Резултати от 1 до 11 от общо 11

Ха ха ха ха ха "Първанов: Да възстановим младежките трудови бригади"

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #1

    Ха ха ха ха ха "Първанов: Да възстановим младежките трудови бригади"

    http://www.mediapool.bg/show/?storyid=119698&srcpos=3
    Първанов: Да възстановим младежките трудови бригади
    Бригадирското движение било етап в модернизацията на България
    23 Юли 2006

    Президентът Георги Първанов се обяви за възстановяването на младежките доброволни бригади в България. Това той обяви в събота късно вечерта пред над 1000 участници в националния събор, посветен на 60-годишнината на бригадирското движение.

    Бригадирското движение очерта нов етап в модернизацията на България след 1944 г., заяви Първанов и подчерта, че рано или късно тази оценка ще влезе в учебниците по история, предаде БТА.
    ...
    Съборът бе уважен предимно от политици от БСП. Вътрешният министър Румен Петков, който лично пренасяше камъни за оформянето на лагерен огън, също изрази мнение, че държавата и образователните институции трябва да са по-активни за възстановяване на бригадирското движение у нас.

    Депутатът от левицата, произлизащ от съвременните бизнес среди Добромир Гущеров изказа мнение, че бригадирското движение не е символ на тоталитарното минало, а на романтиката.

    Според президента Първанов, и сега хиляди младежи са готови да полагат безвъзмезден труд, но държавата не може да се ангажира с организацията на такива бригади.
    .
    Ха хаха, Петков пренасял камъни, Гущеров дава оценки колко романтично било да носи камъни, а Първанката знаел колко народ искал да копа и да събира камъни БЕЗПАРИ.
    Тия дали наистина си вярват?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #2

    Re: Ха ха ха ха ха "Първанов: Да възстановим младежките трудови бригади"

    Не е лоша идеята...всички министри и повечето депутати да бъдат изпратени да пренасят камъни (знам и институцията, която би могла да им осигури настаняване)...струва си да се помисли по въпроса

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Re: Ха ха ха ха ха "Първанов: Да възстановим младежките трудови бригади"

    По- интерсно ще ми е мнението на хора които са ходили по такива бригади, а не тези които само са чували за тях. Последните няма как да направят обективна оценка на нещо което не са преживяли.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #4

    Re: Ха ха ха ха ха "Първанов: Да възстановим мл

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    По- интерсно ще ми е мнението на хора които са ходили по такива бригади, а не тези които само са чували за тях. Последните няма как да направят обективна оценка на нещо което не са преживяли.
    Оценката им ще бъде винаги субективно-нереална.Винаги са повлияни от спомена за младостта си,през призмата на който всичко изглежда почти великолепно.
    Невъзможно ми се вижда съществуването на такива бригади днес,никой не може да създаде такава настройка на мисленето у младото поколение .Изобщо такава идея ми се вижда смешно-наивна-остаряла-комунистическа.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re: Ха ха ха ха ха "Първанов: Да възстановим младежките трудови бригади"

    хора, вадите речите от контекста на средата, в която са произнесени и правите генерални изводи

    разбира се, че пред 80-90 годишни хора ще бъде казано подобно нещо. мислите ли, че първанов е толкова глупав, че да си вярва и на 1/2 от нещата, които казва?

    глупави са хората, на които ги казва, защото очакват да чуят тези неща и се радват, като ги чуят. и това не е популизъм, това е ПОЛИТИКА. научете се да четете между редовете

    а за участниците и за настроенията - ЕВАЛА на хората, които са го правили това нещо. това са били ПАТРИОТИ на дела, а не на празни приказки пред ракийката пред телевизора...

    помните ли преди седмица-две като коментираха провала на инициативата "работа за циганите"? осигурени били не-знам-си-колко работни места, сигурни работни места, но нямало желаещи сред циганите! как очаквате човек, на който му пъхаш работа в ръцете и не я ще, да работи в името на родината?! (и българите сме такива, недейте да започвате да пишете, че те само циганите такива....)

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Re: Ха ха ха ха ха "Първанов: Да възстановим младежките трудови бригади"

    Mдаа....брато, прав си. Идеята може и да е добра, но времената и нравите са доста различни. Просто няма как да стане при сегашното мислене и ценностна система.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re: Ха ха ха ха ха "Първанов: Да възстановим младежките трудови бригади"

    Мисля, че сега е невъзножно да се възтоновят учениечските бригади, но каквото и да си говорим те са оказали много голям влияние за икономическото развитеие на БГ, особено след военните години. То там не са били само учениеци. Пък и мисля, че ако има задължителна бригата тя ще бъде много повече от полза за държавата от колкото казармата. Друг е въпроса, че в условия на демокрация няма да се случи.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #8

    Re: Ха ха ха ха ха "Първанов: Да възстановим младежките трудови бригади"

    Ако има задължителна бригада, ще има и задължително отсъстващи ;-)
    Или в най-добрия случай, ако се приеме да има...ще се окрадат и продадат я половината череши, я сливи, я нещо друго...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #9

    Re: Ха ха ха ха ха "Първанов: Да възстановим младежките трудови бригади"

    Голям кеф ми беше като 6-то класник ме закараха на полето и ми връчиха една щайга. Пред нас чичето оре с коня, ние събираме картофи. В името на РОДИНАТА. Пак в нейно име класната се караше на 'мързеливите', докато седеше на сянка. Радвахме се, че не ходим на училище все пак. Накрая взехме и пари- за 1 месец близо 2-3 лв, направо да се почудиш какво да правиш с тях.(половината 'дарихме' за Пионерската организация)
    И на бригада за Домати съм бил., и на чушки - кеф голям ви казвам. Юни месец. ПЕК., дърво и камък се пука от жега, а ти береш. Само за Родината си мислех.
    Като гимназисти ни водеха да берем ябълки, там поне сянка имаше, ама като видиш колко големи палета трябва да напълниш - пак си мислиш за Родината.
    И там даваха пари, ама понеже бяхме по-големи, и парите бяха по-големи 15-20 лв, та затова в края на бригадата 'единидушно' решавахме да 'ДАРИМ' половината я за ДКМС, я за СТРАЖИЦА и я за нещо друго.
    Тогава другаря Георги Седефчов Първанов е писал рецензии на сенкя, по поръчка на 1-ви отдел на 6-то управление, и той е работил за Родината.
    А то дали и останаха държавни места на които може да се организират бригади, или ще аргатува народа на поредния "Чичко Паричко" от 'Закъсала" държавна фирма (справки - Топлофикация, Озеленяване и пр.)

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Re: Ха ха ха ха ха "Първанов: Да възстановим млk

    Когато нас ни водиха на бригади - получавахме пари - не бе кой знае какво , но пак бе заплащане

    Мисля че са доста образователни , на фона на
    1.Mirc
    2.ICQ
    3. CS, DOOM3, HL2 , Oblivium i tn.
    4. XXX
    5. DIVX
    6. Forums !

    Малко поне ще си имаш представа ако не се хванеш в ръце - какво горе долу те чака ! ( тук трябваше да бъде емотикона с бухалката ама ............. )

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #11

    Re: Ха ха ха ха ха "Първанов: Да възстановим младежките трудови бригади"

    Бил съм на доста ученически бригади.
    Брахме памук.
    Какво да ви кажа - пародия.
    Една част от "работещите за благото" се чудеше с какво да си натъпче чувала, за да излезе нормата на кантара, а другата - съвсем безобидно се опитваше да осъществи контакт с "ненките" на най-надарените съученички. После идва обяд, пийнем, хапнем, отидем да се изпикаем в тръстиката и продължаваме. Но вече само с "ненките".

    Сега като се зачудя, ми е ясно защо не са ни давали пари...

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 29
    Последно: 29-01-23, 16:48
  2. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  3. Отговори: 6
    Последно: 15-09-10, 17:53
  4. Отговори: 0
    Последно: 06-10-06, 14:53
  5. Отговори: 13
    Последно: 07-06-06, 10:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе