Резултати от 1 до 2 от общо 2

Дилема за мулти-сплит системи RAS-5M34UAV-E1/RAS-4M27UAV-E1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    47
    #1

    Дилема за мулти-сплит системи RAS-5M34UAV-E1/RAS-4M27UAV-E1

    Предстои ми избор на мулти-сплит система за отопление/охлаждане на апартамент и след дълго търсене се спрях на Toshiba, но съм пред дилема коя от двете системи да избера: RAS-5M34UAV-E1/RAS-4M27UAV-E и вътрешни тела от серията UFV, като 3 от тях ще се вграждат в стена а 1 от тях няма възможност да се вгради и просто ще е с подов монтаж.
    Идеята е следната, апартамента (тухла) на последен 3 етаж, плоча (старо строителство) е с обща площ 90 кв.м. и височина 2.60 м, с 2 спални (всяка по около 16 кв.м площ едната с югозападно изложение другата с североизточно) и едно голямо помещение за всекидневна + кухня (площ около 37.5 кв.м с два прозореца в двата края отново със същото изложение като спалните - югоизток/северозапад). Разположението може да го видите на прикачения файл.
    Първоначално имам нужда от 4 тела - по 1 във всяка спалня и 2 във всекидневна/кухня, но тъй като съм на последен етаж, а над мен имам и таванско помещение (22-23 кв.м) в бъдеще мога да предвидя и там още едно допълнително тяло, но на този етап ще се монтират само 4.

    Като мощности съм разпределил телата по следния начин:

    2 x RAS-B13UFV-E всекидневна/кухня
    1 x RAS-B13UFV-E Спалня 1
    1 x RAS-B13UFV-E Спалня 2

    С тази конфигурация ще кандидатствам по EE.
    И затова имам следните въпроси:
    Коя от двете конфигурации на външни тела да избера и дали избора ми на вътрешен е правилен, като искам да се предвиди достатъчно аванс за мощност и максимален конфорт в помещенията?

    При тази конфигурация от 4 x RAS-B13UFV-E тела дали ако се спра на 27-цата ще издържи тази мощност или да си взема 34-та и в двата случая, дори ако не връзвам към нея 5-то тяло?

    П.С: Ако се спра на 34-та дори ако добавя още едно тяло в бъдеще то няма да може да отоплява/охлажда това голямо таванско помещение (макар да е скосен тавана), и просто ще трябва да монтирам отделен по мощен климатик в последствие, а ако съм се спра на 27-цата ще спестя някой лев, но може системата да е прекалено натоварена!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2

    Отговор: Дилема за мулти-сплит системи RAS-5M34UAV-E1/RAS-4M27UAV-E1

    Моето лично виждане, без да съм посетил обекта е 5М34 с 3*10 и 1*13 или максимум 2*10 + 2*13. Повече от това няма смисъл, не е нужно да се слагат 13-ки в такива малки спални. За изборът на външно тяло е най-добре да се погледне на място от специалист. На пръв поглед е на ръба 4М27.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TV box (мулти-суич) и много приeмници
    От user313 във форум Телевизия и Радио - Оператори, Приемници, Програми
    Отговори: 0
    Последно: 28-10-14, 23:58
  2. климатик даикин мулти сплит 2 мхs50
    От Bratset във форум Климатици Daikin
    Отговори: 5
    Последно: 05-11-13, 14:41
  3. Мулти сплит с Тошиба
    От didosl във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 0
    Последно: 07-08-12, 17:52
  4. Мнение за Мулти-сплит система инверторна : Mitsubishi Heavi SCM 60ZG-S
    От mvarbanov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 13-02-11, 18:42
  5. Отговори: 64
    Последно: 20-07-09, 13:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе