Резултати от 1 до 8 от общо 8
Like Tree12Одобрявам
  • 2 Post By Kevin
  • 4 Post By Aleksandars
  • 3 Post By dodo_pv
  • 2 Post By dodo_pv
  • 1 Post By dodo_pv

Проблем с Panasonic CS-XE12QKEW

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    2
    #1

    Проблем с Panasonic CS-XE12QKEW

    Здравейте,

    Преди месец си закупих въпросният климатик. Бях го ползвал няколко пъти само на охлаждане и на най-ниска степен.

    Но сега когато се ползва на отопление и на степен на вентилатора различна от първа, вентилаторът на вътрешното тяло издава изключително неприятен звук, изразяващ се във фучене и нещо като виене на лагер.
    Найстина не предполагах, че след като по спецификация му дават ниво на шум вътрешно тяло 20 dB, в стаята буквално няма да може да се пребивава комфортно.
    Не е оказано въпросните 20 dB при каква скорост на вентилатора са, но на въпросната първа при която горе долу се издържа на шума е твърде слаб въздушния поток, което означава, че първа степен не ми е решение на проблема.
    Искам да систематизирам следните въпроси:

    1. Има ли проблем с мотора на вътр. тяло или просто този модел така си работи ?
    2. Ако може някой, който има наблюдения над този модел да сподели мнение !?
    3. Мисля да се обърна към сервиза, който го монтира, но съм почти сигурен, че ще започнат да ме убеждават, че той така си работи и как това е нормално ...

    Не мога да си обясня как климатик за 1600 лв. може да работи като фуражомелка. Имам други два климатика Мидеа и Осака, които не са инверторни и работят в пъти по-тихо.

    Моля Ви за съдействие по моя проблем!

    Поздрави
    ruuni9 и Ventsislav Negentsov харесват това.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #2

    Отговор: Проблем с Panasonic CS-XE12QKEW

    Вероятно проблема е в мотора на машината, и по специално в лагерите....Ей тук има един субект, който ги "чатка" тези неща и се "пъне" с едни керамични лагери в модела... Имали сме подобни случай на дефектни лагери в нова машина. Извикайте фирмата която Ви е монтирала машина и ако са читави, ще ви сменят мотора. Въпреки, че вътре ще са отново същите китайски боклуци...Най-добре е да се сменят лагерите с качествени такива.
    dodo_pv, ivan74, SPSt и 1 други харесват това.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #3

    Отговор: Проблем с Panasonic CS-XE12QKEW

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    ...Ей тук има един субект, който ги "чатка" тези неща...
    Ти пък, САМО един...
    Aleksandars, tanatos и ruuni9 харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #4

    Отговор: Проблем с Panasonic CS-XE12QKEW

    Колега 20 дб са при тих режим.При първа степен вече си поне на 26,при втора вече минаваш 30.Ако помещението е голямо и студено,няма да се стоплиш без да духа и фучи.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #5

    Отговор: Проблем с Panasonic CS-XE12QKEW

    Рокер, до трета скорост на турбината няма да чуеш, че работи машината. Много е тиха. В лагерите е проблема. Накарайте го да качи клип. Може някой идиот да му е сложил керамични лагери, по погрешка!
    Aleksandars и ruuni9 харесват това.

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    2
    #6

    Отговор: Проблем с Panasonic CS-XE12QKEW

    Благодаря Ви за бързите отговори!

    Утре мисля да отида до магазина от който закупих климатика и да съобщя за проблема.

    Ще ме посъветвате ли като дойдат на място в жилището как да им докажа, че това е проблем, защото си мисля, че ще започнат да ме убеждават, че всичко му е наред !?
    Мисля да им пусна и старата Мидеа за да им покажа как работи 11 годишен климатик и как чисто нов ...

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #7

    Отговор: Проблем с Panasonic CS-XE12QKEW

    Кевин, качи ни един аудиоклип на проблема, за да си приключиш сагата тук. Виенето на лагер не може да се сбърка. Ще подменят целия мотор, но имай пред вид, че новия може да има шум от магнитострикция. Сиреч, при минимални обороти да 'пристъргва". Снимай двата мотора и тествай на минимални обороти новия, като му дойде времето.
    Успех!
    tanatos одобрява това.

  10. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #8

    Отговор: Проблем с Panasonic CS-XE12QKEW

    Сменят се лагерите. При мен - чисто нов климатик ги смениха 3 пъти докато попадна на "правилните". След като е нов климатика и в гаранция - викайте сервиза. Както писаха по-горе до 3 степен не се чува почти нищо. Преди да се монтират новите лагери, могат да се завъртят на ръка до ухото. Трябва да няма стържене.
    Успех!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic Проблем
    От moarein във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 31-05-17, 11:12
  2. Проблем с Panasonic
    От glowndark във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 24
    Последно: 18-11-16, 21:32
  3. panasonic 40 ax 630 проблем
    От jorkata49 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 11-07-15, 22:51
  4. Проблем с Panasonic E 12 MKE-3 ?
    От pavlos във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 57
    Последно: 08-01-13, 10:03
  5. Проблем с Panasonic DMC-TZ2
    От DigiPro във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 3
    Последно: 28-12-10, 14:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе