Отговор: Проблем с RAS-4010LX2
Режим топло/студено се превключва, чрез бобината на четириътният вентил. Може, както често се случва причината да е в бобината. В режим отопление климатика никога не трябва да духа студено. Щом духа студено това означава, не че прави обезскрежаване, а че има проблем.
По време на работа в режим отопление, след като климатика неочаквано обърне на охлаждане и вътре духне студено трябва да се измери дали към бобината отива захранване.
Отговор: Проблем с RAS-4010LX2
При този модел хитачи (200V), бобината на четирипътния вентил получава захранване само първоначално, след като се установи режима на работа. Настройката се извършва заедно с настройката на трв-то. При този климатизатор, четирипътния вентил не е от стандартните вентили използвани при повечето модели. Имал съм проблем с такъв модел, имащ проблем с този вентил, но проблема се изразяваше в това, че след няколко цикъла на дефрост, четирипътния вентил не превключваше напълно и постепенно по кондензатора оставаше лед и това водеше до натрупване на още лед. Проблема се реши след смяна на вентила. За съжаление в нета не успях да открия такъв вентил да ти покажа какво представлява. Смяната му е трудна, поради причината, че четирите тръби са разположени успоредно една до друга в сноп на разстояние от 3~5 mm и операцията изисква добра подготовка и добра работа с оксижен.
Отговор: Проблем с RAS-4010LX2
Щом първоначално тръгва добре на топло, а после обръща добре на студено и прави як студ то вероятно четирипътният вентил няма механичен проблем с превключването. Ако работата на бобината и превключването на вентила се различават от тези при другите 99,9% климатици то вероятно проблемът не е и в бобината, защото първоначално превключва. Остава възможността за проблем с електрониката управляваща бобината.
Отговор: Проблем с RAS-4010LX2
Момчета,още е топло и климатика си изключва и започва само да обдухва според мен,а не да духа студено.Я виж външното работи ли като започне да духа студено.И духа ли студено или с Т на помещението?
Отговор: Проблем с RAS-4010LX2
Ами ето сега примерно като го пуснах работише добре половин час. След това без да е достигнал температурата от 26 градуса почна да духа хладно. Повтарям не духа студено, a хладно. Със сигурност не върти и въздуха де, духа си хладно. И да.. външното тяло работи.
Отговор: Проблем с RAS-4010LX2
И премери каква е температурата горе над климатика, откъдето засмуква
Отговор: Проблем с RAS-4010LX2
Дали компресора работи е важно и горе-долу на каква мощност?
Отговор: Проблем с RAS-4010LX2
evokez - извикай хората които са ти монтирали машината, да закачат едни манометри, едни ампер клещи и да видят работните параметри на машината, както при стартирането, така и след като усетиш ефекта, че вътре чапочва да духа хладно. И тогава ще се мисли...
Отговор: Проблем с RAS-4010LX2
1300 gr. R410A
Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk