Резултати от 1 до 4 от общо 4

Panasonic CS/CU-E21CKE - търся service manual

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    3
    #1

    Panasonic CS/CU-E21CKE - търся service manual

    Здравейте на всички форумци!
    Страхотно много и полезна информация. Страхувам се, че доста късно я откривам. Ще си позволя малко история и се надявам да не съм много досаден.
    2004г. си избрах домашен климатик. Исках да е сравнително добър(-и). Като се огледах на пазара установих, че парите с които разполагах не ми позволяват да взема 3 добри клими. Смених посоката на мислене. Daikin , Toshiba и Hitachi изглеждаха недостижими. В крайна сметка след много умуване (за съжаление без помощта на този полезен форум) и отбиване на атаки за различи китайски марки в най-различни комбинации се спрях на Panasonic CS/CU-E21CKE. Сравнително нисък енергиен клас, но пък само един и то достатъчно мощен (според разсъжденията ми).
    Монтираха ми го в коридора(пак по мое изрично желание, въпреки безкрайните протести), който е сравнително централно разположен. Апартамента е около 85 кв.м., 3 стаи+кухня, баня и тоалетна. Стара тухла + PVC дограма, която не уплътнява много добре(евтина,турска), но е по-добра от старата дървена. Абе топъл апартамент. Тръбен път 7-8м.
    Доволен съм. В най студените месеци (когато са "-"-ви температури) сметките ми бяха приблизително 2004-100лв, 2005- 110, 2006-130 и тази зима 160. Останалите зимни месеци с по 30-50 лв. надолу. У дома всичко е на ток. Режим на използване - 22-24 гр., пускане-октомври, спиране-май. Лятото парите са почти двойно по-малко, но и децата са на село, в смисъл готвене, пране, бойлер-намаляват.
    Това лято, вследствие на многократно пускане вечер и спиране сутрин(с цел икономии) се появи добре познатата Ви миризма на плесен, а то се и вижда във ваничката и под вентилатора. Реших да се пробвам сам да го разглобя и почистя, и по този повод открих и настоящия форум. Доста неща прочетох(методи и препарати), но се страхувам да не строша нещо пластмасово, особено при вадене на турбината на вътр.вент.
    Експлоатацията на този модел в домашни условия има и "+" и "-", но за да не ставам съвсем отегчителен, ако може да ги отложа за по-късно.
    Изтеглих сервизната документация на подобните, но по-малки модели. Много си приличат, но бих искал да съм сигурен като продължа с разглобяването. С Google намерих предложение за документация срещу 20-тина $.
    Моля, ако някой има желание да помогне или сподели мнение.
    http://www.dempco.net/panasonic/e18.htm - това е модела.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #2

    Re: помогнете за service manuel за Panasonic CS/CU-E21CKE

    това е единственото без пари което изрових:

    http://www.eserviceinfo.com/download...a9/a12ckp.html


  4. Novice
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    3
    #3

    Re: помогнете за service manuel за Panasonic CS/CU-E21CKE

    Благодаря, dash!
    Аз намерих подобни линкове в самия форум, но не са това, което си ми изпратил. Надявам се да ми помогне - имат много общи неща, но все още не мога да разбера дали има и разлики.

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #4

    Re: помогнете за service manuel за Panasonic CS/CU-E21CKE

    Имам сервизното ръководство на модела 14 MB, как предпочиташ да ти го изпратя.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Климатик Panasonic модел CS-E21CKE
    От dinana във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 10
    Последно: 19-12-14, 18:50
  2. RAS-50FH7 / RAC-50YH7 - SERVICE MANUAL
    От EvilEyeBG във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 2
    Последно: 05-10-11, 19:17
  3. Търся Service manual за SONY STR-7035, 7055, 7065
    От Tommorow във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 11-02-10, 13:51
  4. LG KS-H1865DAO BIO - търся User Manual
    От mimojef във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 2
    Последно: 25-10-07, 19:20
  5. Mercedes W110 200d 1966 Service Manual
    От skaishev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 04-08-05, 11:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе