Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 22 от общо 22
Like Tree30Одобрявам

MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE - монтаж и дължина на тръбите

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #16

    Отговор: MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE - монтаж и дължина на тръбите

    Цитат Първоначално публикувано от whitewizzard Виж публикацията
    Прав съм и още как.
    Ако някой тръгне да учи друг как да си върши работата, значи има повече знания и умения от него. Защо го е извикал тогава? За общак? Айде мерси.
    Между другото, на немалко клиенти съм им казвал това и съм им отказвал услуга. Изобщо не ми пука как ще се оправят, а и на мен техните пари не ми трябват.
    Щом ще демонстрират неуважение - вън от бара!
    Който плаща той поръчва музиката. Ти можеш да посъветваш и да информираш за негативите според теб, но последната дума има човекът с парите. Ако не си съгласен-тръгваш и идва друг. Ще се опитам накратко да разкажа случка с монтажници на климатици.
    Идват в къщи да монтират и почват да ми предлагат места, които са им удобни на тях, но на мен не, като ме уверяваха, че е невъзможно да се монтира, където аз искам. След 15 мин. празни приказки ги заведох в другата стая и им показах монтирано на същото място вътрешно тяло от същата марка и модел, но по-дълго, по-широко и по-високо - 12-ка, а новият е 9-ка. След като им го показах им казах или да почват или ако не могат, да си събират чемаданите и да си тръгват. След като споменах, че в протокола от монтажа, трябва да се подпиша, че съм съгласен с мястото на монтажа започнаха и го монтираха точно там където твърдяха, че е невъзможно.
    Уважението трябва да се заслужи! Ако дойдеш да работиш в къщи и искаш да ти платя за труда, ще се държиш и ти с уважение, а не като с клиент-олигофрен, иначе си тръгваш.
    Divi, necata2, ttanev и 7 други харесват това.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #17

    Отговор: MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE - монтаж и дължина на тръбите

    За такива специалисти,за които това не става,другото не може,трето не искат да направят...и тн.Само глад ги оправя.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Мнения
    64
    #18

    Отговор: MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE - монтаж и дължина на тръбите

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Който плаща той поръчва музиката. Ти можеш да посъветваш и да информираш за негативите според теб, но последната дума има човекът с парите.
    Тук си в дълбока заблуда. Парите не са мерило за знание а за състоятелност. Освен това, мен не ме викат за да преподавам или да чета лекции - за тези занимания има училища. Мен ме викат като професионалист. И като такъв - аз решавам. Като не ми приемат решението - чао бамбини, на сергиите (пазара) има и други.
    И едно лирично отклонение: нерядко ми се е случвало да ме викат повторно след като съм си тръгнал с чемоданите (куфарите) и тогава да видиш какви извинения падат, не е истина колко ниско може да падне един човек с пари, пардон - с много пари. Щото накрая разбира по трудният начин, че парите не дават знания и умения (а козата си сака пръч).
    Колкото до примера който си дал с избор на мястото на монтаж, то той няма нищо общо с това, което исках да кажа аз. В случай като твоя, обикновено казвам: ОК, машината си е твоя, където искаш там си я слагай (не става въпрос за климатици, да уточня). Има техническа документация, в нея има написани технически изисквания. Ако искаш се съобразявай с тях, ако не искаш - не се съобразявай. Само имай в предвид, че при дефект може и да си платиш ремонта, ако е в очевиден разрез с изискванията за монтаж.
    И за финал да се върна пак към музиката и парите:
    Как си представяш, че ще звучи поръчаното с пари изпълнение на Dazed & Confused... парите ще докарат един диапазон от 4 1/2 октави на гласа, ще докарат тембъра...

    Този пост е редактиран от whitewizzard; 22-10-17 в 09:45.
    Aleksandars одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #19

    Отговор: MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE - монтаж и дължина на тръбите

    whitewizzard, с какво се занимаваш професионално ?

  6. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #20

    Отговор: MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE - монтаж и дължина на тръбите

    Цитат Първоначално публикувано от whitewizzard Виж публикацията
    парите ще докарат един диапазон от 4 1/2 октави на гласа


    Кой е тоя с толкова широк диапазон?

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #21

    Отговор: MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE - монтаж и дължина на тръбите

    Темата, като всяко втора в този форум, отиде на майната си.....Моля ви!

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #22

    Отговор: MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE - монтаж и дължина на тръбите

    Баста!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 9
    Последно: 16-02-17, 18:37
  2. Климатик Mitsubishi Electric MSZ FH35VE / MUZ FH35VE добър избор ли е за стая 55м3
    От thecrowww във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1
    Последно: 11-01-17, 06:28
  3. MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE - Настройки
    От marinov1987 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 20
    Последно: 07-01-17, 20:00
  4. MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ (Zubadan) или MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE
    От kalin_sb във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 39
    Последно: 10-02-15, 15:23
  5. MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE или AWHZ14LB/AOHZ14 LB
    От magi във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 11
    Последно: 27-12-13, 16:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе