Резултати от 1 до 13 от общо 13

Да честитим на Били висшето образование !!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #1

    Да честитим на Били висшето образование !!!

    Това не го знаех в подробности:
    Основателя на компанията Microsoft, Бил Гейтс, е роден на 28 октомври 1955 година. След завършване на гимназия той става студент в Харвардския университет, но 2 години по късно, през 1975 година, той напуска университета и заедно с Пол Алън създават компанията Micro-Soft. Днес Бил Гейтс е най-богатия човек в света. Защо пишем това? Защото създателя на най-разпространената операционна система ще получи диплома за висше образование от същия този университет, който е напуснал. На 356тата церемония по връчване на дипломите в Харвард, Бил Гейтс ще получи своята бакалавърка степен. Ръководството на университете е решило да отличи своя някогашен възпитаник за особени заслуги в развитието на софтуера.
    Да му честитим на Били висшето образование !!!

    Източник: http://it-light.net/

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #2

    Re: Да честитим на Били висшето образование !!!

    Да не е решил да става кмет в България, че му искат диплома...

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #3

    Re: Да честитим на Били висшето образование !!!


    надпис в градски автобус: като си толкова умен, къде са ти парите?

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    317
    #4

    Re: Да честитим на Били висшето образование !!!

    Ръководството на университете е решило да отличи своя някогашен възпитаник за особени заслуги в развитието на софтуера
    Мазно , мазно

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #5

    Re: Да честитим на Били висшето образование !!!

    загубеняк!
    толкова години да се мъчи да прави софтуерна и т.н. империя, да събира милиарди цент по цент - що направо не е бутнал на някого в Харвард да му дадат диплома за 1000 долара още преди 30 години?

    и тия от Харвард що се излагат - само бакалавърска степен...стипци!

    Ех, Били, Били, добре, че си се родил в ЮЕСЕЙ....

    (аз лично много го уважавам, между другото...споко! и Линус Торвалдс уважавам!)

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #6

    Re: Да честитим на Били висшето образование !!!

    То само от това дето му снесохме от БГ за ОС на администрацията колко дипломи може да си купи малиии....
    Ма сега като има вече диплома за висше шъ го напрайм напрао доктор хонорис кауза
    - може и да минем по- тънко следващия път или направо без пари!!!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #7

    Re: Да честитим на Били висшето образование !!!

    Е па чудо големо, дали диплома на баче Били. Тук как дадоха на Христо Стоичков диплома за треньор от НСА, и то шпалир се беше подредил да го чака и да му целуват задника. Ама както се видя - дипломата не дава акъла.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #8

    Re: Да честитим на Били висшето образование !!!

    Пропускате един основен момент, пичове - някой си Уилям Гейтс, никому неизвестен по това време, преди всичко е бил приет за студент в Харвард през 1973 г. Някой от вас да може да се похвали с нещо подобно?
    А това, че е напуснал, преди да завърши, за да прави бизнес, си е негово лично решение, при това адски добро, както се оказва в последствие. Човекът е видял възможност и нужда от подобна фирма точно в този момент, и е поел риска. Твърде вероятно е, ако беше чакал, докато завърши, нещата с фирмата му за се развият по съвсем друг начин.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    361
    #9

    Re: Да честитим на Били висшето образование !!!

    Цитат Първоначално публикувано от hihimor
    загубеняк!
    толкова години да се мъчи да прави софтуерна и т.н. империя, да събира милиарди цент по цент - що направо не е бутнал на някого в Харвард да му дадат диплома за 1000 долара още преди 30 години?
    Боли го чичо ти Били (...) за дипломата, като е най-богатият човек на света.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #10

    Re: Да честитим на Били висшето образование !!!

    Цитат Първоначално публикувано от stfn
    Пропускате един основен момент, пичове - някой си Уилям Гейтс, никому неизвестен по това време, преди всичко е бил приет за студент в Харвард през 1973 г. Някой от вас да може да се похвали с нещо подобно?
    А това, че ...
    А ти , пич, можеш ли да се похвалиш, че си бил приет за студент в Харвард??? А? Че толкова рязко го изтъкваш като наш недостатък - поне аз възприемам поста ти така. Може би, ако живеех и бях отраснал в USA или пък бях синче на някой от нашите номенклатурчици от онова време и аз щях да съм бил приет за студент в Харвард !!!
    Когато Били са го приемали, аз вече бях дипломант в СУ, като вместо да имам време за мислене по темата си и недай Боже бизнес бях задължен от народната власт "доброволно" да участвам в студентските летни бригади и и ми се налагаше да работя през семестрите в студентския стол за едното ядене.
    А колко още като мене не можехме и да си помислим за Харвард???
    Както се провикна hihimor по-горе:
    Ех, Били, Били, добре, че си се родил в ЮЕСЕЙ....
    Въпреки, че Били го недолюбвам заради бизнес практиките на Майкрософт не може да не му се признае нюха и усета да хване точния момент и конюнктура по него време и да я използва максимално в своя полза.
    А Линус Торвалд уважавам много повече от Били. И Ричард Столман също.

  13. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #11

    Re: Да честитим на Били висшето образование !!!

    Смятам по този повод да поздравя и Слаиту Трифунуф с дипломата, ако и на патерици да е
    Също обаче смятам, че висшето образование е напълно достъпно за посредствените умове (ето аз например съм инженер ), докато Айнщайн и Едисън са си останали без дипломи... това важи например и за най-способните ми съученици, постъпили да следват информатика в СУ (приети от олимпиади), които му теглиха една голяма майна.
    Друг е въпросът, че приносът на Били към софтуера е основно в утвърждаването на компанията му на пазара, за което заслужава награда само в областта на икономиката. Самият той какъв софтуер е натворил, моля? DOS и BASIC интерпретатор през 70-те?!. Принос за осакатяването в мисленето на милиони програмисти.
    Що се отнася до "надпис в градски автобус: като си толкова умен, къде са ти парите?" - не се отличава по висота на интелекта от другите графити по седалките в родния градски транспорт. Както и на цитиращите ги.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #12

    Re: Да честитим на Били висшето образование !!!

    който знае всичките DOS команди .... - да се смее !!!

    който не ги знае - ДА Си ТРАЕ !!!!!


  16. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #13

    Re: Да честитим на Били висшето образование !!!

    Изравям тази тема от нафталина, защото днес благодарение на любимия ни форум научих, че историческото събитие е вече факт !!!
    Бил Гейтс се дипломира

    Милиардерът получи диплома от Харвард за особени заслуги

    В четвъртък на 356-та церемония по връчване на дипломите в Харвардския университет, документ за завършване на това учебно заведение получи не кой да е, а основателят на компанията Microsoft Бил Гейтс.
    Ректорът на Харвард Стивън Хайман посочи по време на церемонията, че докато неговите съученици са се занимавали с учене, Гейтс е замислял революцията, положила началото на ерата на персоналните компютри. Поради това, според Хайман едва сега е дошло времето за връчване на дипломата на най-богатия човек на планетата.
    Ще припомним, че милиардерът е постъпил в Харвард през 1973 г. и е напуснал две години по-късно. 32 години по-късно ръководството на университета реши да направи Бил Гейтс свой випускник, поради неговите особени заслуги.

    Източник: IDG.bg
    10:44 ч. 09.6.2007 г. Dido
    И разбира се за голямо наше съжаление сме закъснели да го поздравим почти две денонощия!!!
    ЧЕСТИТО НА НАЙ-БОГАТИЯ ВИСШИСТ НА ПЛАНЕТАТА !!!
    Достойно ЕСТ за книгата на ГИНЕС !!!

    Ето и снимков материал:
    http://news.idg.bg/?call=USE~newsmsg...bg&msgid=34378

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Промени във висшето управление на Mozilla
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 18-10-10, 07:50
  2. Какво образование имате?
    От blue1 във форум Анкети
    Отговори: 27
    Последно: 02-07-10, 18:58
  3. Били е много богат, ноо ...
    От stekyman във форум Коментирай новина
    Отговори: 6
    Последно: 03-06-08, 18:43
  4. Висше образование
    От Black Admiral във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 05-02-05, 10:57
  5. американските мотороли били...
    От MoPcKu във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 31
    Последно: 25-09-03, 15:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе