Резултати от 1 до 9 от общо 9

SRC 50 HE-S

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    90
    #1

    SRC 50 HE-S

    Някой има ли наблюдение над този климатик SRC 50 HE-S , до каква темперетура под нулата работи и топли добре , конвенционален е но с много добри характеристики , тоест винаги си работи в оптимален режим за разлика от инвентора ???

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #2

    Re:SRC 50 HE-S

    Аз за тези пари бих взел друга машина инверторна която гарантирано ще работи до -15.
    1 варянт: Panasonic CS/CU-E15MKE - Econavi 2011.
    2 варянт: Daikin FTXN50K.
    3 варянт: Daikin FTYN50F.

  4. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #3

    Re:SRC 50 HE-S

    Цитат Първоначално публикувано от divi4
    Някой има ли наблюдение над този климатик SRC 50 HE-S , до каква темперетура под нулата работи и топли добре , конвенционален е но с много добри характеристики , тоест винаги си работи в оптимален режим за разлика от инвентора ???
    Голямо животно ще да е Моля те, ако го вземеш, пиши как е машинката. Много ми е интересно щото съм фен на он/оф-ките

    Водят ги до -5 по принцип. Иначе на -10 му остават 55% - екстра си е

    Ето сервизното:

    http://www.google.com/url?sa=t&rct=j...jFFwZQ&cad=rja

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    90
    #4

    Re:SRC 50 HE-S

    Живея на село и понякога се получават токови удари или често спирне и идване на тока, затова се ориентирам към он_оф машинките , не знам новите инвертори имат ли добра защита?!

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #5

    Re:SRC 50 HE-S

    Частите от които е съставен инвертора понякога са в пъти по-скъпи от тези на конвенционалните.

  7. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #6

    Re:SRC 50 HE-S

    Цитат Първоначално публикувано от divi4
    Някой има ли наблюдение над този климатик SRC 50 HE-S , до каква темперетура под нулата работи и топли добре , конвенционален е но с много добри характеристики , тоест винаги си работи в оптимален режим за разлика от инвентора ???
    Взе ли машинката?

    А консумацията едва ли й е толкова плашеща колкото е на хартия При мойто конвенционално MHI на +2 пиковата консумация е 1300W, но това става за 1 секунда точно - после климата изключва.
    На хартия го водят на +7 че консумира около 1430W, но това пак става само за броени секунди - реално доста по-ниско слиза консумацията. Така че данните от сервизните не са съвсем верни.

    Един пример на +2 - Започва на около 1000 - вдига до 1100 - задържа 1160 - после вдига до 1220-1240 и задържа - после пак сваля на около 1150 и задържа - после постепенно вдига до 1300W, след което изключва Засичах по часовник и релно средната стойност по груби сметки е около 1230-1240 А като извадя и мощността от графиките се получава COP над 3, въпреки че машинката е супер дърта и според сервизното COP е около 2.80 на +7 Останах доста приятно изненадан от този факт

    За 36 часа климата ми е изхарчила 10kW - хол 26 квадрата, панел, ал дограма, височина 2.60, юг.
    Имам Шарп инвертор пак 12-ка който ми харчи за 24 часа 10 kW - спалня 16 квадрата, панел, ал дограма, височина 2.60, Север.


  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    90
    #7

    Re:SRC 50 HE-S

    още не съм го взел но той нали не е инвенторен , как ще си променя консумацията ?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #8

    Re:SRC 50 HE-S

    Цитат Първоначално публикувано от divi4
    още не съм го взел но той нали не е инвенторен , как ще си променя консумацията ?
    Ами като тръгва първоначално налягането още е ниско и компресора не се товари и харчи малко, после като вдигне задържа колкото му е номинала и така като стопли и вън изключи вентилатора пак пада малко консумацията и общо взето така бачкат конвенционалите.Макар,че са с фиксиран номинал консумацията му се променя според налягането.

  11. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #9

    Re:SRC 50 HE-S

    Цитат Първоначално публикувано от divi4
    Някой има ли наблюдение над този климатик SRC 50 HE-S , до каква темперетура под нулата работи и топли добре , конвенционален е но с много добри характеристики , тоест винаги си работи в оптимален режим за разлика от инвентора ???
    Взе ли го дзверо?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе