Резултати от 1 до 4 от общо 4

DVD записвачки - друг път!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Sem
    Sem е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    39
    #1

    DVD записвачки - друг път!

    Моля ти се, преписвай правилно новината от източника, за да не заблуждаваш неволно хората - устройството на Novac записва само в DVD-RAM ФОРМАТ, а ЧЕТЕ DVD-R!!. Тази малка разлика означава, че дисковете, които пишеш с устройството, ще можеш да си ги четеш само ти и никой друг. Името DVD-RAM е много подвеждащо, то няма нищо общо с DVD нито като формат, нито като технология, а само като капацитет.

    Уви, доскоро DVD-R записвачките на Pioneer струваха около 5000$, а празните дискове за тях - към 40$. Така че по-добре не чакайте да се появи новото устройство. Едва с усилията на Power Mac, които вграждат в последния си модел DVD-R записвачка, може да се надяваме, че цените наистина ще паднат, но все едно ще бъдат в рамките на много тясна пазарна ниша (очаква се май празните дискове да паднат до 10$ ?! някой ден)




  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #2

    DVD записвачки - друг път!

    Mda, v obshti linii si prav. Chestno kazano ne sam si i pomislial che niakoi shte predpoloji che zapisva v DVD-R format. Po prichini iavni:

    1. Na kutiata pishe s golemi bukvi DVD-RAM na mnoogo mesta.

    2. DVD ima veche ot dosta vreme i mislia che vseki ima predstava che za tazi cena na zapisvachkata e DVD-RAM.

    Fakt e che sled kato go spomenavash i se zamislia ne beshe losho da go napisha, no tova znachi da izpukam ciala statia s razliki m/u DVD-R i DVD-RAM. Vseki, kojto go interesuva e posetil http://www.cdpage.com/dvdi.html ili neshto podobno ama znam li...

    A sega niakolko zabelejki:

    DVD-RAM spored men ima mnogo obshto s DVD.

    DVD-RAM, for DVD Random Access Memory, is the official DVD Forum-approved format.

    I shtom ne sam napisal DVD-RAM znachi ne sam prepisal novinata - ne smiatash li? A sam ia osmislil i precenil kakvo ot neia da napisha. Ako si zabeliazal, po tvoiata precenka, iztochnika mi sashto e "prepisal" novinata - toi pak ot PCWATCH. Ako pochnem taka, niama da mu namerim kraia...



    A za cenite si v greshka s ima niama 100% :

    Pioneer DVS-V3950S DVD-R 3.95GB For Authoring - 20.63$

    Pioneer DVS-4700SP DVD-R 4.7GB v.2.0 For Authoring - 23.60$

    TDK DVD-R3.95S DVD-R 3.95GB For Authoring - 24.97$

    Cenite sa za 50 parcheta, za edinichna brojka sa sas 7% po-skapi.

  4. Sem
    Sem е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    39
    #3

    DVD записвачки - друг път!

    Обърнах внимание на темата, защото DVD-R са следващите (след CD) носители, които ще станат стандарт за пренос на видеоинформация.

    За хората от видеобранша е крайно необходим носител, на който да си запишеш филмчето в отлично качество и то да върви на максимален брой системи. Betacam касетите са скъпи и изискват съответен магнетофон, а VHS не става за пред хора.

    От почти година имаме машини за хардуерно MPEG-2 с прекрасно качество, но върху CD се побира само 12-15 мин. без компромиси. При това се чете само на компютър. По тази причина сме чувствителни на тема DVD-R.

    А DVD RAM практически е умрял - преди 2 години се пишеше много повече. Ако ти трябва архивиране на големи обеми, колкото и парадоксално да е, най-изгодният начин като капиталовложение са hard дисковете Особено като се отчете и нуждата от пари за устройството). Това показа проучването ми преди половин година. Още е в сила.

    Sem






  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #4

    DVD записвачки - друг път!

    Viarno e che HDD maj e naj-evtinia variant. Tapo zvuchi, no e taka. Po povod standartite ne mi se shte da vzimam strana. Kazvash che DVD-RAM zamira - vazmojno e, no DVD-R oshte ne e pochnalo da se razviva... Taka che, spored men nishto se ne znae oshte. Vse edno jiveem predi 20 godini i izlizat VHS i Betacam. Dokolkoto imam spomen, Betacam beshe dosta po-obeshtavasht (kakto i DVD-R) no pazarnite interesi naddeliaha...




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблеми с Blue Ray записвачки
    От szshell във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 15-11-11, 19:18
  2. Избор между две DVD записвачки ?
    От sikfx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 03-01-08, 17:29
  3. Класация за DVD записвачки
    От mistara във форум Анкети
    Отговори: 0
    Последно: 07-09-06, 21:57
  4. Къде се продават DVD записвачки Lite-on?
    От hihimor във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 16-02-06, 23:58
  5. Кои CD записвачки си заслужават парите
    От Ivory® във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 16-01-01, 13:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе