Резултати от 1 до 2 от общо 2

След Батак и... "Смърт за България"?!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #1

    След Батак и... "Смърт за България"?!

    News.bg публикува мненията ви без редакция

    Пиша ви с възмущение по повод нещо, на което се натъкнах днес, докато се разхождах в района на НДК.

    Става въпрос за бели лепенки, на които с черни букви пише следните лозунги: "Анархия вместо България" и "Анархисти напред! Без бог! Без господар! Без родина! Смърт за България!".
    (Снимах ги с фотоапарата си и ви ги пращам прикачени към писмото, за да добиете сами впечатление за това безумие)
    От подписа съдя, че те са рекламен материал (колкото и цинично да звучи това, като се има предвид посланието им) на организация наричаща себе си "Федерация на анархистите в България" (ФАБ).

    Не знам как бихте се почувствали вие, но аз останах шокиран от вулгаризма, който лъхаше от тези листчета.

    За нещастие с мен беше и 10-годишната ми дъщеря, която също макар и на тази възраст, се почувства смутена и объркана от грозните писания.

    На въпроса й: "Кой е писал това татко?" - аз отговорих само "Болни хора. Болни!".

    Наистина мисля, че това е дело на болни хора, които в една нормална държава биха подлежали на лекуване от специализираните за това медицински отделения.

    В момент, в който цялата страна е настръхнала поради опитите на някои да пренапишат историята ни, в момент, когато се намериха хора, които да посегнат на най-святото ни - Батак, идва и този удар!

    Наистина се питам в каква държава живеем и до кога ще търпим това? Има ли ред? Има ли закони?
    Няма ли възможност някой да потърси отговорност от тези хора?
    Що за съд е регистрирал такава организация и изобщо регистрирана ли е тя по българските закони? Къде е полицията?
    Вероятно писмото ми ще ви се стори твърде афектирано и даже може би крайно, но това е, което чувствам в момента с цялата си душа.

    Източник: News.bg

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,687
    #2

    Re: След Батак и... "Смърт за България"?!

    http://a-bg.net/new/

    Федерация на Анархистите в България изрично се разграничава от листовките, в които се призовава "смърт на България", "анархия вместо България" и други подобни безсмислици. Анархистите и конкретно ние от ФАБ виждаме много съществена разлика между своята родина, оформена исторически като териториална и културна цялост и институциите и структурите на властта, които управляват хората в нея с насилие и заблуди. За разлика от националистите и други подобни елементи, ние ясно разделяме своята родина от държавните институции, които са врагове за нейното свободно развитие, и нямаме причина да говорим против нея. Разпространените листовки са подло действие на враждебни единици, които все повече се страхуват от нас и то съвсем основателно.
    Не вземам ничия страна; просто посочвам факти...

    А ето и дискусията по темата във форума на анархистите: http://a-bg.net/forum/index.php?topic=1271.0

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 23:07
  2. Skype извади България от "Неограничена Европа"
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 05-10-10, 18:21
  3. DVD "ELITE" PV-4000 - загуба на субтитрите след 10-15мин. работа
    От reactiv във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 1
    Последно: 09-12-08, 18:34
  4. "Мобилтел" демонстрира първата UMTS услуга в България
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 15-09-05, 13:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе