Резултати от 1 до 15 от общо 15

Въпрос за ъгловият модел CH-12-DJ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    118
    #1

    Въпрос за ъгловият модел CH-12-DJ

    Имам един въпрос за този модел , като ще помоля да отговорят само тези който го имат или го продават/сервизират .
    Знам че има ел. нагревател въпроса е кога работи ? Единственият смислен отговор, който съм чувал , но пък той е от от човек който го продава е - " работи само тогава когато разликата между зададената Т* и настоящатата е повече от 2C* ."
    Дали е така или си бичи постоянно и върти ток като духалка ?
    Иначе съм сигурен , че ще ми върши работа понеже двама мой съседи го имат в същите стаи / като кубатура и раположение / но плащат не много малки сметки за ток зимата , обаче имат по 2 климатика ( от друг вид) та не мога да направя извод .
    Друго което съм си харесал е http://www.osaka.bg/ShowDetails.aspx?productID=142
    Някой има ли го и може ли да даде инфо за него - как се държи през зимата за лятото няма да се ползват
    Мерси !

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re:Въпрос за ъгловият модел CH-12-DJ

    rumo, съжалявам за оф-топика, ама щом искаш основно да се топлиш с климатика, защо не заложиш на нещо по-нормално и по-икономично? Какви са тези калорифери. Аз като го гледам, този модел освен да шуми и да върти електромера друго не може да прави.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #3

    Re:Въпрос за ъгловият модел CH-12-DJ


    В Технополис предлагат ъглов Кериър и цената му беше някаква доста изгодна,около 1000 лв.По-добре вземи него,поне е доказана марка.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    118
    #4

    Re:Въпрос за ъгловият модел CH-12-DJ

    Не разбрах от къде го виждаш че шуми и върти електромера , ако знаеш нещо повече от това което пише на сайта на еко клима - кажи . Нормални са му параметрите като на всички конвенционални модели ( 12-ки ) , а относно шума имам наблюдения , със сигурност моята мидея е по-шумна .
    Този кериар за който говориш наистина беше 999 или 1099 лв. но е инвертор май , пък аз предпочитам on/of че ми е 12м2 стаята и искам като духа да духа топло , а не да се намаля и да създава само течение .
    Ако ще да е за 1000 лв бих взел Fuji UC ама скъпо ми се види пущината за on/of климатик
    Ако имаш някакви други предложения - до макс 850 лв пиши ми
    ПС : Абе септември месец сме никой не ги купува вече тия клими ни за топло ни за студено - няма ли да им понамалят цените малко

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #5

    Re:Въпрос за ъгловият модел CH-12-DJ

    Вижда се,че шуми от данните в сайта им за 38 дБ шум на вътр.тяло.Това е доста над нормалните вече 20-25дБ.И не вярвай много на изнесените цифри в сайта на осаката.Това не е само предположение от моя страна.
    А за духането-откъде знаеш,че тази осака ще си спре вентилатора,когато стопли.Доста модели не го правят и си продължават да духат осезаемо хладно.С гаранция комфорта при инвертора е доста по-висок,отколкото на конвенционалка.При такава стая не виждам проблем за една 9ка инвертор.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    118
    #6

    Re:Въпрос за ъгловият модел CH-12-DJ

    Явно никой не знае за работата на тоя нагревател . По - лошото е , че и в магазина дето ги продават и те не знаят . Вчера ходих да питам и ме " светнаха " че включвал чааак при - 20* . То вярно , че тогава само реотана ще остане да работи , ама едва ли ще ми е достатъчен .
    Ей ще изтърва промоцията , че прахусмукачката дето я дават с него беше хубава поне

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    515
    #7

    Re:Въпрос за ъгловият модел CH-12-DJ

    Обикновенно реотаните на китайските машини се включват при 3 градуса разлика между стайна и зададена температура или при стайна температура по- ниска от 19.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #8

    Re:Въпрос за ъгловият модел CH-12-DJ

    rumo - кой е тоя,дето ще мери външната температура кага е станала -20°,като тая оса-ака няма външен датчик за температурата на въздуха??? Направо са те метнали на простора,нормално за компетентността на консултантите им. И ако чакаш от оса-аката да издържи до -20,малиииии колко ще имаш да чакаш....

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    10
    #9

    Re:Въпрос за ъгловият модел CH-12-DJ

    имам го тоя климатик от 5 години и ми е работил и при -20 и съм доволен от него кога включва нагревателя не мока да ти кажа но при -18 - 20 градуса ми е работил за парите си работи добре
    който има повече въможности да си вземе по добър.
    в този форум само се оплюват осаките ама те си бачкат ако не бачкаха еко клима щяха да фалират отдавна

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #10

    Re:Въпрос за ъгловият модел CH-12-DJ

    За едно им свалям шапка - за маркетинга. Евала!
    От друга страна, не познавам собственик на две такива машини. т.е. който веднъж се е пре... хм, прекарал - не е повторил.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #11

    Re:Въпрос за ъгловият модел CH-12-DJ

    Има с по две Осаки - купени наведнъж
    Работи, ама колко ток гълта не е истина просто.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #12

    Re:Въпрос за ъгловият модел CH-12-DJ

    Аз също не съм фен на Осака, но в интерес на истината голям процент от климатиците по Бургаските сгради са на споменатата марка.

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    204
    #13

    Re:Въпрос за ъгловият модел CH-12-DJ

    Не съм много убеден, но според мен са номер едно по продажби в БГ, а ако не са, то са някъде около първото място.... Наистина маркетинга е ОК. Доказва се максимата, че стоката я продава опаковката и рекламата!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #14

    Re:Въпрос за ъгловият модел CH-12-DJ

    Хм,в интерес на истината имаше една SL серия и бяха доста добри.Иначе имат много здрави вентилатори.Всяка зима се моля осаката отсреща да чупи перката и да ме рахатяса от тракането по леда-ама здрава,бе брате.

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #15

    Re:Въпрос за ъгловият модел CH-12-DJ

    Днес имах повкване за една Осака така беше замръзнала че принудително обръщане на размразявне не поагаше. Та се наложи с оксижена да разтопя около видите и я отворих с помоща на чука и принудителното размразявне беше успешно леда беше отзад и отпред поне 8см дебел.Жалко че не я снимах валеше и не да не намокря телефона.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 11
    Последно: 17-03-13, 12:35
  2. ТВ нов модел
    От pipe82 във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 04-05-12, 19:53
  3. Въпрос за функция на дистанционно на Panasonic модел CS-RE 12 JKX-1
    От goshan във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 0
    Последно: 22-10-11, 21:34
  4. Въпрос относно модел на Liebherr CP 3523
    От MatZo във форум Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 09-06-11, 22:58
  5. Кой модел 388, 390, 399, 372 или 373
    От did във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 23-03-05, 17:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе