Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 34

Проблем с LG MV18AH

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #16

    Отговор: Проблем с LG MV18AH

    Цитат Първоначално публикувано от redox Виж публикацията
    Да, като цяло съм съгласен, не съм специалист, не мога сам да заредя.
    Дано само да не са пропуснали да кажат, че има дефектна капачка и да се наложи наново пълнене.
    Нищо чудно ... сигурно им е харесало да "пълнят". Намерете си читав техник.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    23
    #17

    Отговор: Проблем с LG MV18AH

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Нищо чудно ... сигурно им е харесало да "пълнят". Намерете си читав техник.
    Предложете някой, единствената причина да ги ползвам въпросните е че те самите са слагали първоначално климатиците на цялата сграда.

  4. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #18

    Отговор: Проблем с LG MV18AH

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Е че какво е това зареждане дето да струва над 500лв за труд?
    Присъствал съм на смяна на фреон и повече от 100лв за това, което се прави си е чист обир.
    А присъствал ли си на това как се търси микропропуск на система с няколко вътрешни тела и на която тръбите се разклоняват някъде в окачени тавани.
    Сега, ако не са търсили пропуска, а само са си допълвали си е живо бръснене.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #19

    Отговор: Проблем с LG MV18AH

    Нека човекът каже какво са правили и колко време им е отнело, но дори да са надували с азот, пак е безумно скъпо.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    23
    #20

    Отговор: Проблем с LG MV18AH

    В протокола освен смяна на фреон пише, че е "направена азотна проба".
    Но всичко, което са правили е на външното тяло, вътре абсолютно нищо.

    Иначе вънка бях питал човека колко време ще отнеме и беше казал половин час, но отне поне час и половина, защото много имало да се зареди, даже ходи да взима допълнително фреон, че бутилката му свършила.

    Но аз почвам да се чудя как някой може да знае коя фирма е читава и коя не, трябва един списък на нелоялни фирми да се създаде...
    Прикачвам част от фактурата, сега като гледам и цената на килограм е леко странна, май са били решили да вземат точно 550 лева (без ДДС)
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от redox; 29-10-21 в 12:53.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #21

    Отговор: Проблем с LG MV18AH

    Цакнали са те с фреона.
    Касов бон издадоха ли ти?
    Ако не, най-вероятно са прибрали и ДДС-то.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #22

    Отговор: Проблем с LG MV18AH

    само 35 лв за труд обаче .. за двама човека за час и половина .. тия как си изкарват надниците не знам

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    23
    #23

    Отговор: Проблем с LG MV18AH

    Дойдоха преди малко 2 техинка от същата фирма - абсолютно никакъв фреон нямало в системата.
    Трябвало да правят тест с азот, но има ли смисъл като са правили преди 4 месеца явно не са си свършили работата.

    Искам друго да попитам, ако външното тяло е лесно достъпно може ли някой целенасочено да източи фреона?
    И ако може какво може да се предприеме за да не може да се отварят кранове, капачки и т.н. Има ли някакви заключващи механизми, които се ползват?

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #24

    Отговор: Проблем с LG MV18AH

    не се вкарвай във филми кой ще ти източи фреона .. машината има пропуск ,който техниците нямат никакъв стимул да открият докато им плащаш по 900 лв за пълнене през 3 месеца .. да открият пропуска ,напълват го и да си ходят аз не бих им платил повторно

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    23
    #25

    Отговор: Проблем с LG MV18AH

    Питам теоритично, но да, по-вероятно е да не са си свършили работата. Ще видим дали ще се съгласят да си оправят проблема изцяло за тяхна сметка.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #26

    Отговор: Проблем с LG MV18AH

    а ,това не им го казвай предварително .. документ за предното посещение имаш ли ? ако имаш ,след като приключат им го показваш ,и да си тръгват ..

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    23
    #27

    Отговор: Проблем с LG MV18AH

    Да, има протокол в който пише, че е направена азотна проба и че е добавен 4.8 кг. фреон.

    - - - - - - - - - -

    Между другото, техникът, който идва провери вътрешната разпределителна инсталация.
    Нещо като кутия в която влизат и излизат тръби и каза че било мазно, но аз сега като погледнах нито видимо нито на пипане тръбите при свръзките са "мазни".

    По принцип какво значи това, че е "мазно"?
    Този пост е редактиран от redox; 01-11-21 в 18:00.

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #28

    Отговор: Проблем с LG MV18AH

    Означава, че от там излиза фреона (има пропуск). Ама тея са чисти профани. По добре се свържи LG България да те насочат какво да правиш. Може да си поръчаш и диагностика от тях. За ремонтите не знам те ли ги поемат или работят с доверени фирми.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    23
    #29

    Отговор: Проблем с LG MV18AH

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    не се вкарвай във филми кой ще ти източи фреона ..
    всъщност аз не съм се вкарвал, а лятото тяхната единствена теза защо няма фреон беше че "някой го е източил, например защото му духал климатика в колата", външното тяло се намира на място където паркират коли

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #30

    Отговор: Проблем с LG MV18AH

    Или не си попаднал на свестни техници или действително някой ти го точи.
    Ако са направили тест с азот със сигурност ще хванат ако има теч, тъй като ще падне налягането след известно време или въобще няма да надуе.
    Намери хора, които единия ден да надуят с азот и да оставят системата пълна до следващия, така със сигурност ще се хване ако има теч.
    А колкото до другото, можеш да бележиш с нещо остро гайката и капачката, ако не са хванали теч, така ако някой развива, никога няма да ги завие след това, така че да съвпаднат белезите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе