Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Panasonic - къде продават прахови филтри?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    24
    #1

    Panasonic - къде продават прахови филтри?

    моя позната има Панасоник от 4 години и ми се оплака, че последният път като си чистила филтрите единият взел да се разкапва в ръцете й. затова и се обръщам към вас, ако знаете да помогнете. вероятно са за смяна-става въпрос за 2 тънки мрежести с еднакви размери - нещо от рода на 25-30 см, на 7-8. единият е бял на вълнички, а другият ароматизиращ, синьо-зеленикав. обадила се във фирмата от където го купила, но й казали цена 220 лв за някакъв комплект и трябвало да чака 3 седмици, за да ги доставят.
    откъде могат да се закупят и да са на ценово по-безболезнена цена?
    името на фирмата ще запазя в тайна , градът е Бургас.

    п.с.: сега се сетих, че не съм я питал за модела, но ако е важно ще й звънна.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: въпрос за филтри

    Не ти трявбват тези малките филтри. Те и без това не вършат кой знае каква работа, защото повечето въздух немнава през тях. Иначе филтрите са скъпи. Можеш да купиш такива за някой евтини китайски климатик и да си ги изрежеш по твоя размер. Иначе ако филтъра е фотокаталитичен с титание апатат ще е доста скъп. Нищо, че издържа три години.

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Re: въпрос за филтри

    Цитат Първоначално публикувано от ico-bs
    -става въпрос за 2 тънки мрежести с еднакви размери - нещо от рода на 25-30 см, на 7-8. единият е бял на вълнички, а другият ароматизиращ, синьо-зеленикав.
    Ако са само тези, а не останалите - баш филтъра - мрежички но с доста по-големи размери - може да си ползва климатика съвсем нормално - аз моите не ги слагам - и без това не вършат никаква работа (единия уж е за цигарен дим (черна пита), а другият е за ароматизиране).
    Ако обаче другите, големите мрежи са се разпаднали - тогава трябва да ги смени. Не вярвам да са толкова скъпи обаче.....

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #4

    Re: въпрос за филтри

    ония шарените малки хартиени боклуци въобще не ги слагайте! Нищо не вършат, а един познат ,като не можа да си намери нови филтри от големите с мрежичките, взе от жена си един як чорапогащник , разряза го и го залепи на мястото на разпадналите се мрежички. Каза че резултата бил отличен и смята да си патентова откритието!

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    27
    #5

    Re: въпрос за филтри

    Цитат Първоначално публикувано от rsvr
    ония шарените малки хартиени боклуци въобще не ги слагайте! Нищо не вършат, а един познат ,като не можа да си намери нови филтри от големите с мрежичките, взе от жена си един як чорапогащник , разряза го и го залепи на мястото на разпадналите се мрежички. Каза че резултата бил отличен и смята да си патентова откритието!
    Welcome to Bulgaria...

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Re: въпрос за филтри

    Цитат Първоначално публикувано от ico-bs
    обадила се във фирмата от където го купила, но й казали цена 220 лв за някакъв комплект и трябвало да чака 3 седмици, за да ги доставят.
    Welcome to Bulgaria...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #7

    Re: въпрос за филтри

    резултата би трябвало да клони към нула щото оригиналния филтър е електростатичен - движението на въздуха през мрежичката я наелектризира и тя привлича преминаващия прах ,на тоя принцип е .. и не мисля че се скапва лесно ако се поддържа както трябва

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #8

    Re: въпрос за филтри

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    резултата би трябвало да клони към нула щото оригиналния филтър е електростатичен - движението на въздуха през мрежичката я наелектризира и тя привлича преминаващия прах ,на тоя принцип е .. и не мисля че се скапва лесно ако се поддържа както трябва
    ами най-лесно наелектризиращото се нещо е дамският чорапогашник

  11. DaGa
    Guest
    #9

    Re: въпрос за филтри

    какво да ви кажа... тези филтри по принцип не се почистват и мият а се сменят на 3месеца - макс 6. то те затова са се и разпаднали а иначе 220лв. хахах тия са луди... тези филтри струват макс 50-60лв. и би трябвало да ги има в техомаркет

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #10

    Re: въпрос за филтри

    Тук явно неможе да се разберете за кой филтри става дума едните мислят за ароматизиращите други за прахоуловителните.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    29
    #11

    Re: въпрос за филтри

    Абе тези мрежите ми се виждат много едри . Те мрежите за комари са по ситни. Моят хаер има и ионизатор не сьм усетил да вьрши нещо освен че индикира че е включен.Ако ел. поле трябва да е под питата .тя е заземена а над нея са само пластмасовите мрежи"филтри за чакьл и падащи метеорити". За 2 месеца не видях прах по тях за разлика от пластмасовия корпус на вьтрешното тяло .тои е като магнит за прахта . Може ионизатора да го наелектризира и това да е космическата технология. И един сьвет никога ама никога не си слагаите ароматизатор на к-ка. Вздуха се реже с нож и не може дасе отмирише сьс седмици . аз сложих антитабак и мам чувството че и тапетите смьрдят на това.

  14.  
     
  15. DaGa
    Guest
    #12

    Re: въпрос за филтри

    airclima човек... ти дето се занимаваш с климатици.. я ми кажи в кой климатик си видял да има ароматизиращи филтри!?

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #13

    Re: въпрос за филтри

    Има няколко вида говоря за тези допълнителните не ми се търси сега из нета за да ти покажа биват антибактерялни ароматизиращти и още някви не се сещам.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #14

    Re: въпрос за филтри

    А може ли да кажете , от къде да си купя ароматизиращи филтри или ароматизатори, защото в една от стаите ми , която я наредих изцяло с чисто нови мебели и пердета и килими , нещо започна да смърди на влажно дърво. Не можах да го открия от къде идва та да изхвърля причинителя .
    По-добре да смърди на Антитабак , отколкото на тази гад

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #15

    Re: въпрос за филтри

    Сигурен съм че продават в техномармаладите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. От къде да си закупя резервни въздушни филтри
    От ivanov_km във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 25
    Последно: 21-06-17, 18:28
  2. От къде може да се заприходят противо-прахови филтри за климатик Chigo
    От zmiori във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 2
    Последно: 05-07-12, 14:35
  3. Къде продават в София Panasonic HE9GKE, NE9GKE, XE9EKE ?
    От mitkodss във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 29
    Последно: 20-01-09, 14:23
  4. Къде продават хладилни чанти?
    От pavelkv във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 16-09-07, 16:21
  5. Къде се продават Mobile Bartons?
    От LordOfEvil във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 04-05-04, 14:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе