Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 56

HItachi RAS35 FH6

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    4
    #1

    HItachi RAS35 FH6

    Здравеите.Някой може ли да ми каже дали си струва да се вземе климатик HItachi RAS35 FH6 предимно за отопление за 21 м2 стая с изолация и ПВЦ дограма.Има ли някакви дифекти за които трябва да се замисли човек за6тото сега го има на промоция за 979 лв с безплатен монтаж.Ще ви бада много благодарен ако ми кажете дали за тази цена си заслужава и имали нещо по добро за тези пари.Изложението юг -запад и ще подържам 21-23 градуса,града е Пловдив

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Re:HItachi RAS35 FH6

    Цитат Първоначално публикувано от miro-M
    Здравеите.Някой може ли да ми каже дали си струва да се вземе климатик HItachi RAS35 FH6 предимно за отопление за 21 м2 стая с изолация и ПВЦ дограма.Има ли някакви дифекти за които трябва да се замисли човек за6тото сега го има на промоция за 979 лв с безплатен монтаж.Ще ви бада много благодарен ако ми кажете дали за тази цена си заслужава и имали нещо по добро за тези пари.Изложението юг -запад и ще подържам 21-23 градуса,града е Пловдив
    според мен за до 20 градуса може и д стане, но риска да не се получи е голям.Пловдив има голяма влага на река Марица е.

  4. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #3

    Re:HItachi RAS35 FH6

    За тези пари по-добро няма. Доскоро бяха по 1300-1400. И тука гледам ги намалили. Според мен и 25 градуса ще прави. Отнасяй го.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #4

    Re:HItachi RAS35 FH6

    miro-M, за 1000 лв. колегите във форума обикновено почват да агитират да се купува модела 12LGC на Fujitsu/General. Може и някой модел на Panasonic да ти предложат за същите пари ,но тази марка не я познавам и няма да коментирам. Аз, като притежател на Hitachi 35-ца, без съществени разлики от тази, която си набелязал и General 12LGC, ще те посъветвам да заложиш на Хитачи, а Фуджитсуто да го гледаш само през бинокъл и то с мощна оптика. В условията, които си описал - Пловдив, юг-запад, изолация, 21°-23.°..мисля, че климатика ще се справи чудесно.

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    според мен за до 20 градуса може и д стане, но риска да не се получи е голям.Пловдив има голяма влага на река Марица е.
    Ако не случи на петъчна бройка, miro-M ще си щрака с пръсти и при -10°/-15°. Вервай ми ! А за влагата...Хитачи има "отвратително" размразяване - не дава да се заскрежи топлообменника. При мен е излишно, но за влажни райони ще си е направо благодат.


    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    За тези пари по-добро няма. Доскоро бяха по 1300-1400. И тука гледам ги намалили. Според мен и 25 градуса ще прави. Отнасяй го.
    aruba_man, ако някога решиш да се върнеш към истината, а не да се поддаваш на идолопоклонничество(дайкинопоклонничество), знай, че сърцата ни са отворени за теб

    П.П. В момента при мен е 0°. Тъпото Хитачи си поддържа 23° настроен на минимална степен на вентилатора в 18/20 м² и не се чува да работи. Три външни неизолирани стени, PVC дограма, къща - последен етаж(изолация на тавана). Не виждам причина да не се справи в Пловдив, щом при мен се оправя с лекота. А се е справял и с далеч по-тежки задачи


  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #5

    Re:HItachi RAS35 FH6

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    Аз като притежател на Hitachi 35-ца, без съществени разлики от тази, която си набелязал и General 12LGC, ще те посъветвам да заложиш на Хитачи, а Фуджитсуто да го гледаш само през бинокъл и то с мощна оптика. В условията, които си описал - Пловдив, юг-запад, изолация, 21°-23.°..мисля, че климатика ще се справи чудесно.
    Ако не случи на петъчна бройка, miro-M ще си щрака с пръсти и при -10°/-15°. Вервай ми ! А за влагата...Хитачи има "отвратително" размразяване - не дава да се заскрежи топлообменника. При мен е излишно, но за влажни райони ще си е направо благодат.

    П.П. В момента при мен е 0°. Тъпото Хитачи си поддържа 23° настроен на минимална степен на вентилатора в 18/20 м² и не се чува да работи. Три външни неизолирани стени, PVC дограма, къща - последен етаж(изолация на тавана). Не виждам причина да не се справи в Пловдив, щом при мен се оправя с лекота. А се е справял и с далеч по-тежки задачи
    Това е защото не си изпитвал на гърба си:

    1. http://okolnatasreda.blogspot.com/20...inversion.html

    2. http://forum.palmi.bg/viewtopic.php?f=2&t=47

    3.тук ще разбереш при какви условия е измерена най-ниската температура в България http://copaste.net/_edu/view.php?edulesson=502

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #6

    Re:HItachi RAS35 FH6

    justify, главата ми е достатъчно уморена за да се задълбавам в четене. Ако съм разбрал правилно, искаш да ми натвърдиш, че наличието на голямо количество влага във въздуха, съчетано с ниски температури си е проблем. Ако съм разбрал погрешно - извинявам се! Ако съм разбрал правилно, искам да споделя нещо. Тази зима, при нас имаше няколко нощи с температури -10°/-15°, съчетани с гъста мъгла - факт! И аз доживях да видя такова нещо. Хитачито си бръмкаше без проблем, като си се размразяваше през 40 минути и си беше сухо и чисто. Дженерала обаче - цъ. Ставаше си снежна топка, повяваики някакъв хлад. Налагаше се да го лъжа, повишаваики Т° и степента на вентилация, от дистанционното или направо да го изключвам, за да се размразява и заработи малко по-нормално.
    Хитачи може и да не е най-добрият климатик, но в сравнение с други работи достатъчно стабилно(поне моя) и не ми трови нервите, за разлика от оная недомислица LGC.

  8.  
     
  9. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #7

    Re:HItachi RAS35 FH6

    @avast3 - аз винаги си оставам фен на Хитачи. Както съм казвал много пъти - нямам акции нито в Дайкин, нито в Хитачи. Просто за 1700 с монтаж нямаше по-добра 18-ка и за 1900 нямаше по-добър подов. :D Тъкмо бях на косъм да си взема още едно Хитачи, ама взеха го вдигнаха с 300 лева. И на мен не ми се занимава с ония, дето за 1000 лева все предлагат куцото LGC. Тая зима нямаше и един да се оплаче, че Хитачито му не топли. При мен на -15 си правеше 23-24 градуса от раз. За повече не съм го мъчил. Гледам в Шумен по фасадите много Хитачита станали. Явно ТехноМаркета продава. За 1000 лева по-добър климатик няма. Както казах за 1000 лева каквато и марка да е, едва ли ще е по-добър. Видяхме как изпищяха и от FTX25/35.

  10. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #8

    Re:HItachi RAS35 FH6

    В Ямбол последните 4-5 години всяка зима се случват по няколко дни с много ниски температури и гъста мъгла, ХИТАЧИ-то до сега не ме е предал вече 5-а зима, дефроста е без проблеми, винаги сваля скрежа до чисто и си топли добре.По едно време бях решил да го "осъвременя", но се отказах, докато не сдаде багажа.

  11. Novice
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    4
    #9

    Re:HItachi RAS35 FH6

    Благодаря на всички които се отзоваха на въпроса ми, но искам да попитам още нещо-един техник ми каза че платката на Hitachi-то е била много скъпа около 700 лв и след гаранцията ако се развали 6те трябва да го хвърлям .Това чест дефект ли е и то конкретно за този модел или по принцип е така с тази марка. И колко струва такава платка на Daikin nнапример ftx50.Ако може да коментираме и този вапрос защото и това е важно дали сега ще дам по малко а после за подръжката ще давам повече ако се наложи.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #10

    Re:HItachi RAS35 FH6

    При всеки модел е различно, един е железен, следващия може да има проблеми.Най-добре ще знаят монтиращите такива машини, но 700 лева ми се вижда много.

  13. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #11

    Re:HItachi RAS35 FH6

    Колеги при положение,че цената е http://www.kirov-clima.com/hitachi/120.html замислям се дали модела за Б-я е поредния дефект който внасяме .
    Ако платката е 700лв. и + работа на сервиза Каде отиваш ти .......

  14.  
     
  15. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #12

    Re:HItachi RAS35 FH6

    Като гледам тази фирма от горепосочения линк, какви примери дават за избирането на климатик не ми се мисли за клиентите им през зимата, които нямат "дебела" изолация.
    ИЗБОР НА КЛИМАТИК
    "Друг начин да определите големината на нeобходимият Ви климатик е следният:пресметнете по 50W по куб. метри на помещението. Например: За помещение 20квадратни метра с височина 3м, 20кв.м x 3м = 60куб / 60куб.м x 50W = 3000W."

  16. Member Аватара на ceco.bojkov
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    327
    #13

    Re:HItachi RAS35 FH6

    E лично аз не бих смятал по 50W но ти си достатъчно компетентен и знаеш как стоят нещата

  17. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #14

    Re:HItachi RAS35 FH6

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    "Друг начин да определите големината на нeобходимият Ви климатик е следният: пресметнете по 50W по куб. метри на помещението. Например: За помещение 20квадратни метра с височина 3м, 20кв.м x 3м = 60куб / 60куб.м x 50W = 3000W."
    И ако живееш, като мен в неизолирана къща, умираш от студ!

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #15

    Re:HItachi RAS35 FH6

    Абе може 50 вата на кубик, ама при -15.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 19:08
  2. Hitachi RAS-D14EX2 или Hitachi RAS-D14EX3
    От bebka във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 06-01-12, 21:07
  3. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 16:42
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 13:23
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 19:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе