Резултати от 1 до 9 от общо 9

Panasonic CS-YW9DKE - мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    9
    #1

    Panasonic CS-YW9DKE - мнения

    здравеите става вьпрос за този климатик http://www.technopolis.bg/big_prod.p...f=3658дали ще се справи с отоплението на северна кухя 10кв.м +10кв.м коридор стаята е с остьклена тераса, а дограмата на стаята е PVC.Температурата която ще се поддьржа няма да е като в стая която се стои постоянно а целта е да не е толкова студено че да бяга и бялата мечка от там.За целта мисля климатика да е насочен кьм коридора.Или по-добре 12ка http://www.technopolis.bg/big_prod.p...&cat=35&f=3658 само че 9ката консумира 0.83w а 12ката 1140w,то има разлика и в отдадената мощност и в капацитета на двата климатика . Кои е по-удачният вариант 9ка или 12ка.Като климатици що за стока са.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #2

    Re: сьвет за климатик панасоник cs-yw 9 dke

    Здравей, klima. Аз имам същият модел 9 DKE и го използувам за отопление на южна панелна гарсониера. В стаята е монтиран, а вратите са отворени. Задал съм му 26* в стаята температурата е около 24*, а в кухнята е около 20*. Когато изключи си вдига заслонката и почти не духа студено за разлика от една Осака, която притежава един познат и прави много течение. Сега разбира се е топло и навън, но за твоя случай мисля, че ще се справи. За големият студ разчитам на локалното си парно. От енергопотреблението също съм доволен тъй кото съм му монтирал персонален електромер. Работи сутрин от 6 вечер до около 20-22 часа и за първите 15 дни на месеца съм отчел 9 лв. и то само на дневна тарифа. За сега това са ми впечатленията.

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    9
    #3

    Re: сьвет за климатик панасоник cs-yw 9 dke

    taralion благодаря ти за отговора. шумен ли е климатика и от технополис ли го купи ?

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re: сьвет за климатик панасоник cs-yw 9 dke

    Панасоник НЕ се купува от техмонаркет. За Варна се купува от Ефендулов. Ако го вземеш от техномаркет има да чакаш да ти го монтира. Ако се обадиш в ефендулов ще те отрежат. Конвенционалния панасоник го водят до -5 градуса. А цената на климатика купен не Ефендулов е като в техномаркет.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #5

    Re: сьвет за климатик панасоник cs-yw 9 dke

    Панасоника го закупих точно от Техномаркета на Цариградско шосе в София и цената е същата. За монтажа го обсъждахме, погледни http://forum.setcom.bg/index.php/top...html#msg214180. Относно шума аз съм го включил на първа скорост за да не ми прави течение и е по-малко от компютъра ми и се спи спокойно.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re: сьвет за климатик панасоник cs-yw 9 dke

    Аз имах предвид, че се дърпат фирмите да монтират климатици купени от техномаркет. Затова препоръчвам да се купят от друга фирма, като цената не е по различна, но пък веднага ти го монтират. Освен това не си дръж климатика на най ниската скорост. Тогава работи най-неефективно и неможе да завърти всичкия въздух в стаята. Най ниската скорост се ползва само нощем за да не шуми докато спим.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    408
    #7

    Re: сьвет за климатик панасоник cs-yw 9 dke

    Panasonic YW серията е общо взето най-куцата машина на Panasonic....Малки топлообменици/вьтрешно-вьншно тяло/.Чип и софтуер на MATSUSHITA-CHINA.Компресор и т.н.-CHINA.Прецени си сам

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re: сьвет за климатик панасоник cs-yw 9 dke

    Точно този модел незнам какво представлява, но климатиците с R410A има по малки топлообменници в сравнение с тези с R22 и R407. Това се дължи на по-голямото специфично студопроизводство.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #9

    Re: сьвет за климатик панасоник cs-yw 9 dke

    Някой има ли на "PDF" или сайт документация (схеми, графики и др.) за него.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Мнения за PANASONIC SC-PT560E?
    От Kokosoft във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 29-10-09, 13:06
  2. Panasonic CS/CU-YW9DKE - не работи на затопляне
    От aazen във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 0
    Последно: 08-09-09, 19:18
  3. Panasonic CS/CU-YW9DKE - каква е стойността на тръбния датчик?
    От plastkomfort във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 11
    Последно: 29-12-08, 17:48
  4. Panasonic CS/CU-YW9DKE - така си работи или има проблем?
    От taralion във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 9
    Последно: 18-12-07, 09:58
  5. Panasonic YW9DKE - проблем с вентилатора на отопление
    От popeye във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 3
    Последно: 09-01-07, 09:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе