Резултати от 1 до 10 от общо 10

грешка Е471, самсунг AQV12VBA грешка Е471??

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    4
    #1

    грешка Е471, самсунг AQV12VBA грешка Е471??

    Здравейте,имам следният проблем : климатик самсунг AQV12VBA инвентор, дава грешка Е471 (OTP eror)каквото и да означава това,извиках майстори който направиха следното,вкараха му код,пуснаха кл да работи само на вентилатор,само на студено,смениха платката на вътрешното тяло, но грешката Е471 си стои и кл. все така не работи.Първо казаха,че тази грешка е проблем с компресора,след 6-7 тел разговора казаха ,че трябва да се сменят платките на външно и вътрешно тяло което струвало 500-600лв.Някой може ли да помогне,за мен тези майстори не бяха убедителни,че това е проблема.И ако е това проблема не е ли по добре да сменям климатика от колкото да го ремонтирам и какво да правя с вече сваленият климатик?

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    4
    #2

    Re:грешка Е471, самсунг AQV12VBA грешка Е471??

    Никой ли не може да помогне?
    Климатика вече е свален (в гаража),въпросът ми сега е какво мога да направя с сваленият климатик при положение ,че е за смяна на платки,да го дам за части някаде,да се пробвам да си намеря платки и да го ремонтирам,да го предам за вторични суровини или просто да го изхвърля??? Моля дай те ми съвети!!!

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #3

    Re:грешка Е471, самсунг AQV12VBA грешка Е471??

    blajoblajo, Samsung и климатизатор са две несъвместими понятия...Именно заради това не получаваш отговори. Не си заслужава вниманието да се занимаваш с отремонтирването му. Само ще похабиш нерви и средства и не си знае какъв ще е резултата.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #4

    Re:грешка Е471, самсунг AQV12VBA грешка Е471??

    Аз я имам грешката но незнам какво означава това ОТП

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #5

    Re:грешка Е471, самсунг AQV12VBA грешка Е471??

    OTP - е тип програмируем микроконтролер.

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    4
    #6

    Re:грешка Е471, самсунг AQV12VBA грешка Е471??

    Vaken1,какво означава програмируем микроконтролер,може ли да се програмира този микроконтролер и ако да какво следва да направя? Иначе климатика е свален вече и заменен с друг,но ако може да се програмира микроконтролера ще е добре,друг е въпроса защо техниците ми казаха че трябва да се сменят платки,живея в Варна ако някой може да оправи тази грешка Е471 моля да пише!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #7

    Re:грешка Е471, самсунг AQV12VBA грешка Е471??

    Не се сменят никви платки просто трябва да се въведе конфигурациония код за модела от дистанционото. ето този код 054777-17521D

  10. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #8

    Re:грешка Е471, самсунг AQV12VBA грешка Е471??

    При ремонта на тази марка се процедира по този начин, сменят се и двете плати едновременно. Изписването на различни грешки понякога и най-често се дължи на лошо контактуване на различни букси, лоши спойки и други такива.

    При такава грешка наистина трябва да се въведе конфигурационният код за модела дори в предния си пост го бях написал това, но после го изтрих, защото видях, че техниците първо това са направили, когато са дошли при теб, но е нямало ефект.

    В този микроконтролер е вкарана универсална програма на работа за всички модели от дадена серия. Чрез въвеждане на кода се указва по точно коя програма да работи климатика. Може да се пробва с който и да е друг код от тази серия да се види ще има ли промяна в работата на климатика, ако няма най вероятно чипа се е повредил или друг елемент е довел до неговата повреда.


    ONE-TIME-PROGRAMMABLE (OTP) MEMORY

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    4
    #9

    Re:грешка Е471, самсунг AQV12VBA грешка Е471??

    Техниците въвеждаха кода 3-4 пъти и нищо не се промени грешката си остана същата,така че въвеждане на код явно не е решение при мен!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    67
    #10

    Re:грешка Е471, самсунг AQV12VBA грешка Е471??

    Здравей blajoblajo, прочети тук http://klimaservice.bulgarianforum.net/t246-topic това е решението на твоя проблем.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Грешка Е60
    От Stivan Stoianov във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 03-02-14, 11:24
  2. CS грешка
    От sineochko във форум ИГРИ
    Отговори: 0
    Последно: 01-11-08, 14:48
  3. ГРЕШКА
    От Z*E*W*A във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 04-11-06, 21:04
  4. ПХП грешка
    От Globe във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 30-10-06, 01:09
  5. ГРЕШКА В.....
    От mxkolev във форум За Форума
    Отговори: 7
    Последно: 25-12-03, 01:25

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе