Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Нови по-високи глоби. какъв резултат очаквате?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #1

    Нови по-високи глоби. какъв резултат очаквате?

    Нови по-високи глоби за шофьорите. какъв резултат очаквате?



    инфо: http://novini.dir.bg/news/news.php?i...E3%EB%EE%E1%E8

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Нови по-високи глоби. какъв резултат очаквате?

    да ви кажа като ме обрусат 200 лв акт и не ми дадат книжката докато не го платя- бая ще се замисля дали да карам като луд или не

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Нови по-високи глоби. какъв резултат очаквате?

    Едва ли ще се промени нещо. Според мен трябва да са много по високи за да може шофьора наистина да го е грижа - (да го е страх да не се бръкне по-дълбоко). Това за корупцията и подкупите при катаджиите е друга тема и ако двете се вързват се получава омагьосан кръг.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #4

    Нови по-високи глоби. какъв резултат очаквате?

    Aми то от 50 на 70 лева - сериозен скок. Тежка мисъл ще падне. Май само подкупите ще скочат. Те са си паричен инструмент в Бг - инфлацията им влияе активно [:D]

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    378
    #5

    Нови по-високи глоби. какъв резултат очаквате?

    Ще се дават по-високи подкупи.



    Тази практика може би ще престане, ако на служителите на КАТ бъде забранено да разполагат с повече от 10 (20/30/хх) лв. в джоба по време на дежурство, като в същото време глобите се плащат с фиш на гише в КАТ, пощата, някоя банка или заедно с годишните данъци.. Или, разбира се, ако се вдигнат заплатите на пътните полицаи

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Нови по-високи глоби. какъв резултат очаквате?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ще се дават по-високи подкупи.



    Тази практика може би ще престане, ако .....

    <div align="right">Originally posted by Dark Skywalker*-*15/09/2004*:* 20:14:56</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    На полицаите с технически средства се отнеме възможността при извършено нарушение да се пазарят с теб.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #7

    Нови по-високи глоби. какъв резултат очаквате?

    A, пак ше му са намери цаката. Ше пуснат фиксинги за деня, ако трябва. Без пазарлъци.

    Единствено ако се създаде ефективна система за граждански контрол върху властта, половината поне полицаи си идат, пък хванат и обесят двама - трима на площада, може да се надяваме на някаква оправия.

  10. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #8

    Нови по-високи глоби. какъв резултат очаквате?

    Аз пък като шофьор от вече почти 6 години с ръка на сърцето мога да кажа, че подкуп на катаджия не съм давал.

    Пуска ли са ме катаджии, след като са ме спрели за висока скорост, но като ме видят с колан, че не ги лъжа за причината за която ме спират и два три пъти са ме пускали хората.

    Не моа да разбера пак това с подкупите почнахте.

    Що давате като сте толкоз отворени бре, що не оставите да ви пишат акт ами веднага бъркате в джоба ? После пак катаджиите виновни, че стават катастрофи, че се кара като на писта, че няма сфетовари, няма стопове, няма нищо за шофьора решил, че е фитипалди.

    Ся ше ми кажете - ми те що вземат?

    Ами ше земат, като има давате [:D] То е логично ...



    За мене трябва, както каза Mr.TECHNO - при 50+ превишена скорост, 200 лева акт и 3 месеца без книжка. При второ провинение, 1000 лева акт, 1 година без книжка.

    Аз лично, не мога да разбера, защо се мъчат да ги вържат със средната работна заплата или пък с минималната. Това е нелогично. В никоя европейска държава не е така. Навсякъде гобите са почти, че и отгоре една тяхна заплата. А недай си боже, да ти е нередовна колата, директно в сервиза и докато не се смени всичко не мърда от там.

    Ама кога ли ше стане това нещо ....


  11. Gadget
    Guest
    #9

    Нови по-високи глоби. какъв резултат очаквате?

    Не ме интересува. С колело съм

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    1,440
    #10

    Нови по-високи глоби. какъв резултат очаквате?

    Каквито и глоби да сложат няма да се оправят нещата, докато не се спре корупцията.

  13. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #11

    Нови по-високи глоби. какъв резултат очаквате?

    Това с по-високите глоби е отражение на цинизъма на управляващите и колко са се самозабравили. През турско робство е било много по леко за живеене. Имало е само един данък - десятъка. Сега всеки ден нови изненади. Дупе да ви е яко.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    9
    #12

    Нови по-високи глоби. какъв резултат очаквате?

    И аз си мисля, че нищо няма да стане. Макар че и ние като шофьори имаме някаква вина,защото би трябвало да спазваме закона, знаци, ограничения и т.н., нали за това са поставени. А не да направиш нарушение и да се надяваш да бутнеш някой лев или по - добре, ако никой не те види, както става в повечето случаи и да се отървеш. Ако имаше на всяко крастовище полицаи, кой знае колко одрани щеше да има и половината нямаше да имат книжки...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #13

    Нови по-високи глоби. какъв резултат очаквате?

    Всъщност, като се замисля - и Лупус има известно право. Чувал съм, че на запад в повечето случаи катаджията въобще не те спира, ако е малко превишението. Има автоматичиран ичекпоинти(така да ги наречем) или просто снимат номера и пращат фиша на собственика.

  17. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #14

    Нови по-високи глоби. какъв резултат очаквате?

    В БГ по принцип наи-спокойно съм сядал зад волана след 2-3 бири, защото на практика никога не ме е притеснявала глобата (даже не зная каква е - 200-300 лв?!?). Откакто съм в сащ много сериозно се замислям дали изобщо да припаря до колата след като съм пил дори и малко - тук плащаш 10000$ + 45 дни обществено полезен труд за първото нарушение. Ей това е сплашващо :-)



    Мисля че единствената ефективна схема за наказания е с постепенно увеличаване на наказанията - някаква минимална сума за първия път, но ако повториш наказанието да е 10-20 пъти по-голямо, може де се прибегне и до задържане на МПС-то до изплащане на глобата и т.н.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    554
    #15

    Нови по-високи глоби. какъв резултат очаквате?

    Ей тва със задържане на МПС-то ми хаеса много.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 21
    Последно: 24-03-17, 08:11
  2. Слаб мач, добър резултат за БГ!
    От Lupus във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 03-09-06, 15:31
  3. Talk Now! - за учене на езици с бърз резултат
    От ru-boy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 09-04-06, 19:27
  4. Глоби за спамери
    От Black Adder във форум Коментирай новина
    Отговори: 7
    Последно: 08-04-06, 20:34
  5. Върховният съд спря произвола на БТК, КЗК ги глоби
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 16
    Последно: 09-09-05, 16:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе