Резултати от 1 до 3 от общо 3

MSZ-G255W ударено от гръм

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    23
    #1

    MSZ-G255W ударено от гръм

    Здравейте колеги,моето климче при силна буря се срещна изглежда с неподходящи напрежения и получи разстройство.Отворих вътрешното тяло ,открих че варистора и предпазителя са гръмнали но...
    изглежда има още нещо защото по захранващия блок напрежението пулсира .IPD/inteligent power device/
    MIP0222sy е ок ,след нея има вч траф но едва след изключване на control pina на чипа спират пулсациите.Който е по напред с опитите ,нека открехне малко вратата на знанието. Поздрави.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2

    Re:MSZ-G255W ударено от гръм

    Аз винаги казвам след монтажа за филтрите и да си изключват климатика при мълнии. Колко го правят е ясно от този пост на Васил. Явно ти е повредено импулсното.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    23
    #3

    Re:MSZ-G255W ударено от гръм

    Е,казваш колега/но по TV/ и аз казвам ,че гърмят тунери и каскади но нали виждаш че днес кажат че ще
    има буря а то слънце грее ,утре кажат че слънце а то порои а и нали знаеш нашего брата ,ще гърми ,но не по мен.Както и да е ,живота не е кола да го включиш на заден ход и да оправиш посоката, а колкото до импулсното има 20 ина елемента ,ще ги мернем тук там и пак ще запее.Пуснах темата надявайки се ,че не съм единствен с тоя проблем и дето се казва не питай само учило но и патило.Поздрави.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Гръм в подземното царство БТК гони от каналите си всички
    От jonov във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 15
    Последно: 27-08-12, 10:50
  2. Съдомиялна AEG Favorit 52850 *- ударена от гръм
    От geniya във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 01-06-11, 22:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе