Резултати от 1 до 8 от общо 8

Глоби за спамери

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #1

    Глоби за спамери

    според новината в http://www.news.bg/article.php?cid=37&pid=0&aid=176821

    До 2500 лв. глоба за изпращане спам-поща

    Глоби между 500 и 2500 лева ще се налагат на изпращачите на непоискани съобщения по електронната поща. Изпращането на спам в момента е масова търговска практика.

    Санкциите са предвидени в Закон за електронната търговия, който бе приет от правителството.

    Предвидено е създаването на специален регистър на лицата, които не желаят да получават такива съобщения.
    Според промените отказът на получателите ще бъде регистриран по електронен път с изпращането на техния е-mail адрес, отбелязва БНР.

    Изрично са регламентирани правилата за изпращане на непоискани търговски съобщения.

    От правителствената информационна служба обясниха, че целта на новия закон е да осигури законодателната рамка за развитието и функционирането на електронната търговия.
    Той ще гарантирана ясна, прозрачна и технологично неутрална намеса на държавата, която не дискриминира субектите на пазара.

    -----------
    Не съм го чел още закона, ама самата новина ме развесели. Обещавам, че тия дни ще го намеря прословутия Закон за електронната търговия и ще цитирам някой ред Предполагам, че четенето му ще е по-забавно и от в-к Стършел

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #2

    Re: Глоби за спамери

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Предвидено е създаването на специален регистър на лицата, които не желаят да получават такива съобщения.
    Бих се изненадал ако се намери някой, който да иска да получава такива съобщения...

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: Глоби за спамери

    Да, но немисля че това ще реши проблема, който е глобален. Аз получавам повече спам от чужди страниц, а не от БГ. От БГ се сещам за ГЕТ.бг.

  5. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #4

    Re: Глоби за спамери

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Предполагам, че четенето му ще е по-забавно и от в-к Стършел
    Аз съм сигурен че ще е така

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    331
    #5

    Re: Глоби за спамери

    Ей ви го закона
    http://72.14.203.104/search?q=cache:...TF-8&inlang=ru
    грозен линк ама......

  7. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #6

    Re: Глоби за спамери


    Цитат Първоначално публикувано от MrMyr
    грозен линк ама......
    Има си начини за "разкрасяване на линкове".

    1. В Сетком е лесно - търсиш фразата "ТУК", отиваш на мнението на някой, който е използвал скрит линк, даваш "цитирай", за да видиш в сорса на съобщението му как го е постигнал и преписваш умно Или пък гледаш в "Помощ" - описано е.

    2. В други места (ако ще пращаш по ICQ, поща и т.н.) - виж това:
    http://tinyurl.com/

    Чрез него от твоя "грозен линк" остава само http://tinyurl.com/kuhfq

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    331
    #7

    Re: Глоби за спамери

    Благодаря,но целта не е да се разкраси линка,а да се допълни темата.Щом съм го пуснала така,логично е,че или не съм имала време да го оправя или не съм могла.В случая нямах време,иначе щях и отделни пасажи от закона да цитирам тук-нещо,от което се интересуват всички.

  10. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #8

    Re: Глоби за спамери

    Цитат Първоначално публикувано от MrMyr
    Благодаря.
    Ама как да го чета
    Главицата ми се изкълчи и двата електрона излетяха - няма да има реакция тази
    вечер...
    А сериозно - оправи го , че е гадно така.
    Виж горе - "Вмъкни Връзка" - това са го направили не за сексуална такава.....
    Третото на долния ред. След url добавяш "=www.alabala.com" после след скобата
    пишеш любовно послание и затваряш с /url
    Хубаво е да пробваш с "Предварителен преглед" после. Аз не можах от първи път
    да се справя - както винаги. (Вижда се горе )

    Успех!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Изобретателни спамери и спамерки, брей !
    От MitkoS във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 28-03-07, 00:43
  2. Върховният съд спря произвола на БТК, КЗК ги глоби
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 16
    Последно: 09-09-05, 16:02
  3. Отговори: 17
    Последно: 25-10-04, 01:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе