Резултати от 1 до 5 от общо 5

ТОШКО RAS-2555ADV1 спря топлото

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    87
    #1

    ТОШКО RAS-2555ADV1 спря топлото

    Здравейте, след почти 20г. служба моя приятел Тошко спря да духа топло.. Включва, вътрешното тялу духа само като вентилатор, външното перката не върти. При смяна на режима от топло на студено започва да си работи нормално- духа студено, но при преминаване на режим топло Ц...Имаси фреон проверено е. Някакви идей? . Подменил съм климатика но не ми се изхвърля, ако може да се оправи има къде да се ползва отново.
    Благодаря предварително.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #2

    Отговор: ТОШКО RAS-2555ADV1 спря топлото

    Ако си с оригинално дистанционно, можеш да го провериш каква е грешката. Ще даде ориентир.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2023
    Мнения
    20
    #3

    Отговор: ТОШКО RAS-2555ADV1 спря топлото

    Той май го е свалил вече. Иначе е от Пловдив. А я ми кажете сега, при това положение, как е редно да се подходи с ремонта -> може би първо да се свържат електрически двете тела (без компресора) и да се подаде захранване, за да се провери управлението към четирипътния вентил? Ако се окаже електрически проблем е ясно: поправяте го и монтира климатика. Но ако се окаже, че е нещо по системата, да го носи в някоя сервизна база ли? И там как го тестват: -трябва ли да се занесат двете тела, или сменяват частта, а пък след монтажа ще се тества? / - Или ще е по-лесно първо да го монтира, а пък после да се ремонтира на място?
    Как се подхожда в такива случаи? (- питам, защото и на мен може съвсем скоро да ми се наложи)

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2021
    Мнения
    87
    #4

    Отговор: ТОШКО RAS-2555ADV1 спря топлото

    По принцип съм с оригинално дистанционно, вече съм го свалил климатика и заменил с Митсубиши. Ако има как какво да гледам на дистанционното...

  6. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #5

    Отговор: ТОШКО RAS-2555ADV1 спря топлото

    Има една дупчица/бутон за менюто за диагностика. Ако захраниш с напрежение вътрешната електроника, можеш да видиш какви запаметени грешки има.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. TV спря да чете MKV
    От icoguns във форум LG телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 10-08-19, 13:00
  2. Защо въздиша Тошко-RAS-281
    От simpathy във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 11
    Последно: 01-05-14, 23:37
  3. Колеги ,къде да видя кога е произведен един RAV Тошко...
    От vasiv във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 4
    Последно: 25-07-13, 16:47
  4. Моля за инфо за един Тошко и още няколко подобни
    От lukas65 във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 27
    Последно: 14-03-12, 19:46
  5. Два вьпроса за тошко RAS-13 PKVP и RAS-107-SAV-E3
    От batVasco във форум Климатици Toshiba, Carrier
    Отговори: 5
    Последно: 22-09-11, 14:33

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе