Резултати от 1 до 10 от общо 10

Кой модел Midea ще ми препоръчате?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    35
    #1

    Кой модел Midea ще ми препоръчате?

    Привет,

    Моля за Вашето мнение за един от следните два модела: Midea MSR3-12HRN2-QB4 и Midea MSG-12HRN2. Ще се ползва само за охлаждане на хол с трапезария ~75m3.
    Външни стени, изолирани отвътре с фибран - 5 см., дървена дограма, изложение - север-запад. Предполагам, че като е за охлаждане и двата модела ще се справят, и двата са с по 3.5 kW - охлаждане, енергиен клас D, китайски, със сини лепенки. Бюджета е ограничен - около 600 лв.

    Благодаря и със здраве.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re: Коя Midea ще ми препоръчате ?

    Като чуя енергиен клас D и ми настръхват косите. При очакваното повишение на тока, не е ли по-добре да спестиш още някой друг лев за икономичен климатик? Добре пресметни дали ако вземеш за 600 лв с тази консумация на ток няма да е по-добре да вземеш за ~ 1000 лв и разходите ти да са по-ниски във времето.
    Ако е offtopic - съжалявам.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    35
    #3

    Re: Коя Midea ще ми препоръчате ?

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Като чуя енергиен клас D и ми настръхват косите. При очакваното повишение на тока, не е ли по-добре да спестиш още някой друг лев за икономичен климатик? Добре пресметни дали ако вземеш за 600 лв с тази консумация на ток няма да е по-добре да вземеш за ~ 1000 лв и разходите ти да са по-ниски във времето.
    Ако е offtopic - съжалявам.
    Да, така е наистина, прав си. Ще помисля по твоя съвет. Сигурно много ток ще гълта. То и аз сега като се замисля, въпросните климатици даже не са D, а клас E.

    Все пак, кажете някоя конвенционална Midea, по-икономична - клас B, C или няма такава. Или направо да се ориентирам към някой инверторен модел.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    35
    #4

    Re: Коя Midea ще ми препоръчате ?

    Така, явно мидеата ще отпадне като вариант.Сега ще ви поискам мнения за PANASONIC CS/CU-UW12GKE. Само ще се охлаждат ~60м3. Гледам е с добър коефициент ~3. Предполагам е китайски. Моля дайте съвет за него.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #5

    Re: Коя Midea ще ми препоръчате ?

    Много внимателно трябва човек да си направи сметката.

    Ако ще се ползва само за охлаждане, тоест ще работи през лятото, да кажем 3 месеца постоянно,

    Да кажем че климатика е включен 3 месеца в годината по 30 дена по 24 часа = 2160 часа.
    Средна консумация 1.2 кВт/час, коефицент on/off - 50% при коректно оразмеряване и без външна изолация на стените - при цена в момента 16 ст./кВтчас дървената Мидея ще похарчи не повече от 200 лева.

    При същите условия една инверторна дванайска ще похарчи 100 лева или наполовина.

    Всеки сам трябва да прецени дали си заслужава да погарчи поне два пъти повече пари за инвертор, т колкото да кара с обикновена машина.


    Не искам никой да се хваща за това или онова - не са взети много фактори предвид. Ако човек може да си позволои да си купи хубав и скъп инверторен климатик - нищо по-добро.

    Ако климатика се ползва само за охлаждане през лятото разликата в цената от консумиран ток се избива за не по-кратък от 6 години срок. ( за охлаждане на стая 20 - 25 кв.м с дванайска )

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #6

    Re: Коя Midea ще ми препоръчате ?

    Не съм сигурен че варианта с Мидеите трябва да го отхвърлиш,една 12-ка на Мидеа харчи около 50-60 лв на месец при непрекъсната работа но е за помещение до 50 кубика в твоя случаи ти трябва конвенционална 18-ка или инверторна 12-ка каквато за съжаление скоро няма да има

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #7

    Re: Коя Midea ще ми препоръчате ?

    Ако една мидея клас "д" харчи 50 лв на месец, един инвертор клас "а" ще клекне до 35 лева (за една стая 20 кв). И ако да речем се ползва 3 месеца през лятото.... тоя инвертор нема избиване! Добри отзиви има за мидея MSG**HR. Но не съм сигурен дали 12-ка ще смогне....

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    65
    #8

    Re: Коя Midea ще ми препоръчате ?

    Аз да питам за какво му е инверторен климатик на човека при условвие че ще го ползва за охлаждане?!?!?!?!?!?!?!?При това когато охлажда не сам сигурен че трябва да е вкл.климатика 24 часа в денонощието.Той охлажда за отрицателно време и ако няма никой по цял ден...Но всеки сам си решава

  11. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #9

    Re: Коя Midea ще ми препоръчате ?

    Правилно..ако се ползва само за няколко часа на ден една Мидея е добър вариант...

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    229
    #10

    Re: Коя Midea ще ми препоръчате ?

    Цитат Първоначално публикувано от rkk
    Правилно..ако се ползва само за няколко часа на ден една Мидея е добър вариант...
    Много добър вариант.
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09009253
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09033946
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09029385
    Която и да вземеш няма да сбъркаш.
    Не си струва да се влагат много пари при този режим на работа.А това за енергийния клас е доста относително нещо,но е въпрос за друга тема

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 5
    Последно: 20-12-12, 13:01
  2. Midea MSR-09HRN1 (R6) - всичко свързано с този модел.
    От krasiika във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 02-07-12, 22:37
  3. Какъв модел Midea за стая 9 m²
    От Firefox във форум Климатици Midea
    Отговори: 35
    Последно: 01-01-10, 20:37
  4. Отговори: 1
    Последно: 03-10-07, 05:20
  5. Midea 12-ка - кой модел да взема?
    От sotef във форум Климатици Midea
    Отговори: 3
    Последно: 02-04-07, 17:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе