Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 19 от общо 19
Like Tree6Одобрявам

ME AP50 auto fan - проблем?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #16

    Отговор: ME AP50 auto fan - проблем?

    МЕ не си смъква сам степените ,ако си задал 3та работи само на 3та .. за такова голямо помещение е нормално да иска повечко поток .. а че не го прави на ауто е проблем на марката ,трябвало е да попрочетете из темите преди да го купите ... но то сега е песен положението ,чакайте да стане под нулата да подкара дефростите на 2 часа

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2022
    Мнения
    34
    #17

    Отговор: ME AP50 auto fan - проблем?

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    С какво и къде, на какво разстояние от климатика и височина от пода отчитате температурата?
    При такива размери на помещението и евентуално мебелировка (препятствия за свободното движение на въздуха) са възможни големи разлики.
    Сложете два еднакви термометъра (дори и китайски спиртни за 50 ст., но настроени да показват максимално близки стойности) на поне две места. Примерно на най-студеното субективно и някъде около климатика (не много близо и да не се обдухва директно).
    Задайте на климатика примерно 20 градуса (тези половинки са само за зарибяване на клиентите), оставете го да работи при затворени прозорци и врати на режим, който ви е комфортен, докато темперира помещението. После отчетете температурните показания. При големи разлики, примерно над 3 градуса коригирайте зададената температура и/ или режим на вентилатора.
    Да, тегаво е, но веднъж настроено, вече няма да се налага да се правят промени. Освен при екстремално ниски, респ. високи температури.
    Имам 2 термометъра в помещението - и двата отчитат еднакво, и са разположение в 2та края. Винаги показват 1 градус надолу от заданието. Т.е. ако съм му казал 23, вътре е 22.

    Наблюденията са ми, че има разминавания с 1 градус от стайната температура спрямо заданието. И тук не визирам това, което отчита самото вътрешно тяло. Според MELCloud, вътрешната температура е с 2 градуса по-ниска спрямо заданието.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    МЕ не си смъква сам степените ,ако си задал 3та работи само на 3та .. за такова голямо помещение е нормално да иска повечко поток .. а че не го прави на ауто е проблем на марката ,трябвало е да попрочетете из темите преди да го купите ... но то сега е песен положението ,чакайте да стане под нулата да подкара дефростите на 2 часа
    Адски тъпо написан софтуер, ако е така. В интерес на истината вчера мина някакъв фърмуер ъпгрейд, не знам какво да променили.

    Четох за този проблем, и съм наясно, но се чудех дали някой не е намерил решение на този казус.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #18

    Отговор: ME AP50 auto fan - проблем?

    написал съм ти решението - задаваш му 3та степен когато на втора не насмогва и това е .. при мен няма нито един климатик на ауто и никога не е имало .. има модели при които е адекватно ,но са малко
    eleena, mystikalrs, GLARYS и 1 други харесват това.

  5. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #19

    Отговор: ME AP50 auto fan - проблем?

    Като смених стъклопакетите, моя тази година стои на авто.
    Gena_bs одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Auto vs. Heat и Auto Fan vs. High или Low Fan?
    От dmitko във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 5
    Последно: 16-02-12, 17:06
  2. General Fujitsu ASHA-09LGC - странен проблем в режим AUTO
    От g_ganchew във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 16-09-11, 14:42
  3. Auto CD/DVD
    От Ivantt във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 2
    Последно: 01-06-08, 09:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе