Резултати от 1 до 9 от общо 9

LG "LWG09-Series" - въпрос за начина на работа

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    3
    #1

    LG "LWG09-Series" - въпрос за начина на работа

    Здравейте,

    Преди седмица купих прозоречен климатик LG модел "LWG09-Series".
    Монтирах го във помещение 3.30 х 1.50 м. (остъклена тераса).
    Включил съм го в режим на отопление и забелязвам, че вентилатора му работи непрекъснато.
    Компресора си включва и изключва на определен период от време, а вентилатора духа както горещ така и студен въздух.

    Въпроса ми е: Това нормално ли е?

    Питам, защото имам друг климатик (сплит-система), който при достигане на зададената температура спира да духа и се включва след като се включи компресора.

    Ще съм Ви благодарен ако изразите мнение.

    Благодаря Ви предварително.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    3
    #2

    Re: Въпрос за начина на работа.


    Благодаря Ви много за "отговорите".

    За два часа темата беше посетена 28 пъти.

    Трима от петте модератора бяха онлайн почети през цялото време и никакъв резултат.

    Още веднъж Ви благодаря.

    Първо и последно пребиваване тук.

    Всичко добро.

  4. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #3

    Re: Въпрос за начина на работа.

    Пич, нещо си се объркал. Никой НЕ Е ДЛЪЖЕН да отговаря. Такива претенции може да предявяваш към форума на фирмата, от която си си купил климатика. А това, че някой е модератор съвсем не означава, че трябва да е спец по всички въпроси. Аз примерно съм администратор, но дори нямам климатик.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #4

    Re: Въпрос за начина на работа.

    Егати нервния човек си. Рано или късно ще получиш отговор! След втория ти пост шансовете ти намаляват обаче...

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #5

    Re: Въпрос за начина на работа.

    Ами за да не ти отговаря никой може да се сетиш, че опита с този тип клими (не че има кой знае каква разлика) е много малък. До сега само един път съм се опитвал да търся такова нещо, намерих ама излезе златно. Та по въпроса, сякаш виждам два варианта 1. Лош топлообмен. 2. Проблем в датчици. Всъщност, може и модела да е такъв, перката да не спира, ама малко се съмнявам. Надявам се този приблизителен отговор, да успоки малко душата ти.

  7. Novice
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    3
    #6

    Re: Въпрос за начина на работа.

    Цитат Първоначално публикувано от ewgeny
    Ами за да не ти отговаря никой може да се сетиш, че опита с този тип клими (не че има кой знае каква разлика) е много малък. До сега само един път съм се опитвал да търся такова нещо, намерих ама излезе златно. Та по въпроса, сякаш виждам два варианта 1. Лош топлообмен. 2. Проблем в датчици. Всъщност, може и модела да е такъв, перката да не спира, ама малко се съмнявам. Надявам се този приблизителен отговор, да успоки малко душата ти.
    Благодаря за отговора.

    Длъжен съм да се извиня за острия тон но бях много ядосан и за съжаление си го изкарах на Вас.

    Не бях прав. Извинявайте.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #7

    Re: Въпрос за начина на работа.

    Случва се

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #8

    Re: Въпрос за начина на работа.

    Навремето имах прозоречен Панасоник и при него беше същото. Понеже на една ос на електромотора се закрепват двете перки, то не е възможно да се спре само вътрешната. Иначе добре се справяше със заданията, само като изключим че са доста шумни. Обаче имат клапа, чрез която вкарват свеж въздух от вън. За нежилишни помещения са добри - нямат тръби снатки и загуба на фреони. Виждал съм руски(съветски) машини, които не си знаят годините и лятото си бръмчат.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #9

    Re: Въпрос за начина на работа.

    на работа имаме руско чудо на климатичната техника КБ 1500 .това нещо като включва компресора може и мъртвец да събуди. за щастие вече не го ползваме щото ни монтираха мидейка

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 1
    Последно: 14-11-12, 20:55
  3. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  4. Новите MIDEA "Y series" и "K series"!
    От Kaar във форум Климатици Midea
    Отговори: 0
    Последно: 07-07-09, 21:32
  5. DVD "ELITE" PV-4000 - загуба на субтитрите след 10-15мин. работа
    От reactiv във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 1
    Последно: 09-12-08, 18:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе