Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 37
Like Tree24Одобрявам

Hitachi RAK-VJ35PHAE airHome 600

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #16

    Отговор: Hitachi RAK-VJ35PHAE airHome 600

    И старите от триото Фуджитсу са така, само че целия процес е около 40мин., от който “отоплението” е към 5-10 мин.
    Phoenix_1 одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #17

    Отговор: Hitachi RAK-VJ35PHAE airHome 600

    Е аз имах (още го имам но отлежава в кашона) LMCA ,подсушаването не се прави при работещ компресор и режим отопление.
    Принципно като спре охлаждането се изравняват наляганията. Във вътрешното е било ниското налягането и съответно навлизат топли пари от външното към вътрешното и това води до загряване на вътрешния топлообменник което може някой да го помисли като да е сменил режима на отопление. Колегата обаче говори за нещо друго, че на външното тяло продължава да работи вентилатора. Ако е за кратко време това също е нормално, но ако бичи 1:40 часа външния вентилатор а и компресора се включва си е съвсем друго нещо.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #18

    Отговор: Hitachi RAK-VJ35PHAE airHome 600

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Какво искаш да кажеш, че докато подсушава обръща режима на отопление, компресора и външното тяло работят?
    Да, работеше външното тяло и въртеше вентилатора. Не знам дали обръща точно на отопление, но процесът е същият.

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Е аз имах (още го имам но отлежава в кашона) LMCA ,подсушаването не се прави при работещ компресор и режим отопление.
    Принципно като спре охлаждането се изравняват наляганията. Във вътрешното е било ниското налягането и съответно навлизат топли пари от външното към вътрешното и това води до загряване на вътрешния топлообменник което може някой да го помисли като да е сменил режима на отопление. Колегата обаче говори за нещо друго, че на външното тяло продължава да работи вентилатора. Ако е за кратко време това също е нормално, но ако бичи 1:40 часа външния вентилатор а и компресора се включва си е съвсем друго нещо.
    Не, извинявай, ако неправилно съм се изразил и съм оставил погрешно впечатление в теб. 100 минути е общо времетраенето на процеса, като от него някаква по-малка част е на подгрев на вътрешното тяло, така да се каже. Нещо както Цанков го описва по-нагоре от Фуджицуто. Но каква част от времето час и 40 минути трае това накрая, не съм го засичал. Следващите пъти ще се опитам да разбера горе-долу на коя минута го включва на топло след вентилатор. По време на това "топло" определено външното върти вентилатора си и вади студен въздух, сложих си ръката да го усетя. Също така няколко пъти си слагах ръката до клапите на вътрешното да видя колко топло духа, не беше нещо особено, леко топло. Явно са го настроили да е на минимум, колкото да изпари остатъчната влага в топлообменника след вентилатора. Нека първото ми наблюдение все пак да остане ориентировъчно, но не виждам защо, след като първия път е работило така, следващите пъти да е нещо различно. Това не е нещо фрапантно обаче. В райони, където има рязка температурна промяна /горещо през деня, хадно нощем - планински, морски/, това въобще не е проблем, както и в такива вечери като сегашните. Също за стаи, които биват напускани от хората примерно вечер след спиране или се открехва прозорец и отвън е вече хладно. На много зиморничави хора също няма да им пречи, тъй като вечер тялото се отпуска и става по-чувствително на охлаждане. Но за мен определено това е много добра функция в приложими ситуации.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #19

    Отговор: Hitachi RAK-VJ35PHAE airHome 600

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Е аз имах (още го имам но отлежава в кашона) LMCA ,подсушаването не се прави при работещ компресор и режим отопление....
    LMCAто ти е тинейджър в сравнение с моите .Някои доближават 20така и грам вмирисане няма.

    https://www.fujitsuklime.com/wf-doc/...nstruction.pdf
    Ето ги машините, на стр.35 (05-13) е описана функцията.- точно си "топли". Само че бил 20мин. цикъла не 40. Забравил съм, все пак не съм я ползвал от миналата година.
    Трябва да сменя Гинко Билобата....
    bobivg одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #20

    Отговор: Hitachi RAK-VJ35PHAE airHome 600

    Днес го проследих. Целият процес (Mold Guard) продължи точно 1 час и 45 минути. Първоначално 1 час и 20 минути работи само на вентилатор с консумация 5W. След това 20 минути включва компресора на отопление, като първите 5 минути духа хладно и плавно вдигна мощността от 30W до близо 700W, после смъкна на 400-500W за около 10 минути, след което и компресорът изключва. Следват още около 5 минути на вентилатор, с което целият процес приключва, зелената светлина изгася и затваря клапата.

    Мога да обобщя грубо следното:
    Старт след охлаждане -> 80 минути вентилатор -> 5 минути компресорът развърта /духа хладно/ -> 15 минути топло изсушаване -> 5 минути вентилатор -> Край
    Aleksandars, bobivg и GLARYS харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    10
    #21

    Отговор: Hitachi RAK-VJ35PHAE airHome 600

    Някой може ли да сподели мнение относно нивото на шума на вътрешното тяло на 12-ка airHome 600? В техническите характеристика пише 26/27/36/42/44 dB, което ми се струва прекалено шумно.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #22

    Отговор: Hitachi RAK-VJ35PHAE airHome 600

    Цитат Първоначално публикувано от shaver Виж публикацията
    Някой може ли да сподели мнение относно нивото на шума на вътрешното тяло на 12-ка airHome 600? В техническите характеристика пише 26/27/36/42/44 dB, което ми се струва прекалено шумно.
    Зависи в какво помещение ще го слагаш - в 25 квадрата на първа и на втора степен няма да ти пречи да спиш.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #23

    Отговор: Hitachi RAK-VJ35PHAE airHome 600

    Цитат Първоначално публикувано от slip in Виж публикацията
    Зависи в какво помещение ще го слагаш - в 25 квадрата на първа и на втора степен няма да ти пречи да спиш.
    25 квадрата стая няма как да я отоплява на първа и втора степен. Ако е малка стая и има вътрешна изолация може и да стане, но паднат ли много температурите пак няма да стане особенно на първа степен.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    10
    #24

    Отговор: Hitachi RAK-VJ35PHAE airHome 600

    Вече имам едно Акебоно, с което отоплявам кухня и коридор в същата къща. Акебоното е достатъчно тихо, но е по-скъпо.
    Обмислям 12-ка airHome 600 като вариант за следните две помещения, но ме притеснява нивото на шума.

    спалня 1
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; - 13,65 квадрата /35,49 кубика
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); двоен стъклопакет, нова PVC дограма ,5 камерна.
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 5,3 м2. (по-голямата част на север)
    · изложение нa пoмeщeниeтo; север-запад
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти 2-ри, последен
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- спалня
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? - къща

    спалня 2
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; - 11,9 квадрата / 30,9 кубика
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); двоен стъклопакет, нова PVC дограма ,5 камерна.
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 2,8 м2
    · изложение нa пoмeщeниeтo; север-изток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти 2-ри, последен
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- спалня
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? - къща

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #25

    Отговор: Hitachi RAK-VJ35PHAE airHome 600

    На 2-ра степен дебита е достатъчен за тези малки стайчета и ще е тихо.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #26

    Отговор: Hitachi RAK-VJ35PHAE airHome 600

    Здравейте, някой друг има ли този модел климатик и да даде отзив след зимата, че гледам Phoenix_1 не е влизал от половин година.
    В момента съм на гости на един колега и има hitachi 25rpd - настроил го е на 21 градуса, като е топло през деня работи он/офф - дори не се разбира кога включва и изключва, държи турбината на 2-ра степен, а в стаята която е около 12 квадрата е 21-22 градуса, вечерта като падне около нулата работи без да изключва с часове, нямам идея на колко вата слиза, но в стаята е проятно за спане.
    25rpd вече не се продава, така че обмислям закупуване на RAK-VJ25PHAE airHome 600 гледам че вървят по 1900 лева с монтажа.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #27

    Отговор: Hitachi RAK-VJ35PHAE airHome 600

    За RPD се обади при вносителя и питай, може да имат нещо по складовете. А може да си вземеш модела след него RPE който е същия, такъв взехме миналата година за квартиранта на мой познат с примоция монтаж от онлайн магазина им.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #28

    Отговор: Hitachi RAK-VJ35PHAE airHome 600

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    За RPD се обади при вносителя и питай, може да имат нещо по складовете. А може да си вземеш модела след него RPE който е същия, такъв взехме миналата година за квартиранта на мой познат с примоция монтаж от онлайн магазина им.
    Да разгледах и RPE, но дизайна на този повече допада на жената, какво да правиш, женска му работа, а и този май има някакъв йонизатор - още пари в гърба. А и още нещо RPD не мести клапи при он/оф сигурно за това не се забелязва как работи - при този дали е така?

  17. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #29

    Отговор: Hitachi RAK-VJ35PHAE airHome 600

    Не знам дали мести клапи, VJ съм го виждал само като мостра. Определено изглежда по-добре от RPE.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #30

    Отговор: Hitachi RAK-VJ35PHAE airHome 600

    Да, по-добре изглежда и има йонизатор, който не знам дали е ефективен, за това очаквам мнение и от собственици на този модел климатик.
    Ако работи така незабележимо в он/оф, както е RPD, май ще поръчвам него.
    А и информация за това как е от към шум на фреон и пукане на пластмаса.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Hitachi RAK-DJ50PHAE airHome 400
    От Aleksandars във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 6
    Последно: 18-12-23, 23:14
  2. HITACHI RAS/RAC-E14H3 срещу HITACHI RAS/RAC-E14H2
    От metalsun във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 9
    Последно: 27-01-12, 19:08
  3. Hitachi Малайзия или Hitachi RAS/RAC-35YH4 (Китай)
    От conan във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 4
    Последно: 19-09-10, 16:42
  4. Hitachi RAS/RAC-E14H2 или Hitachi RAS/RAC-D10EX3
    От Svetlio70 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 04-06-09, 13:23
  5. Hitachi RAS/RAC-E10H2 vs. Hitachi RAS/RAC-E08H2 vs. Osaka CH-09-LBP inv.
    От titan_83 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 37
    Последно: 12-01-09, 19:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе