Резултати от 1 до 12 от общо 12

Бъдещите версии на Windows ще са коренно различни

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #1

    Бъдещите версии на Windows ще са коренно различни

    Vista е проектирана да работи с най-много четири процесора. А броят на ядрата в клиентските РС ще нараства до 64 и нагоре



    Следващите версии на операционната система Windows ще трябва да са изцяло различни от сегашните, за да използват максимално възможностите на многоядрените микропроцесори. От Microsoft заявиха, че в скоро време на потребителските компютри ще има 8-, 16- и 64-ядрени процесори. Това ще наложи основни промени в операционната система на компанията.В момента най-новата система Windows Vista е проектирана да работи с един, два или най-много четири процесора. А броят на процесорните ядра ще нараства, тъй като засега няма напредък в посока увеличаване по скалата на мегахерците.И все пак изцяло различна операционна система е може би малко пресилено. По-скоро от компанията ще се постараят да включат в бъдещите си ОС някои от характеристиките на Windows DataCenter Server и във версиите за своите обикновени потребители, предполага arstechnica.com. Освен това, софтуерните слоеве, вкл. потребителският интерфейс, които работят в ядрото на Windows, може би ще имат нужда от основна преработка.В момента Windows вече извършва множество различни процеси, що се отнася до бизнес версиите, но все още има какво да бъде подобрено. Малко вероятно е обаче Microsoft да направи някакви основни промени на своя GUI (графичен потребителски интерфейс), като се има предвид, че току-що е пренаписала 20-годишния GDI/GDI+ специално за Windows Vista.Доста време ще мине, преди приложенията да започнат да се възползват напълно от предимствата на микропроцесорите с много ядра. Дори разработчиците на игри, на които им се налага да стоят постоянно на ръба на възможната производителност, едва наскоро започнаха да се възползват от многото ядра.Все още не се знае как точно самата операционна система Windows ще се адаптира към реалността на многоядрените чипове. От Microsoft все още не са разкрили какви промени точно планират да направят в операционната си система.

    technews

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #2

    Re: Бъдещите версии на Windows ще са коренно различни

    Не е вярно това..
    Vista поддържа до 2 физически процесора с неограничен брой ядра (демек 4 ядра, което е максимума в момента).
    Или сумарно се поддържат 8 процесора.

    Тествано


  4. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    361
    #3

    Re: Бъдещите версии на Windows ще са коренно различни

    Те виста я подготвяха 5 години, не ми се мисли колко ще им трябва за да създадат "изцяло различна" версия.

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re: Бъдещите версии на Windows ще са коренно различни

    и принципно различен ..............много ще ми е интересно какво могат да измислят ново За интерфейса не вярвам , че ще го променят много

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    361
    #5

    Re: Бъдещите версии на Windows ще са коренно различни

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    и принципно различен ..............много ще ми е интересно какво могат да измислят ново За интерфейса не вярвам , че ще го променят много
    Ми ще крадат поетапно от Мак и Лайнукс, както досега.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #6

    Re: Бъдещите версии на Windows ще са коренно различни

    Цитат Първоначално публикувано от bluefish
    Ми ще крадат поетапно от Мак и Лайнукс, както досега.
    Не е необходимо да крадат, GPL лиценза позволява да се разпространява и MS Linux .
    Само че MS трябва да предоставя и изходните кодове на програмите с GPL лиценз, което вече ми се вижда малко вероятно. А иначе няма никакъв проблем, като се има предвид качеството на маркетинга и рекламата и цената на поддръжката, MS едва ли ще са на загуба

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #7

    Re: Бъдещите версии на Windows ще са коренно различни

    като ги знам Майкрософт колко години им трябваше да се усетят че х386 може да работи в защитен режим и да ползва повече от 512к памет ... представям си новите им разработки след колко десетки години ще излязат и каква рядка боза с косми ще са

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Re: Бъдещите версии на Windows ще са коренно различни

    Ще го измислят те , в това съм сигурен. Днес в офиса на една слаба машина си направихме следният опит с 1 гигабайт памет инсталирахме Виста Хоум Премиум (Семпрн 2200+ сокет А и nForce2 дъно) , според таск мениджъра след инсталация беше заето точно 420 мегабайта памет от която 100 мегабайта бяха кеширани. След което махнахме паметта и сложихме на нейно място една 256 мегабайтова плочка. Таск мениджъра каза , заети 250 мегабайта от които 100 за кеш и свободен 1 мегабайт ! При което ние гледахме резултатите точно 5 минути като втрещени.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #9

    Re: Бъдещите версии на Windows ще са коренно различни

    ако бяхте чели тоя виц, нямаше да се овтрещявате:
    "
    - Колко памет заема Windows?
    - Колкото намери, толкова и заема"

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #10

    Re: Бъдещите версии на Windows ще са коренно различни

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Ще го измислят те , в това съм сигурен. Днес в офиса на една слаба машина си направихме следният опит с 1 гигабайт памет инсталирахме Виста Хоум Премиум (Семпрн 2200+ сокет А и nForce2 дъно) , според таск мениджъра след инсталация беше заето точно 420 мегабайта памет от която 100 мегабайта бяха кеширани. След което махнахме паметта и сложихме на нейно място една 256 мегабайтова плочка. Таск мениджъра каза , заети 250 мегабайта от които 100 за кеш и свободен 1 мегабайт ! При което ние гледахме резултатите точно 5 минути като втрещени.
    Любопитно ми е като видяхте свободен 1 МВ пробвахте ли да пуснете нещо друго освен ОС на това РС? И как се държеше?
    И на мен не ми се вярваше навремето, че ХР ще върви на Селерон на 300 МХц и 128 РАМ, ама вече много пъти съм го виждал. Върви..., че и работа върши...Че и с 64 МВ върви.
    За ефективността от такава работа - е това е вече друга бира.
    П.С. Познавам фирма - производител, която допреди 2 години държеше цялата си складова база данни, която по обем тогава беше някъде 72-80 MБ на РС с Вин98, памет 16 МВ , диск 6 ГБ и процесор - някакво АМД К6- не помня на колко беше, а паметта не беше и SDRAM, а от по-старите, май MFM бяха... (брей, почнах да забравям вече как им беше името...) - две плочки по 8 МБ.
    И три години ми трябваха да убедя шефа им, че трябва да си вземе ново РС...., направи го накрая, ама беше сменил вече 3 коли
    Тъй са те шефовете - първо колите (front office), после компютрите (back office), нищо. че кола и компютър и на БГ и на English започват с една и съща буква.

    @klamer: eeeee, поправих се, благодаря, ама съм бил сънлив като съм го писал, не си бях допил кафето

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #11

    Re: Бъдещите версии на Windows ще са коренно различни

    Цитат Първоначално публикувано от stekyman

    П.С. Познавам фирма - производител, която допреди 2 години държеше цялата си складова база данни, която по обем тогава беше някъде 72-80 ГБ на РС с Вин98, памет 16 МВ , диск 6 ГБ и
    Как така базата е 72 GB, а диска 6 GB ?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #12

    Re: Бъдещите версии на Windows ще са коренно различни

    С DriveSpace на MS :P

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 12-06-14, 10:00
  2. Отговори: 0
    Последно: 09-10-10, 08:31
  3. Windows 7 Ultimate - версии и ъпдейти?
    От dmitry във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 02-06-10, 16:09
  4. SP2 на Windows XP и пиратските версии на OS
    От Malone във форум Коментирай новина
    Отговори: 29
    Последно: 30-08-04, 15:06
  5. BOX версии на CPU???
    От GENERALAT във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 01-09-03, 16:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе