със 4,2 СОР и е всякаш по добре поне за отопление.
    Другото което е аз нямах и много време да го тествам,понеже тръгнах за Белгия.
    Може би малко по на татък ще споделя още мнения.
    Това наистина е доста скъп климатик и направен със качествени материали,спрях се на него защото уж по топлообменника на вътрешното тяло не ще се образува мухъл и плесен,което за мен е много важно заради здравето на детето.
    Лошото е че никой дори и фирмата и монтажниците и някой от нас не може да каже нищо за климатика,казаха ми само че наистина е добър,но например аз по форумите знам много неща за Дайкин за Митцибуши за Тошиба дай се кай например 5 е най добрият на Дайкин например Професионалната серия е добра мога да споделя от личен опит защото моя е такъв подовият модел който имам аз на Дайкин е много добър за отопление но за охлаждане не е така няма да пояснявам защо смятам че знаете закона на физиката.
    В най скоро време ще направя клип и ще го кача за да има наистина малко човек реална представа за какво дава толкова много пари.
    Най евтино кадето го намерих пък и казват че имали най добър гаранционене и извънгаранционене сервиз Вимакс клима за 2650 лева.
    Гледам във Италия Унгария Германия и други европейски държави в сайтовете например го предлагат за 1500 евро.

    Този пост е редактиран от nedkotrucker; 05-01-14 в 23:36.

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #50

    Отговор: Hitachi RAS/RAC-_SX8

    няма я функцията да овлажняване докато топли, защото няма нужда - физика , както сам каза : топлия въздух запазва повече влага от студения, прекалено сух въздух имаш само ако проветряваш като луд.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #51

    Отговор: Hitachi RAS/RAC-_SX8

    От овлажняване има нужда, само когато топли.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 20:08
  2. Hitachi RAS-D14EX2 или Hitachi RAS-D14EX3
    От bebka във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-12, 22:07
  3. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 17:42
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 14:23
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 20:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе