Вижте резултатите от анкетата: ---

Гласували
2. Не можете да гласувате в тази анкета
  • -

    0 0%
  • -

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 36
Like Tree16Одобрявам

Почина Патриарха

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #16

    Отговор: Почина Патриарха

    аз уважавам човека, а не поста. това е категоричната ми позиция относно всеки - от президента, до клошаря

    не съм познавал човека Марин Найденов Минков, следователно не мога да взема емоционално отношение към него

    по данни на националната статистика, в България на всеки 5 минути умира по един човек. трябва ли да сме в нонстоп траур по тази причина?
    periel одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #17

    Отговор: Почина Патриарха

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    аз уважавам човека, а не поста. това е категоричната ми позиция относно всеки - от президента, до клошаря

    не съм познавал човека Марин Найденов Минков, следователно не мога да взема емоционално отношение към него

    по данни на националната статистика, в България на всеки 5 минути умира по един човек. трябва ли да сме в нонстоп траур по тази причина?
    Ами замълчи тогава като възпитан човек, случайно попаднал на нечие погребение. Никой не те кара да му целуваш ръка!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Живее в
    Елхово
    Мнения
    79
    #18

    Отговор: Почина Патриарха

    Който иска нека си скърби, аз няма да съм от тях.
    Относно религиите, мисля че те само разделят и противопоставят хората.
    kalcheff1 одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #19

    Отговор: Почина Патриарха

    Ама никой и не кара никого да скърби, касае се за едното уважение към кончината на човека.
    Лека му пръст.

  6. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #20

    Отговор: Почина Патриарха

    Прекалено много шум по медиите и "новините".
    Да си направят там една вътрешно църковна брошура в която да си отразяват погребението и толкоз.
    А сега както е, където и да пуснеш новини, все по един дълъг репортаж - чак да им писне на възпитаните атеисти да си траят.
    kalcheff1 одобрява това.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #21

    Отговор: Почина Патриарха

    mitkos, абсолютно същото исках да кажа

    аз не съм "случайно попаднал на нечие погребение", а ми се навира в лицето като най-важното събитие на деня - от сутринта до вечерта едно и също, говорителите по телевизията в черно, лицемерни "батмани" ми дрънкат изпод брадите и расата си едни и същи брътвежи, а задкулисно се чудят как да налапат имотите и свещоливниците

    и всичко това от името на "мирната" религия, клала в близкия изток друговерци, освобождавайки "светите земи", горила на кладата вещици и учени, похабила милиарди човекочасове труд в клечене пред две кръстосани греди, продавайки една приказка като истина, настройвайки човек срещу човека, догми срещу разум и т.н, и т.н.

    да продължавам ли?

    една институция, сляпа за исторически факти, категорично доказващи неверността на твърденията им
    институция, подбрала евангелия, удобни за властта, и отрекла други
    институция, която след един събор е наредила късане на определени страници от вече съчинената приказка, защото не отговаряли на новите интереси

    това ли трябва да уважавам, или човекът, починал в тези конкретно 5 минути?
    а починалият в следващите 5?

    само докато напиша това е умрял поредният българин? къде в новините е неговото име?

    той може да е бил съвестен човек, отгледал децата си, бъхтайки се денонощно, оставил след себе си къща, деца, внуци... а не врякал песнички цял живот, незасадил едно дърво, неположил тухла върху тухла, а е набивал чувство за вина във всеки вярващ в първородния грях, карайки го всяка неделя да ходи да пали свещичка (гасена зад гърба му на излизане и претапяна на N-ти път), карайки го да оставя левче дарение за църквата, вместо 1 хляб на масата за децата си

    имам уважение към човека, а не към килимявката

    по дефолт към поп от която и да е религия НЯМАМ уважение ("поп" е пост, а не човек, така че не си противореча)
    kalcheff1 одобрява това.

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #22

    Re: Отговор: Почина Патриарха

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Значи, това дали съм сектант или не зависи от адреса ми по лична карта?

    Естествено, че зависи!
    Религии, приети по едни географски ширини са недолюбвани секти по други.

    Не съм запознат в детайли, но съм склонен да повярвам, че християнството е вид сектантство в Израел или в Афганистан например...

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #23

    Отговор: Почина Патриарха

    "Вселенски патриарх" - този пост направо rullzzzzz
    да очаквам ли "Куантум Патриарх", "Х-бозонен митрополит" ?

  11. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #24

    Отговор: Почина Патриарха

    Има нещо, което се нарича етика! И тя изисква да се отдаде почит към починалия, в присъствието на неговите близки, приятели и каквито искаш още там присъстващи. В България православната религия е официалната държавна религия по конституция. И разбира се Патриарха не е случаен човек, а духовния водач на тази религия и административния ръководител на Българската патриаршеска църква. Четвъртия по йерахия в държавата!
    Нека пренесем разсъжденията си за религиите като такива в друга тема! Предлагам темата да се почисти от излишното и да се раздели.
    PS.А медиите наистина преиграват!
    Vandal, blue1 и Lokoto харесват това.

  12. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    983
    #25

    Отговор: Почина Патриарха

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    ...духовния водач на тази религия и административния ръководител на Българската патриаршеска църква. Четвъртия по йерахия в държавата!
    Какъв водач...? Духовен ли прочетох? И как ме е водил, че не разбрах!? Явно съм спал 43 години и не съм разбрал! Като е четвъртата по йерархия в държавата, то какво направи за духовното изграждане на народа? Айде преди 1989 година разбирам, ама после? Дали освен плюскане и лежачка, друго нещо случи ли се? Дали понеже е четвърта по йерархия, се самосезира и направи на пух и прах разните му там езически йехови и тем подобни секти!? Къде са тези четвърти? Айде да не разправям и други гнусни работи, че не е редно! Изопачи се всичко и църквата вече не е място, чрез което можем да се докоснем до Бога! Бог всеки си го носи в сърцето - поне аз съм така!!!
    Както и да е, мир на праха му!

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #26

    Отговор: Почина Патриарха

    @vdsvicky,
    Вземи да четеш малко по внимателно! Става дума за човека и неговата кончина, а не за църквата!
    Простащината в този форум наистина взе да взема връх!
    Lokoto одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Живее в
    София - Младост
    Мнения
    171
    #27

    Отговор: Почина Патриарха

    Като атеист, случващото се в църквата не ме засяга и не разбирам защо всички медии непрекъснато натрапваха "новини" за някаква религия и то в 21 век.

    Като човек, независимо от религията се впечатлявам по-скоро от подобна личност , а не от агенти на ДС
    Този пост е редактиран от ppbgbg; 12-11-12 в 10:09.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #28

    Отговор: Почина Патриарха

    Защото са новини! Виж, Азис не може да е новина никъде, но това е друга тема....А благодарение на "някаквата" религия, България най вероятно въобще съществува днес, независимо от човека начело на институцията. Имало е добри, лоши, продажници, агенти, всякакви. Това не е повод за отричане на значението на църквата в историята на българската държава. Ние обаче станахме толкова арогантни и безверници/в най общия смисъл на тази дума/, че даже на гроба на един човек сме в състочние да охулваме каквото ни попадне пред погледа.
    Традициите, морала и т.н. са нещо изключително важно за нормалното съществуане на един народ или за доброто съжителстване/коректно и с уважение/ в едно общество. Повечето постове по нагоре, говорят друго, за съжаление....

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    1
    #29

    Отговор: Почина Патриарха

    САМО ЧЕНГЕ ДА НЕ Е ЩОТО ВСИчКИ МИТРОПОЛИТИ СА БИЛИ ДОНОСТНИЦИ. БОЖЕ ПАЗИ БЪЛГАРИЯ !

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #30

    Отговор: Почина Патриарха

    Бе верно, защо не преместим седянката в друга тема?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Почина Коста Цонев
    От gnf във форум Коментирай новина
    Отговори: 1
    Последно: 25-01-12, 20:04
  2. Почина Велко Кънев
    От Mr.TECHNO във форум Коментирай новина
    Отговори: 3
    Последно: 12-12-11, 14:43
  3. Почина Гари Мур !
    От Tommorow във форум Коментирай новина
    Отговори: 3
    Последно: 07-02-11, 17:15
  4. Почина Пол Нюман
    От Karata във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 0
    Последно: 27-09-08, 19:20
  5. Почина Кембъла
    От dragozow във форум Коментирай новина
    Отговори: 17
    Последно: 20-03-07, 11:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе