Резултати от 1 до 12 от общо 12

Пиратството в интернет - легализирано или преследвано

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1

    Пиратството в интернет - легализирано или преследвано

    Пиратството в интернет - легализирано или преследвано
    Законът най-после ще подгони истинските пирати, а не редовия потребител.

    Промените
    Съхранението на пиратски филми и музика, изтеглени от интернет на личния компютър, вече няма да се брои за престъпление. Ще се санкционират само лицата, които използват пиратска продукция "за търговски цели в големи размери". Това предвиждат промени в Наказателния кодекс, предложени от управляващата коалиция. Депутатите са заложили и завишаване на санкциите за търговията с пиратска продукция. Досегашните - до 3 години затвор и глоба от 1000 до 3000 лв., се качват на до 5 години зад решетките и парично наказание от 1000 до 5000 лв. При повторно нарушение - годините затвор се увеличават до 8.

    Цялата статия може да се прочете тук: http://www.segabg.com/online/article...d=5&id=0001601
    Източник: в-к Сега

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #2

    Re: Пиратството в интернет - легализирано или преследвано

    Вместо да се бори чрез показни акции с пиратите, държавата трябва да намери начин да ги накара да плащат авторски права.

    Разгеле, тъпанари мръсни!
    Колко години ви трябваха, за да достигнете до този така сложен извод?

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    360
    #3

    Re: Пиратството в интернет - легализирано или преследвано

    Аз иска пита туй ко значи - ок, филми и мп3-та мога да притежавам на пц-то си, но никъде не се споменават програми и игри, там как стои въпроса? Питам да знам колко партишъни да са ми криптирани, не друго

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #4

    Re: Пиратството в интернет - легализирано или преследвано

    Цитат Първоначално публикувано от Flex
    Аз иска пита туй ко значи - ок, филми и мп3-та мога да притежавам на пц-то си, но никъде не се споменават програми и игри, там как стои въпроса? Питам да знам колко партишъни да са ми криптирани, не друго
    Пише само за музика и филми. За програми , игри трябва да умуват поне няколко години , а не се знае дали няма пак да се върнат на предходната позиция

  6. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #5

    Re: Пиратството в интернет - легализирано или преследвано

    Ах, вбесявам се ... Не четете ли, че това е поредната еманация на глупостта или поредната машина за рушвети и адвокатски хонорари.

    Искам да знам какво значи "големи размери" във фразата "за търговски цели в големи размери"?
    За тези, който водят разследването срещу мене големите размери еднакви ли ще бъдат?
    За всички съдии големите размери еднакви ли ще бъдат?
    Ще бъдат ли еднакви големите размери на разследващите, големите размери на прокурора и големите размери на съдията.
    И тези трите размера дали ще се разминават с големите размери по моите разбирания.

    Чудя се дали няма да мога да намеря начин да "убедя" съдията, че размерите ми съвсем не са големи.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #6

    Re: Пиратството в интернет - легализирано или преследвано

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Ах, вбесявам се ... Не четете ли, че това е поредната еманация на глупостта или поредната машина за рушвети и адвокатски хонорари.

    Искам да знам какво значи "големи размери" във фразата "за търговски цели в големи размери"?
    За тези, който водят разследването срещу мене големите размери еднакви ли ще бъдат?
    За всички съдии големите размери еднакви ли ще бъдат?
    Ще бъдат ли еднакви големите размери на разследващите, големите размери на прокурора и големите размери на съдията.
    И тези трите размера дали ще се разминават с големите размери по моите разбирания.

    Чудя се дали няма да мога да намеря начин да "убедя" съдията, че размерите ми съвсем не са големи.
    Може би като продавам на комшиите по 2-3 диска дневно няма да влеза в "големите размери"

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #7

    Re: Пиратството в интернет - легализирано или преследвано

    Цитат Първоначално публикувано от wiseacre
    Може би като продавам на комшиите по 2-3 диска дневно няма да влеза в "големите размери"
    Със сигурност ще влезеш, но за сметка на това сергиите по "Славейков" няма да влязат.

  10. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #8

    Re: Пиратството в интернет - легализирано или преследвано

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Ах, вбесявам се ... Не четете ли, че това е поредната еманация на глупостта или поредната машина за рушвети и адвокатски хонорари.

    Искам да знам какво значи "големи размери" във фразата "за търговски цели в големи размери"?
    За тези, който водят разследването срещу мене големите размери еднакви ли ще бъдат?
    За всички съдии големите размери еднакви ли ще бъдат?
    Ще бъдат ли еднакви големите размери на разследващите, големите размери на прокурора и големите размери на съдията.
    И тези трите размера дали ще се разминават с големите размери по моите разбирания.

    Чудя се дали няма да мога да намеря начин да "убедя" съдията, че размерите ми съвсем не са големи.
    Не се коси брато... Хората отдавна са го казали - "Гарван гарвану око не вади!"

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #9

    Re: Пиратството в интернет - легализирано или преследвано

    Мдам.. сергиите по "Славейков" най-вероятно са с "Образователна цел"...

  12. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #10

    Re: Пиратството в интернет - легализирано или преследвано

    Цитат Първоначално публикувано от DarkRose
    Мдам.. сергиите по "Славейков" най-вероятно са с "Образователна цел"...
    Не - грешка си! С "ОбразУвателна" цел са - за едни такива книжлета по 100 в пачка.
    Една на Него, две - на Оня - каквото остане - в джоба. Доста солидни купчинки ще се образуват.....

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #11

    Re: Пиратството в интернет - легализирано или преследвано

    @Malone - малко разяснения относно "големите" и "особенно големите" размери....виждам че ти убягва


  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    327
    #12

    Re: Пиратството в интернет - легализирано или преследвано

    В държавата всичко е наред, само пиратството остана да се нареди. Хората взимат по 60 лева пенсия, иначе всичко друго е наред.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Интернет (Т)Груп - да нямаш интернет
    От Sletu във форум Черен списък
    Отговори: 19
    Последно: 14-11-09, 18:42
  2. интернет на 2 пц-та
    От iovkito във форум Мрежи
    Отговори: 13
    Последно: 19-04-06, 07:42
  3. интернет от гсм-а
    От iovkito във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 1
    Последно: 17-01-06, 14:10
  4. За Microsoft и пиратството...
    От mitsy във форум Коментирай новина
    Отговори: 8
    Последно: 21-04-01, 01:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе