Първоначално публикувано от dkolov
По принцип LG си имат свои центрове за разработка, но специално за това, както и MITSUBSIHI мисля че са купили патент. Работата е че от кондензатора излиза фреон част от който не е кондензирал, а в другата част все още си има енергия, защото в края на краищата вътрешния топлообменник не е безкраен и не може да се отдаде всичко в стаята.
Хватката е че вадиш енергията от течния фреон или като извадиш пари или като отнемаш енергия с друг топлообменник и пак да получаваш пари( ама не финансови знаци а третото състояние на веществото), които след това да вкараш директно в компресора. Когато външните температури са ниски най-доброто място за намиране на пари е кондензиралия фреон. Това не е перпетуум мобиле, просто се оптимизира отдаването на енергия от вътрешния топлообменник по хитър начин без да му увеличаваш площа, което ако се направи неминуемо води до по-високи цени на крайния продукт.
Общо взето същия ефект може да се постигне ако се увеличи площа на външния топлообменник, но понеже за това е необходимо повечко мед и алуминий в крайна сметка, колкото и икономични да ги направиш тези климатци и работещи при ниски температури те ще са на такива цени, че усилията се обезмислят.