Резултати от 1 до 6 от общо 6
Like Tree5Одобрявам
  • 2 Post By Kasap
  • 3 Post By Mega

Daiseikai 5 или 6

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1

    Question Daiseikai 5 или 6

    Здравейте,
    Предстои ми монтаж на климатизатор в детска стая 20 кв.м. в топлоизолирана къща, 2 етаж, една външна стена- югозапад. Височина- 2,80. Не мога да реша кой от двата модела да поръчам: RAS-10PKVP-E Daiseikai Super 5 или RAS-10SKVP2-E Daiseikai Super 6. Приоритет са отоплението и по-добрия компресор. Смущава ме двукилограмовата разлика във външните тела, в полза на шестицата, както и трикилограмовата разлика във вътрешните тела, този път в полза на петицата. Имам 15 годишен практически опит с инверторни климатизатори (фреон R22), но не ми достига теоретичната основа. Не познавам моделите и от прочетеното до тук заложих на RAS-10PKVP-E Daiseikai Super 5. Има ли проблем?
    Предварително благодаря на отзовалите се.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #2

    Отговор: Daiseikai 5 или 6

    Проблем няма да имаш с нито една от двете машини и двете са перфектни, стига монтажа да е на необходимото ниво. За детска аз съм заложил на 6-та серия и мисля, че е по-подходяща за детска и спалня. Принципно е добре да се иска съвет преди да се направи избора.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #3

    Отговор: Daiseikai 5 или 6

    Mega,
    Благодаря за бързия отговор. Прекарах няколко дни в четене, за да не досаждам с излишни въпроси. Пише всичко, но няма възможност някъде лично да проверя на практика как работят. Търговците едва ли биха били съвсем точни. Аз заложих на това, че петицата е японска; с по-голямо (тежко) вътрешно тяло, което е по-чувствително към замърсяванията и от тук- по-слабо сриване на COP при дълготрайна работа, поради по-добрия топлообмен. Надявам се, както пишеш, на няколко съвета, след което ще поръчам един от двата. Не е задължително да е петицата, просто очаквам от нея малко по-голям COP от шестицата (от Пловдив съм, мек климат), а и минимумът на мощността и е по-нисък. С две думи, искам по-малка сметка за ток, в по-запрашена вътрешна среда )

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4

    Отговор: Daiseikai 5 или 6

    Остави го Мега - не ги разбира той тошибите. Вземи си 5-цата.
    Разлика в сметката за ток няма да усетиш между двата модела.
    dodo_pv и Mega харесват това.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #5

    Отговор: Daiseikai 5 или 6

    ... Ами не е така просто. Както си забелязал. 5-цата е японска, масивно вътрешно тяло много добре изработено, както и перфектно външно тяло. 6-цата предлага по-голямо външно тяло, по-семпло вътрешно. Има в повече осветено дистанционно, тих режим за сън, йонизатор. Много мощна машина. Да не ме разбират погрешно, изобщо не подценявам 5-та серия, просто за мен е по-подходяща за дневна. Ако не си избрал фирмата, обърни се към Aleкsandars, ще останеш доволен и от съвета и от монтажа.


    ... Като цяло двете машини са доказани, като са калени и в много голям студ. Която и да вземеш няма да си на студено и да плащаш повече от 20 лв. в якия студ.
    dodo_pv, smqnab и mitak-tv1 харесват това.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #6

    Отговор: Daiseikai 5 или 6

    Само 10-ка ІІІ серия, не ги слушай тези отгоре, не ги разбират нещата.:rolleyes:

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Toshiba Daiseikai 8
    От Mega във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 2531
    Последно: 23-01-24, 19:49
  2. Отговори: 50
    Последно: 02-11-14, 21:31
  3. Toshiba Super daiseikai Ras 13 pkvp V или Toshiba Super daiseikai RAS-B13N3KVP 6.5
    От jovan във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 1
    Последно: 23-04-13, 17:36
  4. DAISEIKAI 5 дистанционо
    От Chubi във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 3
    Последно: 08-12-12, 18:20
  5. Daiseikai 6 13-ka ...
    От Symptom във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 0
    Последно: 09-07-12, 08:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе