Резултати от 1 до 10 от общо 10

Panasonic CS/CU-W12DKE - чу се едно пукване и всичко угасна

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    367
    #1

    Panasonic CS/CU-W12DKE - чу се едно пукване и всичко угасна

    Нарочно пускам темата отделна, за да не се омеши с всички други климатици в общата. Дано на никой да не му се наложи да я чете по необходимост.
    Както си работеше въпросният климатик Panasonic CS/CU-W12DKE и се чу едно пукване от вътрешното тяло и всичко угасна. Отворих го подуших дали мирише на изгоряли - не. Опитах се да замеря дали има напрежение на конзолата където се конектват клемите на кабелите и открих следното нещо: в едното положение на щепсела - няма ток по клемите, като включа щепсела в контакта наобратно - има ток. Това ми се стори съмнително.
    Това е информацията, която получих досега при "анализиране" на проблема.
    Климатика не е гаранционен, звънях на техници, но казват, че чак след нова година ще може да дойдат да го видят, а аз имам малко бебе да топля с него.
    Моля, ако имате някакви идеи, какво може да се е случило и ако трябва да замеря нещо - кажете. Всякаква помощ ще е от полза.
    Сега отиавм да търся сервис менюал за климатика да видя какво ще пише и там.
    Поздрави.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Проблем с климатик Panasonic CS/CU-W12DKE

    Някаква грешка дава ли ти климатика или е напълно умрял.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    367
    #3

    Re: Проблем с климатик Panasonic CS/CU-W12DKE

    Незнам как да разбера за грешката - дали я дава. Просто всичко изгасна и спря.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #4

    Re: Проблем с климатик Panasonic CS/CU-W12DKE

    Хм, контакта, в който го включваш, как е? А да е имало токови удари?

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #5

    Re: Проблем с климатик Panasonic CS/CU-W12DKE

    Цитат Първоначално публикувано от fantoms
    Нарочно пускам темата отделна, за да не се омеши с всички други климатици в общата. Дано на никой да не му се наложи да я чете по необходимост.
    Както си работеше въпросният климатик Panasonic CS/CU-W12DKE и се чу едно пукване от вътрешното тяло и всичко угасна. Отворих го подуших дали мирише на изгоряли - не. Опитах се да замеря дали има напрежение на конзолата където се конектват клемите на кабелите и открих следното нещо: в едното положение на щепсела - няма ток по клемите, като включа щепсела в контакта наобратно - има ток. Това ми се стори съмнително.
    Това е информацията, която получих досега при "анализиране" на проблема.
    Климатика не е гаранционен, звънях на техници, но казват, че чак след нова година ще може да дойдат да го видят, а аз имам малко бебе да топля с него.
    Моля, ако имате някакви идеи, какво може да се е случило и ако трябва да замеря нещо - кажете. Всякаква помощ ще е от полза.
    Сега отиавм да търся сервис менюал за климатика да видя какво ще пише и там.
    Поздрави.
    Не знам как правиш замерването на кабела.Но предполагам че кабела е здрав а проблема,съдейки по твоето описание е в захранването на платката.Информацията,която предоставяш е невероятно оскъдна.
    И един въпрос -- Можеш ли да работиш с мултицет? Ако не можеш,то боя се,че няма как да се справиш.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    367
    #6

    Re: Проблем с климатик Panasonic CS/CU-W12DKE

    Мога да работя с мултицет. Замерването на кабела го правя с фазомер.
    Като отворя климатика има един метален кожук, който закрива част от горните клаеми. Незнам как да го махна.

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Хм, контакта, в който го включваш, как е? А да е имало токови удари?
    Контакта е добре. Пробвах да включа други консуматори и си работи. Токов удар не съм забелязал да е имало. Само това пукване, малко по-силно от това на пластмасата на климатика.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #7

    Re: Проблем с климатик Panasonic CS/CU-W12DKE

    fantoms: На вътрешната платка климатиците имат предпазител към захранването. Но за да спре изцяло климатика значи нещо е окъсило или амперажът е станал по-голям от предпазителя, поради някакъв проблем. Не е желателно сам да подменяш предпазителя без да е открита причината за изгарянето му, защото може още да влошиш нещата.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    367
    #8

    Re: Проблем с климатик Panasonic CS/CU-W12DKE

    Напълно съм съгласен за предпазителя.
    Има ли вероятност,поради ниските температури климатика да се е спрял сам, или тогава щеше да мигазелената лампичка, че е пуснат климатика поне?

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #9

    Re: Проблем с климатик Panasonic CS/CU-W12DKE

    fantoms: Студеното време не може да е причината за възникването на проблема. За да изгасне нацяло проблемът е в окъсяване някъде. Електрониката си има защити, консумацията на компресора се следи по ток и ако го превиши ще изключи климатика но ще има захранване, ще светят индикаторните светодиоди за грешка, климатикът ще бъде "жив" но неработещ, проблемът може да е всякакъв.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #10

    Re: Проблем с климатик Panasonic CS/CU-W12DKE

    Цитат Първоначално публикувано от fantoms
    Мога да работя с мултицет. Замерването на кабела го правя с фазомер.
    Като отворя климатика има един метален кожук, който закрива част от горните клаеми. Незнам как да го махна.
    Контакта е добре. Пробвах да включа други консуматори и си работи. Токов удар не съм забелязал да е имало. Само това пукване, малко по-силно от това на пластмасата на климатика.
    Като работиш с мултицет, провери при изключено захранване кабела с оммера.
    Щом при завъртане на щепсела фазата изчезва от другия край на кабела, то излиза, че е пркъснат. (Ако си описал вярно ситуацията)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Toshiba TL938 угасна
    От pesho666 във форум Toshiba телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 27-01-16, 11:51
  2. Едно рамо - SAMSUNG UE-40F6400 vs.PANASONIC TX-L42ET60E
    От johny3 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 31
    Последно: 04-11-13, 15:05
  3. Отговори: 1
    Последно: 18-09-08, 23:18
  4. Panasonic CU/CS-W12DKE - работи само 45 секунди и спира
    От zarzalai във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 3
    Последно: 15-09-08, 20:21
  5. Panasonic W9DKE и W12DKE - не топлят и не разскрежават добре
    От georgi_guse във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 7
    Последно: 27-01-08, 22:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе