Резултати от 1 до 2 от общо 2

Hitachi EEPROM read error

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    80
    #1

    Hitachi EEPROM read error

    Здравейте,
    Имам проблем с Hitachi RAS/RAC-25CNH2. Последно есента си топлеше, зимата не е пускан( изключен е от мрежата), до началото на лятото, когато исках хладина. Ами няма, вентилатора вътре си върти, но отвън не се случва нищо - нито компресора включва , нито вентилатора. Сервизния диод мига 13 пъти, което означава EEPROM read error - microcomputer cannot read the data in the EEPROM, с вероятно проблемен модул Main P.W.B.(power circuit, eeprom , etc).
    То май не останаха модули.
    На мен ми звучи много страшно, да няма връзка с главния мозък, а може би има и просто решение. Какво мислите, има ли оправия?
    Въпросната схема (IC401) е във вътрешното тяло, и е ЕЕPROM iS24c0.

    Дали това е истината http://atanas.mipa-bg.com/air-condit...-memory-dumps/
    Остава и да намеря програмиран чип.

    Някой да има service manual за този модел, намерих за RAS_RAC-18-25YH6 и предполагам принципно нещата са същите , но все пак?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    80
    #2

    Re:Hitachi EEPROM read error

    Смених EEPROM-a с друг, пробвах и с оригиналния файл, пробвах и с този от интернет - няма промяна. Особеното е , че не мига вътрешното тяло , а само светодиода на външното. Вероятно контролера на външното не "вижда " ЕЕПРОМ-а. Мерих контролните кабели между вътрешното и външното тяло - нямат прекъсване. Не знам къде да търся проблема - може би в платката на вънпното тяло?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. EEPROM за HAIER HSU-18H03(B)
    От slowdead във форум Климатици Haier
    Отговори: 7
    Последно: 31-01-12, 23:11
  2. disk read error occured
    От DragooNART във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 08-09-06, 09:35
  3. Read-Only Partition!?!
    От Botzko® във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 15-09-04, 11:32
  4. DVD-rom can't read from DVD-RW !HELP!
    От Shakedown във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 13-05-04, 09:30
  5. Read-Only
    От Kirande във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 20-04-03, 23:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе