Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

BSA ти дава $1 млн. награда, ако издадеш, че в службата ти ползват нелегален софтуер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #1

    BSA ти дава $1 млн. награда, ако издадеш, че в службата ти ползват нелегален софтуер

    BSA ти дава $1 млн. награда, ако издадеш, че в службата ти ползват нелегален софтуер

    26.06.2007 | PCWorld.bg

    „Промоцията” важи до октомври

    Бърз начин за забогатяване предлага BSA. Тя предлага откуп до $1 млн. на всеки, който съобщи, че във фирмата му се ползва пиратски софтуер. Точният размер на наградата ще зависи от сделката, която BSA сключи с разкритата фирма; всъщност целта на BSA не е нищо друго, освен да се спазари на сделка с дадената фирма, което и почти винаги успява да направи, защото в противен случай нещата ще стигнат до съд.

    За да спечелите $1 млн. обаче BSA трябва да сключи сделка за изплащане на поне $15 млн. от страна на разкритата компания. За суми между $15 000 и $100 000 наградата е $5000.

    От октомври голямата награда ще бъде отново $200 000, както досега.

    Програмата с наградите беше въведена през 2005 г. и оттогава BSA спечели над $22 млн., въпреки че като награди са изплатени под $1 млн.


    Източник:
    http://www.pcworld.bg/?call=USE~home;&page=paper&n=4048

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: BSA ти дава $1 млн. награда, ако издадеш, че в службата ти ползват нелегален софтуер

    ...легален рекет....

  4. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #3

    Re: BSA ти дава $1 млн. награда, ако издадеш, че в службата ти ползват нелегален

    .....гнус ме е даже.........
    Ала Митко Палаузов, но комерсиална весия......бррррр, гадост.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #4

    Re: BSA ти дава $1 млн. награда, ако издадеш, че в службата ти ползват нелегален софтуер

    преди 1 мес. им викам на мои колеги - айде да ползваме опънофис, да не се плаща на майкрософт, те ме гледат като паднали от Марс...

    на някои компютри уиндоуса е станал пиратски, щото явно са подвили номерата, след като са им ги дали от микрософт...

    разберете, повечето хора въобще не знаят (и не желаят да знаят!), че има нещо повече или различно от продуктите на майкрософт...и като нямат пари да си ги купят, ги пиратстват...така че е хубаво незнанието да се наказва с глоби...


    благотворителната фондация на Бил Гейтс има повече пари от Световната здравна организация, поддържа 11 научни центъра, търсещи лекарство за спин; човекът отдавна е обявил, че ще остави само няколко милиона на децата си, а останалото ще даде за благотворителни цели (не си измислям, имаше репортаж по TV5)

    що да не се бори с пиратството?
    (е, разбира се, не знам дали Гейтс е обвързан с това нещо BSA)

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #5

    Re: BSA ти дава $1 млн. награда, ако издадеш, че в службата ти ползват нелегален

    На мен идеята ми допада. Има фирми, които направо си го просят. Служителите в подобни компании биха ги натопили дори само заради удоволствието, че ще отмъстят за некоректното отношение, стига да знаеха какво точно трябва да направят. Твърдо съм против ползването на налегален софтуер от фирми и в случая нямам нищо против идеята на БСА. Точно обратното е отношението ми към преследването на домашни потребители за каквото и да е.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re: BSA ти дава $1 млн. награда, ако издадеш, че в службата ти ползват нелегален софтуер

    ghost, принципно съм съгласен, но ме дразнят опитите за спестяване на пари от организации и институции, чиято работа е именно това, а не да карат хората вместо тях да я свършат

    други примери: стани репортер, изпрати ни твоя репортаж, mms навсякъде и т.н.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,611
    #7

    Re: BSA ти дава $1 млн. награда, ако издадеш, че в службата ти ползват нелегален софтуер

    Ми всички се борят за подобрение на производителността, съчетано с намаление на разходите.

  10. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #8

    Re: BSA ти дава $1 млн. награда, ако издадеш, че в службата ти ползват нелегален

    Все има едно "ако",ако BSA си мисли че ще измъкне $15 млн. от някоя фирма в Българрия жестоко се лъже.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #9

    Re: BSA ти дава $1 млн. награда, ако издадеш, че в службата ти ползват нелегален

    8<--------------------------------------------------------------
    лек OFFTOPIK
    Цитат Първоначално публикувано от Wise
    .....гнус ме е даже.........
    Ала Митко Палаузов, но комерсиална весия......бррррр, гадост.
    С риск да ме нарекат пак 'заядливец' но май много-много не сте внимавали в час, като ученик, другарю Wise?!!
    Тотално бъркате Митко Палаузов - българския невръстен партизанин с Павлик Морозов, хлапето издало баща си и станало икона за комунистите.
    8<--------------------------------------------------------------
    край на OFFTOPIK-a


    И аз подкрепям мнението на Ghost, за фирмите трябва да се правят проверки през ден за легален софтуер, все пак от това печелят. Така и дела на Линукс ще се вдигне, щото дебеловретия като чуе че трябва да се изръси над 1000$ само за Windows и Office, хитровато ще запита - а няма ли безплатна алтернатива.
    А не БОП_а да тормозят торент потребителите и да правят показни акции.

  12. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #10

    Re: BSA ти дава $1 млн. награда, ако издадеш, че в службата ти ползват нелегален

    Да, може да съм позабравил имената - не споря.
    За мен е гнусно всяко предателство.
    //НЕ Е ОФТОПИК
    пазете се от Вероника Иванова Бобчева ЕГН 8111077574
    тая кака е подставено лице на ГДБОП и е като патките на гюмето - за привличане на балъци!!

    Купува си компютри и си иска разни програмки, а след нея - ГДБОП.....

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #11

    Re: BSA ти дава $1 млн. награда, ако издадеш, че в службата ти ползват нелегален


    Чудя се дали няма да има промоция и за такива, дето натопяват чужди фирми. Тогава ще е най-забавно ;-)))))))))

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #12

    Re: BSA ти дава $1 млн. награда, ако издадеш, че в службата ти ползват нелегален

    Представяте ли си някой алчен служител дето е направил донос срещу фирмата в която работи и после шефа на фирмата научава и го линчува, примерно. Много е възможна и реална тази ситуация. Като отиде на друга работа, кой шеф би го приел във фирмата си?
    А?
    Цитат Първоначално публикувано от Ghost

    Чудя се дали няма да има промоция и за такива, дето натопяват чужди фирми. Тогава ще е най-забавно ;-)))))))))
    Това е в кръвта на българина. И Левски така е предаден. Спомнете си вица за онези в катрана, дето българите сами се натискали.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #13

    Re: BSA ти дава $1 млн. награда, ако издадеш, че в службата ти ползват нелегален софтуер

    Време е да се окуражи някой от НСБОП/МВР да грабне милиона ... на тях и без това не им трябва много, само им пуснете мухата ...

  17. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #14

    Re: BSA ти дава $1 млн. награда, ако издадеш, че в службата ти ползват нелегален софтуер

    И еУропейците са така Ru-boy, не се заблуждавай.
    Ако направиш нещо нередно и някой те види и не те "изпее" веднага, това ще рече, че е българин, сърбин, турчин, някъкъв африканец или нещо подобно.
    Нейтив европейците са си предатели. Може би и затова са си добре.
    Пък ние хем сме "пълен инкяр", хем плюем, че някой краде. Ама по форумите и пред блока. И пред ракията.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #15

    Re: BSA ти дава $1 млн. награда, ако издадеш, че в службата ти ползват нелегален

    100% съм съгласен с Malone. Много типично им е "моля, госпожo, Иванчо преписва!". В крайна сметка май така е правилно като се замисли човек. За да се направиш на готин, не натопяваш Иванчо, който си е карал кефа, докато ти си зубкал. После току-виж утре Иванчо ти станал началник, вместо ти на него. ;-)
    Същото е и с фирмите - не виждам нищо нередно да издадеш конкурента си, че ползва незаконни методи. Забавно ще стане при невалидни обвинения - топиш само, за да го проверяват, без значение дали обвинението е резонно ;-)))

    П.П.
    Ай, наздраве, че ще ми се стопли ментата! ;-))

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 08-07-14, 15:57
  2. новина за конкурс с награда готина екскурзия
    От gp20 във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 09-11-10, 09:58
  3. Отговори: 9
    Последно: 18-11-07, 20:51
  4. Антимафиоти разбиха мрежа за нелегален софтуер
    От dragozow във форум Коментирай новина
    Отговори: 5
    Последно: 20-10-07, 10:25
  5. Преверки за нелегален сфотуер
    От glarus във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 30-03-04, 00:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе