Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Пак кървави пътища :(

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #1

    Пак кървави пътища :(

    Какво ли трябва да стане , за да се въведат "крайни" мерки за шофиорите на тежки камиони? Например - превишаване на скоростта с 20 кв/ч - отнемане на книжката за 1 година , при второ - завинаги. Кога ще спрат камионите да се движат събота , неделя и по празници (ние сме единствената държава която не го е направила , Румъния  го направиха 1996 г.) .Кога ще се забрани на тежки камиони да влизат от околовръсното надолу към центъра от 7.30 да 21.00 часа?
    П.С. Някой забелязал ли е как карат камионите на Темпо Строй? Аз да , вчера еднин ме изпревари в третото на сливница с поне 80 км/ч. Тия са най-големите убийци по пътищата. И като стане непоправимото както в случая - гледат смирено и виновно и техническа неизправност е причината. Аз съм се возил в камион на който се наложи да спре рязко , с 22 тона товар и той самия около 15 - 37 тона , караше с 40 - познайте на сух път след колко метра спряхме?
    Добавено: http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=1101295

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Пак кървави пътища :(

    по-голямата част от инцидентите с тежкотоварни мпс се дължат на състоянието им. всеки претоварва, всеки ремонтира чак при крайна необходимост, всеки бърза да изпълни в невъзможно кратък срок... честно казано се учудвам как толкова рядко се случват подобни ужаси при състоянието на камиони, ремаркета, цистерни и т.н.

  4. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #3

    Re: Пак кървави пътища :(

    Браво , какви индивиди поемат отговорност за превозването на тежки товари - http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1101816

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #4

    Re: Пак кървави пътища :(

    В повечето случай са виновни не шофьорите (макар че те го отнасят) а шефовете на фирмите, дето от алчност и простотия гледат да извлекат максимална печалба.
    Шофьора си е шофьор, каквото му наредят - това кара, ако не се съгласи - ще го уволнят.
    Но като стане катастрофата го отнася само той, а фирмата я плати глоба, я не. Оказват се с чисти ръце.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    25
    #5

    Re: Пак кървави пътища :(

    Виновен или не,в крайна сметка знае,че шофира без книжка.Пък на фирамата кво и е?Да няма тя да жевее с тази трагедия я.И все пак както често става в нашта мила татковина те ще са невинни че камиона е бил без лиценз .М а те не не знаят нищо !!!

  7. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #6

    Re: Пак кървави пътища :(

    Black, не си прав. Шофьорът принципно може да се откаже да кара технически неизправен, претоварен камион. Въпреки че имайки предвид балканския ни манталитет... Преди десетина години се возя на стоп с една ИФА и на спускането преди Чирпан шоферът се цепи - "Дай боже да не изскочи някой пред нас че както не ми работят спирачките, а и шефа нареди да натоварим 19 тона вместо 14"
    @izwerga по повод темпо не си съвсем прав. Те са едни от малкото които наистина държат на доброто състояние на камионите си. Или поне така беше допреди една година, когато имах приятели в тех поддръжката

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re: Пак кървави пътища :(

    @fori е как BlackAder да не е прав?
    точно това каза и той. Ако откажеш да караш такава кола - ще намерят друг да я кара , а ти респективно ще си намериш друга работа.
    Всяка фирма си има коли в добро и лошо състояние. Въпросът е дали има сми да поправят стара кошница ( като моято примерно ) чийто ремонт ще излезе по-скъп от самата кола или просто да си я оставят за товарно магаре за зор заман.

    Далеч съм от мисълта че шефа на фирмата ще преживее катастрофата. Не я е направил той , шоферчето е карало по-бързо , претоварило е повече колата , да се спасява!!!

  10. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #8

    Re: Пак кървави пътища :(

    По принцип във всички изказвания има истина , НО проблема остава и то за сметка на всички нас. Разбира се ,че има голяма вероятност да уволнят шофьора ако откаже да вози. Както и на други места във форума казах , трябва да се наложат "крайни" мерки за фирмите които си позволяват такива нарушения. И не за второ такова , а направо при първото.
    fori , да не съм напълно прав и е истина , че камионите им са в добро техническо състояние , но това не значи , че не трбва да се съобразяват с това коло тежат и с колко карат , като например да е натоварен с 15 тона и да кара с 80 в града.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re: Пак кървави пътища :(

    izwerga - кажи ми как това ще стане в нашата беззаконна държавица ?

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Re: Пак кървави пътища :(

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    izwerga - кажи ми как това ще стане в нашата беззаконна държавица ?
    шефовете на фирмите ще обещаят

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Re: Пак кървави пътища :(

    Истината е че никой не мисли за това докато не стане.
    Всеки си казва - "Абе , на мен няма да ми се случи това".
    и като стане
    - "Малеее малее , кво стана, ама аз не съм виновен а онзи дето ......................"

    @FearMe и аз обещавам , ама на мен ми вярват ! Може би защото си изпълнявам това което съм казал!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #12

    Re: Пак кървави пътища :(

    А защо не го направят така че да глобяват фирмите, собственички на товара, когато е станал инцидента.....например с някви много големи суми - стотици хиляди или там някъде...защото в крайна сметка те са тези които плащат на шофьора...ако е пиян глоба и на двамата....така ще се оправят нещата....
    Например в някой западни страни като те хванат да пушиш в диско където е забранено пушенето - 50 евро глоба за теб и 500 евро глоба за собственика на заведението...

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #13

    Re: Пак кървави пътища :(

    http://news.ibox.bg/news/id_1429579166

    Чудно дали има поражения по автобуса и кой ли е бил виновен ???

  17. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #14

    Re: Пак кървави пътища :(

    Да, много ми е интересно кой ли бил виновен. Имайки предвид факта че бакшишите и маршруткаджиите са най-недисциплинираните шофьори на пътя.

  18. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #15

    Re: Пак кървави пътища :(

    Това е на 200 м. от офиса ми. До входа на циганската махала и не е на Кукуш , но понеже е известна улица , та за по лесно нея са писали. До 12.00 беше затворена споменатата улица. Има едно кофти завойче , дето не автобус ми кораб ще се скрие. Отсечеш ли го и срещу теб има голяма машина , нямаш време и да мигнеш та камо ли за реакция.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам климатик втора употреба(на част
    От MatZo във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 16-12-11, 19:51
  2. Продавам части за компютър и s.А
    От plamen22 във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 23-12-10, 11:44
  3. Отговори: 0
    Последно: 06-07-09, 05:34
  4. Каква Ви е била първата видеокарта ?
    От Mr.TECHNO във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 17
    Последно: 23-05-09, 00:03
  5. Продавам компютърна конфигурация
    От silverfox във форум Продава
    Отговори: 8
    Последно: 20-09-06, 10:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе