Резултати от 1 до 6 от общо 6

Закриват Бърза помощ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #1

    Закриват Бърза помощ

    ето тук http://dnes.dir.bg/LISTS/BASICPLACE-...ews_823516.php


    защо всеки нов министър за се докаже гледа да развали нещо, което все пак има някаква организация и горе-долу работи (е, ясно е че Бърза помощ има много кусури...)?

    разбира се, ако нещата се подобрят - както в спешно отделение да стане например, ха-ха, шапка ще му свалям на министъра, ама май всичко е за икономии, а не в интерес на пациента...

    представете си какво ще стане в преходния период - ликвидирана бърза помощ, а болниците още няма да са готови с организация, персонал, линейки (каква битка ще стане само за да се разпределят новите китайски линейки) - внимавайте да не ви хване нещо спешно и неотложно* щото ------>:angel:

    в цивилизованите и подредените държави, доколкото знам, все пак има някаква централизирана служба, чиято цел е да се справя с всякакви неотложни случаи - фамозния 911 например...

    въобще FUBAR !

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #2

    Re: Закриват Бърза помощ

    Че Бърза помощ не работи както трябва, не работи, особено в провинцията [IMHO], но сега поне това решение ще се използва, като повод за оправдание.
    Пациента умря, защото министъра реши да няма Бърза помощ. Той е виновен.
    Което е тъпо.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: Закриват Бърза помощ

    Ами то ката няма да има и бърза помощ за какво да ги ллащаме тез здрасвни осигуровки. Плащаш, а пък нищо не получаваш. А ако стане катастрофа извън града на кой ще се звъни за бърза помощ или хората да мрът. Може линейките да са си към болниците но трябва да има централизирана истема за тяхното управление, но си мисля че пак няма да стане. Все пка линейката трябва да дойде без значение от къде е и да закара болния до най-близката болница, а то зависи от каква помощ има нужда и болния. Въоще това ще е поредната простотия на здравната помощ в БГ. А двата случай от русе говорят, че и сегашната бърза помощ не работи.

  5. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #4

    Re: Закриват Бърза помощ

    Ако се обадиш за такси ( в Сливен) ще чакаш максимум 7-8 минути.
    Ако се обадиш на "Бърза помощ" - поне 15.
    В повечето случаи не е необходимо да се извършва посещение на болния със
    специализиран и скъпо оборудван автомобил. Достатъчно е да го посети навреме
    компетентен специалист.
    Така, че реформа е нужна и в тази насока. Не само да ти дойде "линейка" на 20-та минута,
    но да има за какво. В повечето случаи това не необходимо - линейките извършват
    "транспортна " дейност.
    А когато наистина е необходимо - няма ги.........

    Нека се поучат от таксиметровите фирми. Ако трябва да работят чрез техните услуги - това е само за транспорта на пациентите.
    Какво да си говорим за следващите манипулации....

    Всеки от нас си плаща за т.н. "здравно осигуряване" , собствениците на автомобили за "задължително осигуряване -гражданска отговорност"
    Не само, че съм възмутен, а и подтиснат от този държавен рекет.
    А защо няма IT застраховка?? - всеки е длъжен да се застрахова в Setkom Ltd.
    Плащаш 5 лева и ако ти трябва съвет - http://forum.setcom.bg
    Е - може да не е добър, ама - майната му -парите са усвоени

    Мразя някой да мисли за мен- аз съм си човек - (демек мислещо животно
    Искам да си имам права и отговорности и да не ми дават пари за това , което мога да направя
    и да не ми вземат пари за това, което мога да повредя.
    Аз искам да ми се плати за повреденото или да си платя за направеното - точно това искам.

    И ако искам дса споделя тази отговорност - да се застраховам.

  6. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #5

    Re: Закриват Бърза помощ

    Е, сега вече ще стават не само непоправими грешки, а и шоу спектакъл ще се играе.
    До сега болниците едва се оправяха с наложащата им отговорност, а като им предоставят и функциите на "бърза помощ" - да не дава Господ да ни потрябват.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #6

    Re: Закриват Бърза помощ

    Като потребител (евентуален, де) искам да мога да звънна на някой телефон от типа на 911 и да дойде линейка, без да ме интересува, ама изобщо, към коя структура е, кой я организира и как (включително вестниците да не правят от мухата слон, ако не ги затруднява прекалено). Ех, мечтиииии...
    А иначе застраховки има всякакви; ако си платя, може и с хеликоптер да дойдат. Повече пари, по-добро обслужване. Само дето държавата ми прибира по-малко пари, а в замяна получавам едно нищо. Не е равностойно някак си, особено както съм лишен от избор.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. бърза междинка
    От Bibi във форум Логически задачи
    Отговори: 8
    Последно: 24-10-08, 16:11
  2. Бърза помощ идва с “Порше” ??!!!
    От Tommorow във форум Коментирай новина
    Отговори: 40
    Последно: 21-05-07, 23:24
  3. Бърза задачка - игричка
    От kamenf във форум Логически задачи
    Отговори: 11
    Последно: 11-01-07, 01:07
  4. Задача 72 (“Бърза помощ”)
    От prt във форум Логически задачи
    Отговори: 32
    Последно: 11-11-04, 09:28
  5. Отговори: 11
    Последно: 10-07-04, 10:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе