Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

ТOSHIBA Ras 137 SKV-E / Mitsubishi MSZ-GE35VA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    5
    #1

    ТOSHIBA Ras 137 SKV-E / Mitsubishi MSZ-GE35VA

    Здравейте!
    Предстои ми купуване на климатик, задължително инвертор, с който ще се отоплява помещение 24/25 кв. м.

    http://klimatici.biz/%D0%BA%D0%BB%D0...c-ge-35va.html
    http://klimatici.biz/%D0%BA%D0%BB%D0...s-137skve.html

    Характеристики на стаята:
    * Панелен блок, югозападно изложение
    * Има огромен прозорец, квадратура ~ 4,60 кв м. приблизително
    * Евтина 3-камерна ПВЦ дограма с обикновено стъкло
    * Няма изолация, това предстои да се прави - догодина вероятно


    Максимално мога да отделя около 1800 лв. (в краен случай с отделен монтаж). Възнамерявам да го ползвам предимно за отопление, така че тези му качества ме интересуват най-вече. Друго на което най-много държа е максимално ниско потребление на електричество. Бих искал да поддържам постоянна температура от около 21~23 градуса. Стаята е хол и там никой не спи, но все пак едва ли някой иска допълнитен източник на децибели. Странично вдясно има и неостъклена вътрешна тераса, над чиято врата към помещението мисля да е вътрешното тяло, а на балкона смятам да бъде монтирано външното, така че да не е съвсем изложено на екстремални условия (и да спестя поне малко frost-ването ако може поне). А те са доста тежки, понеже блокът ни е краен и гледа директно към Витоша. Като гледам тръбния път ще е около 3 или малко повече метра, ако това има някакво значение за питането ми. Доста комшии вече си сложиха клими и все са навън, но техните тераси са все затворени/остъклени.
    Неприятно се получи малко с изолацията, малко като да вържеш каруцата пред коня, но обстоятелствата го наложиха - откачихме се от Топлофикация преди месец... всяко зло за добро все пак.
    Та съм се спрял на тези модели/марки, но приемам всякакви други съвети. Гледам двете машини са на еднаква цена, понеже пише, че са в промоция, макар че на мен поне ми е странно да се предлагат значително по-евтино точно на старта на отоплителния сезон.
    И няколко daikin-а гледам, но те май по-евтините модели имат по-малко КПД от тия двата по-горе:
    http://klimatici.biz/%D0%BA%D0%BB%D0...-ftxn-50k.html
    http://klimatici.biz/%D0%BA%D0%BB%D0...n-ftxs35g.html

    Що нещо изписах, не знам дали имаше смисъл от толкова инфо, но... И благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    5
    #2

    Re:ТOSHIBA Ras 137 SKV-E / Mitsubishi MSZ-GE35VA

    Изчетох доста от темите и мненията, касаещи моделите на които съм се спрял и общо взето придобих някакви впечатления, но тъй-като все пак съм пълен лаик по темата не мога да преценя дали това е най-доброто за тези пари и дали ако добавя още малко (100 ~ 200 лв.) няма да мога да взема далеч по-добър климатик. Защото се убеждавам, че те са по-скоро бюджетни, явяват се компромисен вариант и са на границата между средния и високия клас. 1800 лв. за мен са доста сериозна сума, но въпреки това почнах да се колебая дали да не добавя още два-три стотака, но да взема най-доброто като съотношение цена/качество - в някакви разумни граници де... Сестра ми си купи Daikin FTXR28EV189, който е нещо като "върха на сладоледа" в класа си от това което четох, но на мен никак не ми е по джоба. От съседния раздел за TOSHIBA гледам супер отзиви за Daiseikai 6-та серия (RAS-10SKVP2-E), само се чудя дали няма да се товари много, въпреки че моята квадратура е точно на границата според предписанията му.

    Моля за някакво мнение.

  4. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #3

    Re:ТOSHIBA Ras 137 SKV-E / Mitsubishi MSZ-GE35VA

    Цитат Първоначално публикувано от jokataa
    1800 лв. за
    това

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    5
    #4

    Re:ТOSHIBA Ras 137 SKV-E / Mitsubishi MSZ-GE35VA

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    Благодаря, панасоници досега въобще не съм нито планувал нито разглеждал в детайли. Изглежда ми добре, цената ме устройва идеално. Но ме притеснява следното:
    НАЛИЧНИ САМО 3БР.
    Покупката ще я правя най-рано към края на другата седмица или най-късно в първите дни на по-другата, а тази наличност може и да я няма дотогава. Ако има останала бройка вече ми влиза като вариант.

  6. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #5

    Re:ТOSHIBA Ras 137 SKV-E / Mitsubishi MSZ-GE35VA

    Ми питай дали ще може да си капарираш един и проблема ти е решен.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    115
    #6

    Re:ТOSHIBA Ras 137 SKV-E / Mitsubishi MSZ-GE35VA

    300 кинта по скъп от Mitsubishi-то а не виждам нещо по забележимо като параметри/екстри. С тези разлика в цената ще се топлиш един сезон...

  8.  
     
  9. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #7

    Re:ТOSHIBA Ras 137 SKV-E / Mitsubishi MSZ-GE35VA

    Цитат Първоначално публикувано от milenjs
    300 кинта по скъп от Mitsubishi-то а не виждам нещо по забележимо като параметри/екстри. С тези разлика в цената ще се топлиш един сезон...
    Има цяла тема за модела, първо я прочети, запознай се с възможностите му с помощта на сервизното и след това изразявай мнение.

  10. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #8

    Re:ТOSHIBA Ras 137 SKV-E / Mitsubishi MSZ-GE35VA

    Цитат Първоначално публикувано от milenjs
    300 кинта по скъп от Mitsubishi-то а не виждам нещо по забележимо като параметри/екстри. С тези разлика в цената ще се топлиш един сезон...
    Има една песен milenjs на Л.Иванова ''Не всичко е пари, приятелю''.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Veliko Tarnovo, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    98
    #9

    Re:ТOSHIBA Ras 137 SKV-E / Mitsubishi MSZ-GE35VA

    Цитат Първоначално публикувано от milenjs
    300 кинта по скъп от Mitsubishi-то а не виждам нещо по забележимо като параметри/екстри. С тези разлика в цената ще се топлиш един сезон...
    Панасоника е с доста по-добри параметри от Mitsubishi-то! Разликата не е малка, но когато ги даваш за нещо качествено си заслужава.
    Успех!

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #10

    Re:ТOSHIBA Ras 137 SKV-E / Mitsubishi MSZ-GE35VA

    Северняка определено е по-добрия избор пред посочените две машини.

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    5
    #11

    Re:ТOSHIBA Ras 137 SKV-E / Mitsubishi MSZ-GE35VA

    Цитат Първоначално публикувано от edi1
    Северняка определено е по-добрия избор пред посочените две машини.
    Това следва да бъде панасоника, нали?

    Никакъв друг модел не ми предлагате, последно смело да залагам на него, така ли?
    Тошибата наистина ще ме натовари доста финансово, така че почти сигурно се отказвам от нея. И мога ли да съм сигурен, че ще топли наистина, понеже жилището ми е доста студено в момента и пренасям едно портативно радиаторче Делонги из стаите, колкото да стопли малко въздуха. Температурите в момента варират м/у 13~15 градуса и си е доста студено, ако седна на компа, пред телевизора или да чета примерно трябва да се завивам, иначе не се търпи ако съм в статично положение час или повече.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #12

    Re:ТOSHIBA Ras 137 SKV-E / Mitsubishi MSZ-GE35VA

    ЦЯЛОТО жилище ли ще трябва да отоплява???

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #13

    Re:ТOSHIBA Ras 137 SKV-E / Mitsubishi MSZ-GE35VA

    Да, за ПАНАСОНИК-А става дума.Ще топли добре в това помещение, за което го търсиш.Не забравяй и изолацията, също много важен фактор.За цялото жилище, естествено няма да става.

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    5
    #14

    Re:ТOSHIBA Ras 137 SKV-E / Mitsubishi MSZ-GE35VA

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    ЦЯЛОТО жилище ли ще трябва да отоплява???
    Не, не разбира се, златното правило го знам - 1 климатик : едно помещение за отопление.
    Мисълта ми беше, че ниската температура в съседните стаи и студенината която носи панела по принцип дали няма да го товари много и дори и хола да не успява да затопли качествено като дойдат минусовите температури. Прочети пак първия пост - постарах се да дам максимум подробности за да не се налагат уточняващи въпроси от вас, към които се обръщам за съвет.
    Други данни и поддробности за даване не се сещам.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #15

    Re:ТOSHIBA Ras 137 SKV-E / Mitsubishi MSZ-GE35VA

    Това е сериозен климатик за отопление, ще ти топли хола. Ти мисли за топлозагубите си.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Нагревател на външното тяло на Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA-има ли смисъл
    От injenercheto във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 16
    Последно: 17-12-13, 20:32
  2. Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA-проблем или не
    От injenercheto във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-12-12, 16:21
  3. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 35ZJP-S ili Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA
    От injenercheto във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 19-12-12, 20:02
  4. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJP-S STANDARD SERIES или MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA
    От Grifon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 7
    Последно: 14-11-12, 15:11
  5. Mitsubishi MSZ-GC35VA или Mitsubishi MSZ-GE35VA
    От kolos във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 15-10-11, 12:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе