Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 81
Like Tree8Одобрявам

Xbox - съвети и обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #1

    Xbox - съвети и обсъждане

    На 12 ноември Xbox One получава Windows 10 и обратна съвместимост с Xbox 360
    Новият потребителски интерфейс, който ще бъде въведен с актуализацията, е коренно различен от старият. Microsoft казва, че ще бъде по-бърз, по-лесен за работа, и по-добре оптимизиран за игрови контролер (а не Kinect). Много секции също са опростени, което го прави по-лесен за свързване например с приятели. Има и големи промени по повърхността. Microsoft ще актуализира Xbox One да стартира със своята операционната система Windows 10, което ще доведе до улеснение за разработчиците зпри създаване на приложения. Актуализираният Xbox магазин сега разделя съдържание в "Игри, Apps, Филми & Музика и ТВ".

    Актуализацията на софтуера също така добавя обещаната преди време съвместимост с игри за Xbox 360. На практика това означава, че можете да играете старите си игри за 360 на вашите One конзоли. Въпреки това, следва да се отбележи, че игрите трябва да бъдат оптимизирани и одобрени за да функционират. В момента, списъка е кратък, но Microsoft казва, че стотици заглавия ще бъдат добавени в близко бъдеще. Гласовият асистент Cortana от друга страна беше забавен. Той е трябвало да бъде част от тази актуализация, но по неизвестни причини Microsoft са решили да отложат Кортана до "2016". Актуализацията на софтуера ще бъде на разположение от 12 ноември.

    Xbox Wire
    Xbox UK Home | Consoles, Bundles, Games & Support | Xbox.com
    https://support.xbox.com/en-US/brows...and-repair/FAQ
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 29-10-15 в 21:23.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    2
    #2

    Отговор: Xbox - съвети и обсъждане

    Аз съм с Xbox one от година и съм много доволен. Ползвам телефон и лаптоп с Windows и интеграцията между трите е страшна.Конзолата е region free за разлика от предишната, което значи че ще могат да се теглят всички игри от България без проблем.Тези ,който не можех да ги изтегля на 360(halo reach,viva piñata) сега без проблем ги свалям на новия и си ги цъкам(естествено тези ,който са backward compatable).Има нова апликация ,която позволява Screen mirroring между различните windows устройства,и работи много по-добре и бързо от колкото тази на телевизора ми.Onedrive приложението също е много удобно ,за тези който си качват снимките и клиповете там,защото могат да ги показвам директно от xboxa.естествено има какво да се желае от интерфейса,ноо.Възможността по всяко време да миниманизирам игра и да проверя нещо в youtube или други приложения,а после да се върна и да продължа от там от където съм спрял без да чакам е много много удобно,Като игри мене лично към Xbox ме подтикнаха TItanfall, Halo Master chief collection Sunset Overdrive и Forza Horizon 2.Чак тази година се замислих за PS4, защото виждам че и там се задават добри игри([COLOR=rgb(106,106,106)]Horizon[/COLOR] Zero Dawn, Uncharted 4 LastGuardian).Иначе като цяло от към игри двете конзоли са почти еднакви, всичко което излиза за едната излиза и за другата, с малки изключения,който споменах по-горе и заради който свърших с Xbox вместо с PS4.
    Лошото е че България си остава предимно PlayStation ориентирана страна и пазара на игри за втора ръка е доста, доста по-малък за xbox.В OLX има 12 страници с xbox и около 3-40 с Playstation 4.Естественно това води до по-евтини използвани игри за PS4 отколкото за Xbox.Другото дразнещо е, че така рекламираните функций с one guide и телевизия през xboxa тук въобще не работят,и това е така за цяла Европа , не само за България.SnapApp опцията,възможноста да използваш две приложения едновременно ,също не ми харесва,не ми е много удобна.И най-лошото е ,че всички приятели и познати клонят към PS4, тоест по-малко хора ,с който да цъкаш online.Та като цяло е много добра конзола ,ама май е насочена предимно за US и UK.
    Този пост е редактиран от Dinko Boev; 09-01-16 в 17:32.
    hristoslav2 и svetlio1 харесват това.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #4

    Отговор: Xbox - съвети и обсъждане


  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #5

    Отговор: Xbox - съвети и обсъждане

    Microsoft Xbox One S review | What Hi-Fi?

    Пристигна ми днес и моя и първите бегли впечатления са - много по-добър дизайн от първата генерация (то едва ли има как да е по-лош) , ужасна организация на менютата и лаг , супер бавна инсталация на игрите ... , а и М$ още не са открили съществуването на li-ion батериите

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #6

    Отговор: Xbox - съвети и обсъждане




    п.п. Хм , оказа се, че и двата ми 4К тв не поддържат HDR сигнал подаден на HDMI входовете, което е малко странно, тъй като и двата възпроизвеждат HDR клипове (Сони-то даже като засече такъв минава в режим HDR, в който не може да сменяш настройките на картината) ... то не е чак такава изненада , щото нямат хардуер за целта , но си е странно защо през USB отчита , а на HDMI -не

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #7

    Отговор: Xbox - съвети и обсъждане

    На Сонито ти,нямаше ли от менюто някаква настройка на HDMI входовете за HDR сигнал?...

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #8

    Отговор: Xbox - съвети и обсъждане

    Има, но тя се оказва е само за 4К 60/120хц сигнали - би трябвало да може и HDR да поема, но или е пропуск/бъг на Сони ... или умишлено скопено, щото на 2016, които са със същия хардуер ги пишат, че поддържа - ще им пиша тия дни да видим какво ще отговорят .

  11. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #9

    Отговор: Xbox - съвети и обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Има, но тя се оказва е само за 4К 60/120хц сигнали - би трябвало да може и HDR да поема, но или е пропуск/бъг на Сони ... или умишлено скопено, щото на 2016, които са със същия хардуер ги пишат, че поддържа - ще им пиша тия дни да видим какво ще отговорят .
    ОК...пиши после ако има някакво развитие....

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    236
    #10

    Отговор: Xbox - съвети и обсъждане

    svetlio:може ли да помоля за малко по обстоино мнение за тоя xbox ....

    бях се за силил за 4к bliray плеър и ми дойде на акъла да хвърля едно око на конзолите... плейстейшъна обаче гледам не чете 4к блурей(каква е тая простотия незнам)за рзлика от xbox_a

    Та главно ме интересува може ли да се ползва като баш 4к блуреи плеър... звуковите фотмати как са

    гледам при румънците е около 500 кинта 500гб....такива пари е и самсунга ubd k8500
    ....та ако няма няква драма що дане комбинирам нещата(игрите са добре дошли

    ако не да повличам самсунга и да не се занимавам с глипости

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #11

    Отговор: Xbox - съвети и обсъждане

    Няма как да го тествам като 4К HDR BD плеър по простата причина , че ми липсва такъв диск за проба . Не го хвалят по ревютата много, особено сравнен с Панасоник-а, но повечето потребители една ли ще обърнат внимание на доста от забележките , пък и за тая цена.. по-големият проблем баша, че не поддържаше новите формати Атмос и Х , но доколкото се сещам М$ казаха, че ще ги оправят с ъпдейт (може и да е оправено вече - имаше скоро ъпдейт на плеъра).
    За мен основният проблем е самата операционна система - няма такава шарения, разхвърляност и хаос, че и командите понякога са тотално объркване какво си искал и къде те е пратило ... , че и лаг има порядъчен... Може би щото съм свикнал на изчистената и организирана ОС на ПС3/4 ама едва ли - Xbox360 беше далеч по-добре .

    Все пак си е най-евтиният 4К BD плеър и ако няма база за сравнение едва ли би усетил някой от проблемите писани по ревюта - по спомен - не толкова наситена картина, малко "по-плоска" с по-малко динамика ...

    Яд ме е, че Сони си спестиха 20-30$ и не сложиха 4К плеър в ПС4про - напълно непонятно за мен ... пък и за всички по света ...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    236
    #12

    Отговор: Xbox - съвети и обсъждане

    Мерси за бързия отговор....

    Това за долби атмос и дтс х го пише навсякаде..да не вземе стереода ми ги пуска само

    Kаk/ви звукови формати потдържа реално това нещо (dts hd ma поне )?

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #13

    Отговор: Xbox - съвети и обсъждане

    Не съм пробвал , трябва да го нося в друга стая при ресивъра (то добре, че S-ката вече е с нормални размери и без "тухла" ), а в наличност имам само един BD - Ледена епоха 3 и вероятно няма да има проблеми с 5.1 каналния звук , мисля само със 7.1 и нагоре каналните имаше проблем .
    Също и HDMI входа му мисля не приемаше 4К сигнали .

    Сега ме подсети, че не съм му пробвал софтуерният плеър какво ще "види" ама имам известни съмнения там ... все пак се "борим" с пиратството

    http://support.xbox.com/en-GB/xbox-o...3e01feb7e1332c

    п.п. И да не забравя - М$ все още не са открили съществуването на HDMI CEC протокола ...
    Този пост е редактиран от svetlio1; 19-12-16 в 23:43.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    236
    #14

    Отговор: Xbox - съвети и обсъждане

    оффф...еми ша го мисля

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #15

    Отговор: Xbox - съвети и обсъждане

    Configure Audio Settings Xbox One | Xbox One Home Cinema Audio

    - като гледам си ги поддържа 5.1/7.1 и явно проблемите са си само с Атмос и DTS ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 6 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Xbox 360 Jasper
    От Koceto_19 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 17-09-15, 01:41
  2. Отговори: 9
    Последно: 21-01-15, 18:31
  3. Xbox 360
    От Torres във форум Конзоли за игра
    Отговори: 1
    Последно: 07-07-13, 11:19
  4. Xbox 360
    От Torres във форум Конзоли за игра
    Отговори: 2
    Последно: 03-01-12, 10:18
  5. XBOX emulator
    От DeathKnight във форум Конзоли за игра
    Отговори: 8
    Последно: 01-08-02, 21:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе