Страница 8 от 9 ПърваПърва ... 6789 ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 129
Like Tree81Одобрявам

SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #106
    Цитат Първоначално публикувано от babati Виж публикацията
    И все пак някои хора биха предпочели он-оф пред ненужни дефрости

    Говоря за голямото "оцапване" което продължи няколко страници и няколко дена в темата за LMCE. При него няма ненужни дефрости !
    Този пост е редактиран от Mig82; 27-02-18 в 23:35.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #107

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Явно LMCE е по-добро от LUCA.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    160
    #108

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Цитат Първоначално публикувано от babati Виж публикацията
    И все пак някои хора биха предпочели он-оф пред ненужни дефрости
    oпределено е така, преди бях с МХИ и почти винаги е он-офф, сега съм с дайкин боб и дефростите са на 30-40 мин без значение от заданието, без значение от влажността на вън при температура по 2-3 градуса , а дори да не дефроства, духа с хладна струя и силен вентилатор, определено МХИ с високия си минимум и с тихото вътешно тяло и нисък дебит на въздуха е по комфортен...
    dodo_pv одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #109

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    babati, колкото и да предпочитате винцето пред ватметрите, тези т.н. ватметри дават много отговори и някой път и насоки за избор. Не знам дали да не повисиш пред някой ватметър преди да сменяш климатика. Ако луката в момента ти работи на 700...800W, има вероятност хевито да подкара дефрости по-често.
    Другият вариант е да не е уред твоята лука.

    - - - - - - - - - -

    Силента го ограничава и сега е на 480W, -8°...-9° е някъде външната, а стайната е паднала на 21°.
    Ако довечера е пак -8° ще изключа силента и ще пробвам да се дастигне стайна 23...24°.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #110

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Цитат Първоначално публикувано от babati Виж публикацията
    И все пак някои хора биха предпочели он-оф пред ненужни дефрости
    Ей това не го разбирам! Ще тръгна да си избирам климатик на принципа "от двете злини-по-малката". Ако съм си купил инверторен климатик, много честото спиране /като при Миланов например/, би ме дразнило точно колкото и ненужни дефрости по време. Нищо, че са тихи- това циклене си е дразнещо.
    ruuni9 и milanov харесват това.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #111

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Аз злина не виждам, при положение че имаш прилична ефективност и чудесен комфорт. Машината е направена така, че да не се усеща повторно кратковременния и режим. Хардуерът и е завиден. От класа на LUCA е и няма нищо общо с цепениците на lmce нито откъм комфорт, нито откъм ефективност. Препоръчвам ги за спални.
    Aleksandars, Mega и rosswen харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #112

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Не казвам, че машината е лоша и наистина може да е тиха при он/офф, но ако ще го прави през 10 мин. за мен е неприемливо за добра инверторна машина. Всъщност всичко е въпрос на усещане-ако успееш да свикнеш и не му обръщаш внимание, предполагам, че може да си много доволен.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #113

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    [QUОТЕ=mіlаnоv;865368]... Oт 10мин. оn циĸъл 6..7мин e нa нoминaл 600...700W и caмo зa 3...4мин cвaля нa минимyм. Aĸo paзвъpти и дo 30 ceĸ. cлeзнe нa минимyмa щe e мнoгo пo ĸoнфopтнo.
    600..700W пpи пoлoжитeлни тeмпepaтypи ca cи 2..3kW.[/QUОТЕ]

    Страшната ефективност се вижда по-горе , па комфорта да бичи в режим "реле-време" и да се равихря на 5мин. над главата на човек в спалнята сигурно е неповтори . С такъв китук не бих се "нацепил" , "мога да го боцна в таванското помещение ако ми изпадне "аванта" , за пред комшиите но не и там където живея" (камоли спя)

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #114

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    И LMC няма да работи по-различно в някое стайче 12-15м2, с изолация и хубава дограма. Отделно, че не се вихри, Lmc-то е по шумовете.
    shener84 одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #115

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Докато пиша , dodo е изтрил от поста си "закачката" с любимия му модел LMCE...

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    И LMC няма да работи по-различно в някое стайче 12-15м2, с изолация и хубава дограма. Отделно, че не се вихри, Lmc-то е по шумовете.
    Какви шумове бе човек , изобщо писано ли е някъде за шумове при LMCE и капацитета на машината се избира според помещението ? боже боже. Профилът на тялото и капака е П-образен , който предполам знаеш че е доста по-устойчив на усукване и огъване !
    rosswen , закачката е към додо-вата уж "не-цепеница"
    Този пост е редактиран от Mig82; 28-02-18 в 09:23.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #116

    SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Защо толкова се засягате, не знам. Взели сте си машина за 1000лв. (За 12-ка) и я изкарвате, че е върха на сладоледа. Преди време бях писал за този "синдром" на някои от потребителите, притежаващи въпросния модел. Почти всички сме виждали LMC, знаем за какво иде реч. Стига го вряхте, където му не е мястото. Човекът се колебае между Luca (не Lmc) и МХИ zm-s.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #117

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Ааа , не аз започнах пръв ! Справка виж как качествено беше наак..на темата за цитирания модел ... щото е за 1000лв. и може да се спами в нея на воля. А с цената само му правите комплимент Избор на машина не се прави само по критерий цена , има доста по-важни неща.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #118

    SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Разбира се, ZM-S също не е без кусури. Аз също съм на мнение, че за цената си Lmc е супер, не ме разбирай погрешно. Комплименти, само на някоя дама може да правя. Спирам с офф-топика.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #119

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Това вече е обективен пост , а не някой да си вземе цепеница за 1300 и да я изкарва че била върха на сладоледа за спалня. За тея пари какъв японец 2у може да се бодне ... тая кутия за хляб zm , която даже и дизайн няма ще я отнесе като куцо пиле домат. И аз спирам с оффтопика.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #120

    Отговор: SRC 20 ZMX-S vs SRC 20 ZM-S

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Не казвам, че машината е лоша и наистина може да е тиха при он/офф, но ако ще го прави през 10 мин. за мен е неприемливо за добра инверторна машина. Всъщност всичко е въпрос на усещане-ако успееш да свикнеш и не му обръщаш внимание, предполагам, че може да си много доволен.
    Нещата са доста по-различни от драсканиците в темата. Когато помещението е темперирано на 21°C, машината включва около 3 пъти за час и въобще не върти на 700W. Започва от около 2,2А / 2,4А и бързо сваля на 1,6А. Важна е настройката на скоростта на турбината и огроничаването на компресора в топлото. Който не знае и не може, да заложи на дайсейкай 8, с него е по-просто. Ама няма седмици у нас.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 9 ПърваПърва ... 6789 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе