Резултати от 1 до 6 от общо 6

Пожарът във Витоша

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1

    Пожарът във Витоша

    имам аз един въпрос:

    защо доброволците са облечени в маскировъчни униформи?

    целта е да се крият и остават незабелязани, или ако стане беля с някой от тях, да бъде видян отдалеч?


  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Re:Пожарът във Витоша

    Защото тези униформи отговарят на условията за работа Всеки преди това е преминал задължителен инструктаж (или поне така трябва да бъде) така че всеки си носи отговорността за белята.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re:Пожарът във Витоша

    тя процедурата си е процедура

    моята гледна точка е, че когато инерцията води пред разума, после всеки се чуди "що тъй стана?"

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Re:Пожарът във Витоша

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    тя процедурата си е процедура

    моята гледна точка е, че когато инерцията води пред разума, после всеки се чуди "що тъй стана?"
    Ами процедурата е съвсем правилна. Ако аз бях на мястото на военния министър, щях да ги водя и запасняци. Хем ще спазват дициплината, а няма да се държат като башибозук, хем шефовете им не могат и с пръст да ги пипнат, ако са работещи.
    Абе отдавна е време в България да се сформира Национална гвардия.

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #5

    Re:Пожарът във Витоша

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    имам аз един въпрос:

    защо доброволците са облечени в маскировъчни униформи?

    целта е да се крият и остават незабелязани, или ако стане беля с някой от тях, да бъде видян отдалеч?

    Много колеги от един друг форум, бяха на мястото на пожара като доброволци. И мога да кажа, че всички които отидоха първия ден неподготвени, вечерта се върнаха почти без дрехи... Затова от втория ден нататък всеки, ходеше подходящо облечен...
    Относно как са се държали... Мисля, че се държаха много на ниво, да не кажа, че точно те свършиха половината работа. И ако е имало дезорганизираност, те едва ли е била при доброволците, а точно обратното.
    Гледайте тук и сами си правете изводите -
    http://play.novatv.bg/play/276473/

    А относно видимостта, ами нека "държавата" им даде по една оранжева жилета за да се виждат от далече, вместо да им дава пробити кофи да заливат пожара... Хората си изпотрошиха колите, изхарчиха сумати гориво, отделиха сумати време, за нещо което принципно изобщо не е тяхно задължение... Сега остана да ги пратят и жилетки да си купуват... ;(

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Re:Пожарът във Витоша

    Сигналните жилетки които се продават по магазините НЕ стават за работа при тези условия (гасене на пожари) Те са найлонови, топят се лесно при висока температура и са лесно запалими.... да споменавам ли какво ще стане ако на някой му се запали жилетката

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе