Резултати от 1 до 5 от общо 5

24мм моторчета с редуктор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    15
    #1

    24мм моторчета с редуктор

    И в двата ми климатика се "мотаят" една шепа от онези малки моторчета с редукторна кутия. водят се MP24 серия и са на 12 волта.
    Прилагам снимки.

    Поиграх си с единия климатик, отворих едно, почистих го, смазах го. По-добре е. Размених му мястото от на най-шумното - дето отваря и затваря една клапа за тръбата за мръсния въздух с по-тихо и сега единият ми климатик (и двата са тошиби) стана супер тих при пускане и спиране. Направо чудо.

    Другият - този със сменените лагери на турбината от последната ми тема има доста повече моторчета защото е самопочистващ се и перките за насочване се "мърдат" моторизирано. Има око и те гледа къде ходиш... Та същият този при пускане и спиране е с шум на излитане на самолет. Образно казано.... Дразни ме!

    В България, доколкото гледах, цените на такова пикливо моторче са безумно високи - 40-50 лева. В страната на чудесата, визрам Китай, има абсолютно същите на цени от по 2-3 долара с доставката до тук, но всичките евтини мотори с редуктори са със стърчащи кабели, което значи, че ще падне едно преправяне на връзките. А и дори на по-висока цена, никъде не намерих такива с конектор на мотора.

    Въпросите са ми два. Единият е колко е предавателното число на редуктора на тези мотори? По броя на зъбните колела със сигурност не е 1:16. По-скоро да клони към 1:50-60

    В климатика ми има еднакви мотори, но на различни производители и модели. На едните пише MP24Z4 на другите MP24Z3. Прилагам снимки.
    Не ги размених, но каква е разликата между тях, ако изобщо има?


    Благодаря
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Niki Fena; 14-03-18 в 23:17.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #2

    Отговор: 24мм моторчета с редуктор

    Ако си късметлия, утре след работа ще разровя кашона и може да имаш подарък, само уточни кой от двата ти трябва!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    15
    #3

    Отговор: 24мм моторчета с редуктор

    И двата чешита бръмчат
    А каква е разликата между тях? Gear ratioto?

  5. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #4

    Отговор: 24мм моторчета с редуктор

    Най-вече в захвата. С увеличаване диаметъра на моторчетата , растат и нютоните. Да не би да чуваш предимно въртящи и триещи се, пластмасови части?
    Пусни моторите, извадени от леглата. По принцип са тихи, но има и доста изключения.

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    15
    #5

    Отговор: 24мм моторчета с редуктор

    Моторчета са тихи, когато са изнесени наваън, но щом ги опря до корпуса на климатика, шумът се усилва, което е нормално. Тялото на климатика действа като говорител и усилва вибрациите. Чудя се защо фирмите на климатици не са сложили по два демпфера, да обират вибрациите от тези моторчета. Колок е просто само.

    Захватът, габаритите и конекторите са еднакви. Не виждам разлика в габарити/размери между тях. Климатикът е купуван от фирма втора употреба. Не изключвам вероятността някои да са подменяни.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе