Резултати от 1 до 10 от общо 10

Crown HAC-12DI410

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    15
    #1

    Crown HAC-12DI410

    Здравейте приятели. Смея да ви нарека така в първото си мнение в този форум, защото от доста време чета и дори да нямам едно мнение си чувствам част от него.
    От близо две години притежавам въпросният модел на Краун и имам няколко въпросчета.
    1.Как ви се струва като марка въпросното изделие. Знам, че изобщо не е в премиум сегмента, но се надявам поне да не е и много зле.
    До сега машината не е давала ядове. Малко след като го закупих дистанционното се бъгна и си взех някакво универсално.
    Зимата се топля с него, но го гася нощем, защото ме дразни шума, а и не обичам да спя на топло.
    Сега и въпросите.
    Като сложа на дистанционното на най висока скорост и постояннно си работи на нея. Не забелязвам да има какъвто и реглаж върху работата на компресора - струята въздух си е все същата. Тя всъщност се влияе от вентилатора във вътрешното тяло.
    В момента съм го пуснал на режим ауто и той поработи малко и спря, като не е достигнал зададената температура.
    Изгасих го и пак го пуснах, и го сложих на максимална скорост и зададена максимална температура, а той ми показва вътрешна температура 30 и външна 12 и не тръгва.
    Нещо май се сбърка тази машина.
    Поздрави.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Re:Климатик Crown HAC-12DI410

    Моето мнение съм го изразил в темата за климатици Crown.

    За мен това са климатици Кнефна сглобка и кенефна изработка и изпълнение.

    в продължение на 1 месец и 20 дни изгоряха 3 климатика купени и монтирани в един ден.

    И при нас след изтичането на гаранцията 2 от климатиците спряха в пероид разлика от 20 дни и повече никога не тръгнаха-изгоряли компресори.На нашия познат който беше купил заедно с нас изгоря 30 дни по-късно.

    не го пускай(ще влошиш положението), ами викай техници които да го видят, макар, че съм песимист когато става въпрос за краун климатик...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    15
    #3

    Re:Климатик Crown HAC-12DI410

    Еми да ти кажа сигурно си е и до късмет. При мен вече 3 години ще станат от как работи, но аз лятото не го пускам а зимата го гася нощем, така че не е и видял много работа.
    Оправи се след като го изключих от контакта.
    Имам въпрос - това спийд което се наглася от дистанционното е скоростта на ,,вентилатора" във вътрешното тяло нали.
    Поздрави.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    15
    #4

    Re:Климатик Crown HAC-12DI410

    Това нещо нормално ли е - пускаам климатика на автоматичен режим и се почвя някакво зверско мислене - сигурно 15 минути. През това време на дисплейт се изписват някакви нереални температури - за вътрешната става въпрос.
    На коя скорост на перката ще е най-икономично.
    Поздрави.

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #5

    Re:Климатик Crown HAC-12DI410

    Може би е вече време датчикът за стайна температура да се смени.

  7. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #6

    Re:Климатик Crown HAC-12DI410

    Цитат Първоначално публикувано от zdravko_dimitrov1986
    На коя скорост на перката ще е най-икономично.
    Поздрави.
    На най-силната е най-икономичен.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    15
    #7

    Re:Климатик Crown HAC-12DI410

    Да прочетох, че на най-силна степен ще е най-икономичен.
    Че е боклук климатика е почти сигурно, но поне за сега върши работа.
    Нагласям го на 24градуса, той достига до 26 и чак тогава се изключва. После като температурата падне до 21-22градуса тогава тръгва отново. Ебем го и в инвертора, та той си работи като чиста конвекционалка.
    Мечтата ми става някое Дайкинче, но доста ще има да почакам.
    Поздрави и благодаря.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #8

    Re:Климатик Crown HAC-12DI410

    Цитат Първоначално публикувано от zdravko_dimitrov1986
    Да прочетох, че на най-силна степен ще е най-икономичен.
    Че е боклук климатика е почти сигурно, но поне за сега върши работа.
    Нагласям го на 24градуса, той достига до 26 и чак тогава се изключва. После като температурата падне до 21-22градуса тогава тръгва отново. Ебем го и в инвертора, та той си работи като чиста конвекционалка.
    Мечтата ми става някое Дайкинче, но доста ще има да почакам.
    Поздрави и благодаря.
    Имам само 1 безплатен съвет-падната ли температурите под 10 градуса не го спирай, той, че не е климатик не е, но точно при такива "климатици" според мен спирането през деня и пускането вечер с цел икономии съсипва компресора.За по-дълго безаварийно ползване не го спирай под 10 градуса температура

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    15
    #9

    Re:Климатик Crown HAC-12DI410

    Под 10 или под -10 градуса.
    Аз зимата го гася през ноща, защото ми пречи, но така го тормозя и му е трудно.
    Компресора не го очаквам да роди скоро, защото до сега не е и работил много.
    Като цяло съм сравнително доволен - за тия пари толкова.
    Ако някой може да намери оригинално дистанционно за този модел на сносна цена - да свирка.
    Поздрави.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #10

    Re:Климатик Crown HAC-12DI410

    Цитат Първоначално публикувано от zdravko_dimitrov1986
    Под 10 или под -10 градуса.
    Аз зимата го гася през ноща, защото ми пречи, но така го тормозя и му е трудно.
    Компресора не го очаквам да роди скоро, защото до сега не е и работил много.
    Като цяло съм сравнително доволен - за тия пари толкова.
    Ако някой може да намери оригинално дистанционно за този модел на сносна цена - да свирка.
    Поздрави.
    под 10 градуса.Компресора се тормози и ще "роди"

    Нашите 2 крауна точно така родиха на трета година напролет.
    Ако искаш пробвай, третата година след изтичане на гаранцията "напролет" ще пишеш "родил" ли е?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Crown *ASW-H12B4/BPR - IPM
    От abclima във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 4
    Последно: 20-01-12, 18:46
  2. Bin - Crown D-18-IN
    От slowdead във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 1
    Последно: 08-12-11, 15:42
  3. Дим от LCD Crown
    От lubaka2 във форум Други телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 27-05-09, 16:38
  4. DVD+USB Crown
    От odar във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 2
    Последно: 15-01-07, 21:09
  5. Tv CROWN 32
    От skalata6290 във форум Други телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 10-09-06, 19:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе