Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Гръм в подземното царство БТК гони от каналите си всички

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #1

    Гръм в подземното царство БТК гони от каналите си всички


  2.  
     
  3. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #2

    Re:Гръм в подземното царство БТК гони от каналите си всички

    Очаквах яка тесла след включването на Цветан Василев, само не ми беше ясно как точно ще стане, но ето я част решението. Качеството на услугите едва ли ще се развали много, но скоро цените определено няма да са същите.

  4. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #3

    Re:Гръм в подземното царство БТК гони от каналите си всички

    Така е защото ни е такава държавата . От къде на къде БТК ще е собственик на каналните мрежи . Че те 90% са строени от общините по татово време и тогава знаете какво беше - всичко беше държава , строеше се за нуждите на населението . Отдадени след това на БТК да ги ползва - то други нямаше . Сега че някой си напълни гушата и продаде БТК на безценица и тия новите чорбаджии се бият в гърдите и вземат пари за наем на операторите - от къде на къде се правят на собственици Сега дори държавата отново не мисли - минават проекти , сменя се водопровод , мръсен канал , пътна настилка , тротоари и никой не помисли да изгради канална мрежа и тогава чак да накарат операторите да си вкарат мрежата под земята и дори наем ще взимат общините а не някой който е дошъл от майната си да си пълни гушата .

  5. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #4

    Re:Гръм в подземното царство БТК гони от каналите си всички

    веселба.

    аз ако бях на общината щях да си пусна един ремонт на тротоарите да ми мине безплатно за сметката на всички операторчета които искат да копаят. а кофти тротоари бол, финансиране да се оправят няма.
    дори снимките в капитал се вижда мизерията по улиците, за мен и бтк не стопанисват и трябва да се актуват и те за това че правят живота ни опасен с тези разбити бетонни капаци.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #5

    Re:Гръм в подземното царство БТК гони от каналите си всички

    Браво! Крайно време беше. Не е честно едни доставчици като цитираните в статията МЕНТЕЛ и НЕТ 1 да са изрядни в отношенията си с БТК, а други тарикати като чинийкаджиите да се правят на голямата работа. В квартала в който живея е масова практика разни изтърсаци да ровят в шахтите на БТК кой където свари. След като заралии имат парици да си сложат СОТ на шкафа, явно не им е проблем да си платят и наема на БТК. Крайно време беше БТК да нарита разните там "велики" доставчици.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re:Гръм в подземното царство БТК гони от каналите си всички

    аааабе не можем с лека ръка да прескочим престъпния начин, по който беше приватизирано бтк-то, за да търсим после пълна изрядност от другите, но както всеки знае, за първия милион не трябва да се пита

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Re:Гръм в подземното царство БТК гони от каналите си всички

    Цитат Първоначално публикувано от etg
    Очаквах яка тесла след включването на Цветан Василев, само не ми беше ясно как точно ще стане, но ето я част решението. Качеството на услугите едва ли ще се развали много, но скоро цените определено няма да са същите.
    Тая дандания не е за сефте! БТК много добре знаят, че не могат лесно да извадят кабелите на фирмите с неуредени по ЗУТ права. Имат два пътя:
    - да ги обявят за незаконно строителство и да мобилизират държавната машина и съда. Ами дълга и мъчителна процедура.
    - да тръгнат да ги режат сами. Попадат веднага по члена за самоуправство от НК и ще последват дела. А ще има и ответен удар от засегнатите. Те добре знаят колко незащитени с нищо шахти имат и че една война на кабелите е загубена кауза. Това вече сме го преживяли.
    Така че цялата идея е да вдигнат малко врява и цените за наем.

  10. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #8

    Re:Гръм в подземното царство БТК гони от каналите си всички

    Не знам колко незащитени с нищо шахти имат, но едва ли са много. Аз лично не знам в район Искър тук в София нито една неохраняема шахта. Последните 1-2 години това им беше основната дейност по шахтите - слагане на заключваеми капаци и СОТ. То всъщност друга дейност по поддръжката на шахтите не е имало.
    По отношение на рязането - не знам доколо ги бъркат делата. Те и в момента режат с пълна сила, понякога дори погрешка режат на изрядните фирми, но не съм чул някой да ги е осъдил за това.
    Едва ли целта е вдигането на наема. Това, че клиентът не е изряден за неща, които не ги касаят, не е основание за вдигане на цената. Ако беше така нямаше да дават толкова кратки срокове, а и там КРС има сериозно участие. По-скоро си е чиста борба с конкуренцията. Булсатком са доста голяма заплаха - имат огромна клиентска маса, ако пуснат добър Интернет, в съчетание с взетия лиценз за 4-ти GSM оператор и работата става дебела. БТК наляха много пари в изграждането на мрежата си, но има опасност не само да не успеят да си увеличат броя на клиентите, а дори да го намалят.
    От друга страна БТК има огромен потенциал, само имаше нужда от правилния собственик, който да умее да се заиграва с властта, и спокойно може да се превърне при телекомуникациите в аналог на Лукойл при горивата.

    P.S. @wrathchild Попрочети статията още няколко пъти и може и да разбереш, че не става въпрос за изрядност в отношенията с БТК.

    P.P.S. МТЕЛ и НЕТ1 имат документи защото кабелите им не са само в шахтите на БТК, а са прокопали и собствени трасета. Доколко са законни това е съвсем отделен въпрос, но явно документи имат. А и шкафовете на НЕТ1 са налепени по блоковете, за което се иска разрешително от общината. Е, преди да дадат разрешително от общината трябва да видят и подпис на домоуправителя на входа, но и това е отделен въпрос. В нашия вход никой не е питан за шкафа на НЕТ1, но го има, вероятно и документ за него имат.

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #9

    Re:Гръм в подземното царство БТК гони от каналите си всички

    @etg,
    Може и тук да се крие ключа от бараката. Знаеш, че от 6 години не съм в тоя бизнес и информацията ми е поостаряла.
    Но ще се разбере скоро!

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #10

    Re:Гръм в подземното царство БТК гони от каналите си всички

    Наистина, вероятната причина е да изцакат Булсатком, може и да не е много чистоплътна тактика, но си е съвсем законна... С доста по-незаконна тактика Булсатком от години поддържат допълнителен интерес към мрежата си, недопускайки други оператори до ТВ+ и Филм+.
    Друг е въпроса, че мрежата от канали трябваше да остане общинска, абсолютно неоснователно я зачислиха към активите на БТК.

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #11

    Re:Гръм в подземното царство БТК гони от каналите си всички

    Това "недопускайки други оператори до ТВ+ и Филм+" кой го казва и къде пише ,че трябва да ги "дават" (точно дават ,щото тия дет реват ги искат без пари) - като си платят колкото трябва и ще ги имат (КТ Скат има ТВ+) . Все едно Булсат да кажат ,че не им дават Виваком Арена (не че някой го иска де). Точно това е - каналите трябва да са общински и да се плаща наем на общините .

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    627
    #12

    Re:Гръм в подземното царство БТК гони от каналите си всички

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1
    Това "недопускайки други оператори до ТВ+ и Филм+" кой го казва и къде пише ,че трябва да ги "дават" (точно дават ,щото тия дет реват ги искат без пари) - като си платят колкото трябва и ще ги имат (КТ Скат има ТВ+) . Все едно Булсат да кажат ,че не им дават Виваком Арена (не че някой го иска де). Точно това е - каналите трябва да са общински и да се плаща наем на общините .
    Да платят казваш... ми не е лошо, но колко да платят? Сещаш ли се, че ако им платят исканите пари, колко тогава ти става твоята сметка? И моля не давай пример къде има каналите с плюсовите на селяните, там където ги има, има и едни други неща пред които заралии са безсилни.

    @etg Абе и пет пъти да я чета тая статия все едно и също нещо разбирам, че едни играя по правилата (доколкото е възможно), а други се правят на тарикати. Чакам с нетърпение последните да ги минат със секачките. Относно шкафовете, това е доста дълга тема, радващото е че все пак ги има, а не както беше доскоро всичко да е по дървета и фасади.

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #13

    Re:Гръм в подземното царство БТК гони от каналите си всички

    Ами като са ербап да извадят съответната сума и да си платят - Серия А , Испанско ,Френско и т.н. - всичко се продава ,правят си спортен канал и "нИ рИвЪт" .

    Цитат Първоначално публикувано от wrathchild
    И моля не давай пример къде има каналите с плюсовите на селяните, там където ги има, има и едни други неща пред които заралии са безсилни.
    Това изобщо няма да го коментирам - КТ "Скат" не са Мсат ако имаш нещо предвид ,но нека запазим добрия тон и без евтини определения .

  17. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #14

    Re:Гръм в подземното царство БТК гони от каналите си всички

    @wrathchild
    Откъде накъде БТК ще санкционират някого заради нещо, което не е тяхна работа? Въобще ли не виждаш, че това е само измислен повод за борба с конкуренцията? Може и да има виновни, но не е БТК този, който да отсъди кой е виновен и какво наказание ще понесе.
    Не знам какво толкова харесваш на НЕТ1 и защо толкова мразиш Булсатком, но и в двете посоки залиташ прекалено. И двете фирми си плащат наем за каналната мрежа на БТК. Едните нямат едно малоумно разрешително от общината (нямам друга дума за изискването да имаш разрешително за строеж за всеки кабел, положен в узаконен канал), другите нямат много по-смислено разрешително от собствениците на блока. Но според теб едните играят по правилата , а другите се правят на тарикати. Защо?

  18. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #15

    Re:Гръм в подземното царство БТК гони от каналите си всички

    Не ми е ясно, защо пък кабелните канали трябва да са собственост на БТК. Все едно тротоарите да са моя собственост. Туй ще да го е измислил някой много мъдър "държавник".

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LG 47 LA620 - изчезват каналите от кабелната!
    От ilhanbg във форум LG телевизори
    Отговори: 27
    Последно: 18-03-24, 20:10
  2. не запомня каналите
    От pmp666 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 04-07-12, 17:34
  3. MSZ-G255W ударено от гръм
    От vasiv във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 17-06-11, 16:05
  4. Съдомиялна AEG Favorit 52850 *- ударена от гръм
    От geniya във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 01-06-11, 21:44
  5. Ако ви гони депресия
    От LordOfEvil във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 09-02-05, 12:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе