Резултати от 1 до 14 от общо 14

интернет на 2 пц-та

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    132
    #1

    интернет на 2 пц-та

    здравейте! въпросът ми е следния: имам интернет и кабелът , който идва в къщи го включих в един суич.след това от суича пуснах кабели до двете си пц-та и направих настройките на ланките им абсолютно едакви:ип-та, днс-и ,гатеуеи, мак са едни и същи и съответно включих пц-тата и нета и на двете тръгна нормално.от нет доставчика ще разберат ли за това че нета се ползва от 2 пц-та с суич с еднакви ип-та,защото като им се обадих ми казаха че единствения начин да бъдат независими едни от друг бил да ми пуснат още едно ип и съответно да плащам двойна такса.мерси предварително за отговорите.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    84
    #2

    Re: интернет на 2 пц-та

    Oпитай с рутер.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    132
    #3

    Re: интернет на 2 пц-та

    Цитат Първоначално публикувано от kobra
    Oпитай с рутер.
    целта ми е да са независими , а за роутер не ми се дават толкова пари.казаха ми че бил 70 лв или $ без ддс.не запомних точно.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    84
    #4

    Re: интернет на 2 пц-та

    Мога само да ти помогна за ефтин рутер {OKOLO 40 LV} .

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #5

    Re: интернет на 2 пц-та

    Хардуерен рутер по малко от 30 $ не знаех че има.

    По темата: сложи си втора мрежова карта, махни суича. Активираш Internet Connecton Sharing ако си XP и това е. Компютъра с двете мрежови карти трябва да е включен , за да може 2рото пс да има нет.

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Re: интернет на 2 пц-та

    Хайде сега да се върнем пак на първия пост. Според това което пише в него:
    .....и съответно включих пц-тата и нета и на двете тръгна нормално.от нет доставчика ще разберат ли за това че нета се ползва от 2 пц-та с суич с еднакви ип-та....
    1. Човека не пита как да си пусне нета, а дали ще го усетят.
    2. Това с еднаквите IP-ta ми звучи абсолютно нереално, но това е друга тема.....важното е че мрежата работи и има нет.
    3.Ако това което казваш е истина :
    ...и направих настройките на ланките им абсолютно едакви:ип-та, днс-и ,гатеуеи, мак са едни и същи
    и мрежата наистина работи, то токава си постигнал "идеалния" вариянт - доставчика няма по какво да те усети. (тука веднага някой може да каже че може да се види, че са пуснати примерно 2-3 ICQ-ta, повече от един торент клиент и др.подобни. Но от това могат да се правят предположения, но не и да се вадят изводи". )
    Аз в момента съм с 2 различни торент клиента (работят паралелно), флашгет, и 2, а понякога и 3 ICQ-ta. - това не означава че си деля нета - всичко е пуснато на една машина.

    Освен това:
    целта ми е да са независими ....
    - еднозначно говори, че нета на кои и да е компютър в мрежата не трябва да зависи от състояниено (вкл./изкл.) на останалите.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    132
    #7

    Re: интернет на 2 пц-та

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Хайде сега да се върнем пак на първия пост. Според това което пише в него: 1. Човека не пита как да си пусне нета, а дали ще го усетят.
    2. Това с еднаквите IP-ta ми звучи абсолютно нереално, но това е друга тема.....важното е че мрежата работи и има нет.
    3.Ако това което казваш е истина : *и мрежата наистина работи, то токава си постигнал "идеалния" вариянт - доставчика няма по какво да те усети. (тука веднага някой може да каже че може да се види, че са пуснати примерно 2-3 ICQ-ta, повече от един торент клиент и др.подобни. Но от това могат да се правят предположения, но не и да се вадят изводи". )
    Аз в момента съм с 2 различни торент клиента (работят паралелно), флашгет, и 2, а понякога и 3 ICQ-ta. - това не означава че си деля нета - всичко е пуснато на една машина.

    Освен това: *- еднозначно говори, че нета на кои и да е компютър в мрежата не трябва да зависи от състояниено (вкл./изкл.) на останалите.
    мерси за отговора.точно това ми трябваше

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re: интернет на 2 пц-та

    Нямаш проблеми. Никой няма да те хване и така двата компа са независими, но няма да имаш мрежа мейду тях, а само нет.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #9

    Re: интернет на 2 пц-та

    Еднакви IP-та, еднакви mac-ове - едновременно включени

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    132
    #10

    Re: интернет на 2 пц-та

    Цитат Първоначално публикувано от muchoto
    Еднакви IP-та, еднакви mac-ове - едновременно включени*
    пробвай и виж.щях ли да пускам тази тема ако е невъзможно?

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    476
    #11

    Re: интернет на 2 пц-та

    Я ми обясни само как маршрутизаторът ще разбере на кой от двата ти компа да праща пакетите

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #12

    Re: интернет на 2 пц-та

    Не само, че няма да знае какво да прави като види един и същ МАC адрес на два различни порта, но ако поддържа spanning tree protocol (STP), автоматично ще изключи или един от двата или и двата порта за защита на мрежата от loop-ове. Ако не разбира от STP, предполагам, че ще праща произволно пакети ту през първия порт, ту през втория - т.е. никой компютър няма да има мрежа.
    Гледам, този безумен съвет се появява в различни форуми и единственото ми предположение е, че първоизточникът е пропуснал да каже, че по този начин пуска само единия компютър или само другия, но не и двата едновременно.



  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    8
    #13

    Re: интернет на 2 пц-та

    Идята работи.
    След един такъв казус разисквахме с разни колеги и стигнахме до :
    1. Мак таблицата на слича се препълва ( ланките са от >100 клиента ) и от там нататък действа като 100мб хъб.
    2. когато има 2 мак еднакви адреса на 2 порта има няколко варианта в зависимост как е написан фърмуера - дали като дойде пакет обикаля всичко портове или вдига флаг че е предал и спира нататък - по-малко код и по-баламски е първия вариант и не мисля че 'просташките' сличове действат иначе.
    3. Аз разбирам, че са два компютъра като пусна 1 пинг пакет и получа два отговора, за което има програмки и могат да се направят съответните скриптове
    4. Тестове сме правили и работи, като т.1 и т.2 са само предположения
    :Super:
    За мен е адски тъпо да се правят разни такива ограничения - с един прокси сървър всичко се скрива - то това му е целта - ограничава и разделя мрежите. Върпос е на доставчика да си разделя най добре трафика.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #14

    Re: интернет на 2 пц-та

    KoschmaR, дори да ползваш HUB, а не switch, ще изпаднеш в следната ситуация:
    КОМП-1 отваря връзка до даден сървър.
    Сървърът праща отговор.
    Отговорът стига и до КОМП-2.
    КОМП-2 не знае за какво става дума и връща TCP_RESET към сървъра.
    Сървърът затваря връзката.
    Резултат: мазило.

    Да не говорим за windows, който като види, че има друг хост със същия IP адрес, си гаси NIC-a.

    Простo тази схема по никаква теория не трябва да работи, така че да имат и двата компютъра нормална мрежа.

    П.П.
    За ping може и да става - той е ICMP, а не TCP.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Интернет (Т)Груп - да нямаш интернет
    От Sletu във форум Черен списък
    Отговори: 19
    Последно: 14-11-09, 18:42
  2. моб.интернет
    От zidkam във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 17-09-06, 13:45
  3. интернет
    От bibis във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 31-08-06, 23:23
  4. Интернет
    От 666 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 04-04-05, 17:27
  5. Интернет
    От bursi във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 01-11-04, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе