Резултати от 1 до 14 от общо 14

За Джулиан Асанж, Уикилийкс и Република Еквадор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #1

    За Джулиан Асанж, Уикилийкс и Република Еквадор

    Попаднах на една изключително интересна статия, която си струва да се коментира.

    АТАКАТА СРЕЩУ РЕПУБЛИКА ЕКВАДОР. КАКВО СТАВА В ЛОНДОН И ЗАЩО?
    от Серджо ди Кори Модилиани
    превод Даниела Пенкова

    Сега ще говорим за геополитика и за свободната информация в мрежата.

    Всичко, случващо се днес, технически (в смисъл „политически”) започва на 12 декември 2008 г. Според някои, започва през септември същата година. Но бяха нужни 4 години, преди вълната да удари Европа и САЩ.

    Може би е по-добре да започнем от самото начало, за да обясним случващото се.
    Всъщност е по-добре да започнем от края.
    С някой конкретен въпрос, който – доста е възможно – малко хора в Европа си задават.

    Имам предвид случая с Джулиан Асанж, Уикилийкс и Република Еквадор.
    Защо случаят избухна днес?
    .....................
    http://dokumentalni.blog.bg/politika...n-i-zas.991977

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:За Джулиан Асанж, Уикилийкс и Република Еквадор

    интересно започва, но сега нямам време да го дочета и изкоменитрам, но само ще споделя потреса си относно медийното представяне на готовността на английската полиция да НАХЛУЕ в суверенна територия на Еквадор, каквато се явява посолството им, за да арестува еквадорски (!) гражданин, какъвто вече е Асандж

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    839
    #3

    Re:За Джулиан Асанж, Уикилийкс и Република Еквадор

    Интересна статия , но не съм съгласен с някои аспекти от нея . Бил съм в Венецуела , Бразилия и Аржентина . Южноамерикански страни и инвестиции във :

    Ние последвахме един различен път, точно противоположния: този на кейнсианството, базиращо се върху социални разходи, върху честна и устойчива подкрепа за населението.
    това изобщо не е така . А че силно развитите икономически страни имат за база изсмукването до дупка ресурсите на слабо развити райони ( Южна Америка и Африка ) не е тайна - няма нужда за сетен път да се открива топлата вода .

    Днес, който иска да знае, всичко му е поднесено. Стига да потърси.
    -е това беше черешката на сладоледа .

    offtopic : Гърция: пари за здраве няма - прочетох го на 22.08 на другия ден си говорихме с баща ми и само споменаването на това го разсмя . Чак след излъчването по телевизията "почти" разбра за какво става дума .

    Т.е. способностите и възможностите да търсиш и намериш информация в мрежата са силно завишени според автора - а не е така . Не говоря за хора като нас .


    Със всичко друго в статията съм съгласен .

  5. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #4

    Re:За Джулиан Асанж, Уикилийкс и Република Еквадор

    като не го дават по новините на бтв не е истина - в туба всеки кача всичко

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Re:За Джулиан Асанж, Уикилийкс и Република Еквадор

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    като не го дават по новините на бтв не е истина - в туба всеки кача всичко
    Опитай пак!

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #6

    Re:За Джулиан Асанж, Уикилийкс и Република Еквадор

    Според мен Джулиан Асандж с тези си действия и изказвания си прави пи-ар, на себе си и на сайта...
    Официално САЩ не са предявили обвинения, както и не са обявили че ще го съдят или че искат екстрадация.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Re:За Джулиан Асанж, Уикилийкс и Република Еквадор

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    Според мен Джулиан Асандж с тези си действия и изказвания си прави пи-ар, на себе си и на сайта...
    Официално САЩ не са предявили обвинения, както и не са обявили че ще го съдят или че искат екстрадация.
    Едва ли точно той се нуждае от пи-ар. По-скоро последните му изяви са превантивни защитни действия.

  10. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    983
    #8

    Re:За Джулиан Асанж, Уикилийкс и Република Еквадор

    Страхотна статия Lupus. Благодаря ти. Сега вече не ми се мисли, как се разиграва положението в България, от същите тези "богати" Европейски държави и най-големия враг на света - Щатите.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #9

    Re:За Джулиан Асанж, Уикилийкс и Република Еквадор

    Цитат:
    "Обръщам внимание, че „юридическият прецедент” (до ден днешен неизвестен за повечето европейци) е с дата 4 януари 2003 г. и носи подписа на Джордж Буш. Да, точно така. Отнася се за Ирак, когато „технически” е американско владение, окупиран от пехотинците и с временно правителство, непризнато от ООН. Саддам Хюсеин е оставил заеми за 250 милиарда евро (от които 40 милиарда са към Италия, благодарение на маневрите на Тарик Азиз, вице на Саддам и човек на Опус дей, верен на Ватикана), който САЩ изтриват, използвайки концепцията за „омразен дълг” и създавайки по този начин исторически пресен прецедент."

    А един български външен министър, от екрана на националната телевезия, преди години ми обясняваше уверено, че участието на България в т.н. "Коалиционни сили" ще спомогне за ускоряване на изплащането на дължимото по дълга от държавата Ирак към държавата България.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #10

    Re:За Джулиан Асанж, Уикилийкс и Република Еквадор

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Едва ли точно той се нуждае от пи-ар. По-скоро последните му изяви са превантивни защитни действия.
    Защитни действия ?? От какво се защитава ?
    Интересно е, че Еквадор има подписано споразумение за екстрадация със щатите и въпреки това той бяга там....Значи не го е страх от екстрадация, а бяга от правосъдието в Швеция...

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Re:За Джулиан Асанж, Уикилийкс и Република Еквадор

    "правосъдие" ?!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #12

    Re:За Джулиан Асанж, Уикилийкс и Република Еквадор

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    "правосъдие" ?!
    Хайде сега ще тълкуваме и философстваме над понятието правосъдие....
    Нали има дело за изнасилване. Ако е невинен няма от какво да се страхува...Вместо това бяга и си прави пи-ар...вижте аз съм невинен, а те търсят отмъщение...

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #13

    Re:За Джулиан Асанж, Уикилийкс и Република Еквадор

    кажи го на мартин лутър кинг, на джон ленън, на махатма ганди, на индира ганди....

    'айде не се прави на по-наивен, отколкото си

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #14

    Re:За Джулиан Асанж, Уикилийкс и Република Еквадор

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2
    ........
    Нали има дело за изнасилване. Ако е невинен няма от какво да се страхува...Вместо това бяга и си прави пи-ар...вижте аз съм невинен, а те търсят отмъщение...
    Сериозно ли мислиш, че има такова дело???
    Прочети тук: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%...B0%D0%BD%D0%B6 и обърни внимание на главата "Политическо преследване".

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 30
    Последно: 16-10-13, 11:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе