Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17
Like Tree1Одобрявам

Нагревател на външното тяло на Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA-има ли смисъл

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    38
    #1

    Нагревател на външното тяло на Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA-има ли смисъл

    Здравейте.Преди да пиша изчетох доста коментари относно климатика Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA и останах с впечатление, че зимата му замръзва тавата.Въпроса ми е-има ли смисъл от нагревател и инвестиция от още 100 лв за този модел.Понеже климатика е поръчан,но още не е монтиран да знам дали да поръчвам и това нещо.От фирмата ми казаха,че от всички монтирани / от този климатик/,няма оплакал се, че му замръзва тавата,но аз нямам реални наблюдения.Моля да споделите впечатления.

  2.  
     
  3. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #2

    Отговор: Нагревател на външното тяло на Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA-има ли смисъл

    Ами то е хубаво да има такъв нагревател, но и без него си може. Ако не слагаш нагревател накарай монтажниците да разпробият и другите отвори на тавата. Тези отвори са белязани но умишлено не са пробити от производителя, след като се разпробият почти става невъзможно да се задръсти тавата с лед. При мен така направих и сега си имам три дупки през които водата бързо се отича.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    38
    #3

    Отговор: Нагревател на външното тяло на Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA-има ли смисъл

    Мерси за отговора,засега ще мина само с дупченето на тавата /ако се навият въобще да дупчат/

  5. Member Аватара на ivanov_km
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    579
    #4

    Отговор: Нагревател на външното тяло на Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA-има ли смисъл

    Самите дупки са си проектирани от Митсубиши, не са продупчени умишлено със цел ако трябва да се постави дрен на единствения отвор. Ако водата от тавата има възможност да се отича гравитачно надолу и това не е проблем за конкретното място на монтажа се разпробиват и другите планирани отвора. С тях почти се елиминира възможността да се запушат и трите дупки на тавата. При оглед на тавата от долу се виждат загатнатите допълнителни дупки.

  6. Junior Member Аватара на cameo
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Русе
    Мнения
    34
    #5

    Нагревател на външното тяло на Mitsubishi Electric

    Виж това mitsubishi_heater.jpg и прецени сам. Зависи къде си.
    Този пост е редактиран от cameo; 21-12-12 в 15:52.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    38
    #6

    Отговор: Нагревател на външното тяло на Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA-има ли смисъл

    Здрасти,колега. Живея В София и идеята ми беше да не влагам пари в такова нещо,ако може да сe мине и без него /разбира се/, защото от фирмата ,която ще ми монтират климатика искат още 100 лв /75 нагрев. 20 лв монтаж/.Затова и търся мнения на хора с презимували вече климатици-все пак модела е 3-4 год.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #7

    Отговор: Нагревател на външното тяло на Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA-има ли смисъл

    Замръзването не климатика не е даденост (за повечето машини). Случва се ако се натрупат низ от условия. Само с реален тест ще разбереш имаш ли нужда или не. Ако си следиш машината в периода 10-ти Януари - 20-февруари, може да я хванеш ако започне да замръзва и да се справиш сам. Ако си от хората, които не искат да поглеждат машината си за нагревател. Ако машината е на недостъпно място, също си за нагревател.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    38
    #8

    Отговор: Нагревател на външното тяло на Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA-има ли смисъл

    От тези съм,които се интересуват от всякакви работи,и не са ми завряни ръцете в г-за.Днес в работата имаме около 50 климатика различни модели почнах да ги гледам и останових,че част от климатиците са ни замръзнали.Най-много имаше замръзнали панасоници,които колегите бяха пускали през деня и към 16 ч. ги бяха изключили.в 17 ч имаше лед 3 съм под перките им.Та въпроса ми е ,колкото и тъпо да звучи-как се размразява климатик-ако е с вода,къде се полива да не го изгоря.По добре да попитам, отколкото да се псувам после.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #9

    Отговор: Нагревател на външното тяло на Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA-има ли смисъл

    ... Поливаш по топлообменика, ламелите свалят водата надолу към тавата. Електорниката на машината е горе под капака. Тя е защитена, освен ако не пуснеш паростуйката наред. Едно шише с топла вода (до 60 градуса) правиш една по-голяма дупка на капачката и започваш. Ако има много лед не става бързо.

  12. Banned
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    509
    #10

    Отговор: Нагревател на външното тяло на Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA-има ли смисъл

    Нагревателят е нещо което ще ти спести много ядове в последствие. Особено ако външното тяло е трудно достъпно.
    cameo одобрява това.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #11

    Отговор: Нагревател на външното тяло на Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA-има ли смисъл

    Мнда. Че и пропелерите май не се поемат от гаранцията.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #12

    Отговор: Нагревател на външното тяло на Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA-има ли смисъл

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Мнда. Че и пропелерите май не се поемат от гаранцията.
    Хубавото е, че добрите машини имат защита и спират при най-малкото задиране на витлото. Докато другите вътрят до откат. Daiseikai дори преди да за завърти го разклаща.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    38
    #13

    Отговор: Нагревател на външното тяло на Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA-има ли смисъл

    А този модел има ли защита при задиране на витлото в лед.Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA

  17. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #14

    Отговор: Нагревател на външното тяло на Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA-има ли смисъл

    Има някаква защита, защото има заложена такава грешка в програмата: Outdoor fan has stopped 3 times in a row within 30 seconds after outdoor fan start-up.

    Защитата изглежда следи за консумиран ток, а не обороти, защото в мотора няма датчик на Hall. Ще се задейства, ако не се отчита консумация, а не например при повишена консумация. В мотора трябва да има термичен предпазител, който изгаря при блокиране на перката в леда. Също за проблеми с мотора програмата следи косвено по температурата на външната електроника, ако надхвърли 75°С.
    Този пост е редактиран от valen1; 26-12-12 в 19:03.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Самоков
    Мнения
    91
    #15

    Отговор: Нагревател на външното тяло на Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA-има ли смисъл

    Живота е доказал, че спестените пари сега от някоя екстра, по късно ги даваш в доста по голям размер по различни причини.
    Имам 3 климатика, два са под навес на завет и не замръзват, третия е на открито и замръзваше първата зима. Сложих му нагревател в тавата и проблема се реши. Нагревателя работи само при дефрост и под 5 градуса.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA-проблем или не
    От injenercheto във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-12-12, 16:21
  2. MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 35ZJP-S ili Mitsubishi Electric MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA
    От injenercheto във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 19-12-12, 20:02
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJP-S STANDARD SERIES или MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GE35VA/MUZ-GE35VA
    От Grifon във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 7
    Последно: 14-11-12, 15:11
  4. Fujitsu ASHG 12 LE или MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GE35VA
    От Vesi.j. във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 20-10-12, 11:53
  5. MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-GE35VA - Моля за мнения...
    От PlamenIordanov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 14
    Последно: 19-05-12, 15:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе