Резултати от 1 до 15 от общо 15
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By Alexi

National CS-G25S - мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    42
    #1

    National CS-G25S - мнения

    Някой да може да ми даде някаква информация за него и дали е хубав, година на производство, харакеристики?

    Продават го като усилена 12-ска, с 2,5 кВ. , охлаждане и 4,0 кВ отопление.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Климатик National CS-G25S?

    Това е 9-ка. 25 означението означава 25-ца или 2.5kw на охлаждане или 9000btu/h. Затова 9-ката = 25-ца. 12-ка инвертор има по висока мощност на отопление от 4kw. Друг е въпроса наистина ли е 4kw. Налъпно възможно е, но не е задължително.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    42
    #3

    Re: Климатик National CS-G25S?

    а някой има ли някакви наблюдения за този модел климатик или марката като цяло?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #4

    Re: Климатик National CS-G25S?

    Julian отчасти е прав.Данните на модела са следните:
    National CS-G25S-производство от 1994 до 2001год.
    мощност на отопление=3.6 kw
    средна консумация при отопл.= 940w
    КОП= 3.83
    мощмост на охлаждане= 2.5 kw
    средна консумация при отопление=700w
    Климатиците National като цяло /не фиксирам точно този модел/ са много корави и се справят отлично с климатичните условия в България.Имам монтирани доста такива машини,някои произведени през далечната 1992г.които все още работят безпроблемно.
    Иначе всеобща практика е служителите в магазините да представят максималната мощност за номинална,което води до недоразумения от този тип.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #5

    Re: Климатик National CS-G25S?

    Цитат Първоначално публикувано от criss
    Иначе всеобща практика е служителите в магазините да представят максималната мощност за номинална,което води до недоразумения от този тип.
    А също и да ги представят за 3-4 годишни, а те реално са 1994-97 г.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    61
    #6

    Re: Климатик National CS-G25S?

    Здравейте, моите родители си купиха Nacional SA 25 втора упетреба преди месец. Днес аз също си монтирах един Nacional SG 22 Y. и ДВЕТЕ МАШИНИ РАБОТЯТ перфектно. Моят е произведен 11.2001 г. другия не мога да го разгадая. Според мен по-добре стара японска машина отколкото нова китайска. Все пак всеки сам си преценява. Най-добре да имаш 1700-2000 лева за нов японски инвентор ама хорицата немат пари. Успех.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #7

    Re: Климатик National CS-G25S?

    не че се заяждам,но как реши че работят перфектно за 1 месец ,като темп. не е падала под 5 градуса ? пилците се броят напролет при тая техника ,особено по старичката ...
    spas.slavchev одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #8

    Re: Климатик National CS-G25S?

    Цитат Първоначално публикувано от vvasilev
    Здравейте, моите родители си купиха Nacional SA 25 втора упетреба преди месец. Днес аз също си монтирах един Nacional SG 22 Y. и ДВЕТЕ МАШИНИ РАБОТЯТ перфектно. Моят е произведен 11.2001 г. другия не мога да го разгадая. Според мен по-добре стара японска машина отколкото нова китайска. Все пак всеки сам си преценява. Най-добре да имаш 1700-2000 лева за нов японски инвентор ама хорицата немат пари. Успех.
    Как разбра точно датата на производство ?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #9

    Re: Климатик National CS-G25S?

    Национал имат каталог който може да се намери и в мрежата от който може да направите справка за всеки един модел произведен от 1990 година до сега. Крис модела наистина е в производство от 1994 година но се произвежда до 1996. Преди и след това са с друго буквено обозначение. По принцип съм разглеждал много Национали и на всички на капака отвътре има щампа на която е написана деня, месеца и годината на производство така че измамните продавачи даже и да унищожат етикета не могат заличат щампата без да повредят капака. .
    Иначе като собственик на два Национала от около 3 години мога да кажа , че са отлични машина нещо което като бивш собственик на Панасоник не мога да споделя.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    137
    #10

    Re: Климатик National CS-G25S?

    blue1, както винаги си прав.След 1996г. наистина са с друго обозначение,но вътре е едно и също,разлика малко в дизайна и малко повече електроника/глезотийки/Това е "бабата" или родителя на Панасоника и няма начин да го сравняваме с китайчетата предлагани в момента.Готов съм да предложа Национал произведен 1992г.работещ вече 10г. откакто съм го монтирал,без никакви ремонти/само профилактика и дозареждане/за тест срещу нов Панасоник китайче.Няма "ветрове,виелици,бълбукане,пукане"и други екстри,не забелязваш че имаш климатик.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #11

    Re: Климатик National CS-G25S?

    Criss радвам се че си ценител на истинското качество. От 1990 година до 2001 година Национал произвеждат много модели климатици като цитираният горе е от така наречената серия Еолиа, която основно се различава по малкото външно тяло. Обаче като цяло серията не се различава само по дизайна понеже почти всеки нов модел е с малко по-добър СОР. Предполагам, че с предложението което правиш за сравнение скоро ще бъдеш "оплют" от някой многознайковци.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    61
    #12

    Re: Климатик National CS-G25S?

    Цитат Първоначално публикувано от muchoto
    Как разбра точно датата на производство ?
    От вътрешната страна на капака на вътрешното тяло има щампа.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    61
    #13

    Re: Климатик National CS-G25S?

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    не че се заяждам,но как реши че работят перфектно за 1 месец ,като темп. не е падала под 5 градуса ? пилците се броят напролет при тая техника ,особено по старичката ...
    Няма проблем, на пролет ще ги броим

  17. Novice
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    1
    #14

    Re: Климатик National CS-G25S?

    здравеите имам проблем с климатик nacional panasonik cs-g25s. проблема е че като поработи 2-3 часа спира и показва f98.исклиучвам го пак работи 2-3 часа и пак f98.ниакои може ли да ми каже какво означава тази грешка.благодария предварително

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    501
    #15

    Re:Климатик National CS-G25S?


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. National CS - AG 25 S-W - мнения
    От vvasilev във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 42
    Последно: 06-07-17, 22:22
  2. Мнения за модел National CS-E281A
    От Nikolay Krastev във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 2
    Последно: 26-09-14, 23:12
  3. Мнения за National CS-22RJH-W
    От valens във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 21-07-12, 02:53
  4. National CS-G25S - описание на дистанционното
    От realprofesora във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 8
    Последно: 10-06-09, 12:37
  5. National CS-G25S - компресора спира ли като си направи температурата?
    От realprofesora във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 1
    Последно: 26-04-09, 21:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе