Резултати от 1 до 6 от общо 6

Търся малка кутия за PC (HTPC)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #1

    Търся малка кутия за PC (HTPC)

    Дойде му времето на домашното компютърче MSI MEGA180 Deluxe за смяна. В досегашното състояние на нещата нямам нито един неприбран кабел – всичко е скрито в кабеловодещи профили, които съм 'вградил' в бюрото, което обаче значи, че искам и новото PC да се вмести на мястото, където е старото. А мястото не е много – височината не трябва да надскача 29 см, а широчината – не повече от 23 см, (дълбочината не ми пречи).
    И понеже ще 'обръщам резбата' (минавам към Intel), реших да се сдобия с това дъно GA-E7AUM-DS2H (имам и една алтернатива – да чакам излизането на ZOTAC GeForce 9300-ITX WiFi, ама след това ми се плаче кой и кога ще го внесе у нас. Иначе много ме блазни вградения WiFi). Така или иначе, кутията ми е проблем, особено при първия вариант на дъното – mATX.
    Огледах де що намерих по мрежата за малки кутии, ама не намерих каквото търся. Всъщност, търся кутия, която е като Mini Tower, но с едно 5.25" гнездо по-ниска. Най-много ми пада на сърце ето такава , но това си е barebone и няма откъде да се сдобия с нея без карантията (тези от ASUS няма ли да пуснат mATX дъно с GeForce 9400, бе!). Крис беше заявил някъде, че по-малка от тази кутия нямало, ама тя ми е леко грозновата (искам само черна), а и никак не ми допада идеята за вертикално разположено оптично устройство.

    Та това ми е болката – кутията. Ако нещо ви идва на ум, моля споделете го.

    PostScriptum: Преди години някъде при ЗИТ (7-ми километър) имаше някакво фирме, което правеше кутии за PC-та. Някой да се сеща за тях? Дали съществуват? Може пък да могат да ми направят нещото, което търся…

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #2

    Re: Търся малка кутия за PC (HTPC)

    Черна... - тази?
    http://sunnycomputers.biz/images/DLC-L118_02.jpg
    А DVD-то защо да е вертикално - ще си държиш кутията в десктоп вариант..

  4. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #3

    Re: Търся малка кутия за PC (HTPC)

    Ми не харесвам много идеята за desktop вариант, пък и комай ще я посритвам ако стърчи толкова... Е те така стоят нещата. (нЕма 'а ме хокате за свирката - не са ми чак толкова претенциозни ушите). Edit: Не ща да си ползвам старата кутия, защото ще го подаря както си е работещо компютърчето, пък и автоматически ме хвърля в чакане за ITX дъното...

    Добре де, а как стоят нещата със зъхранванията при тези малките кутии - гледам в manual-а на този Asus, че се монтира стандартно като размер, но при тези тънките...? Че съм решил този път да НЕ го чувам охлаждането. По повод на което, ако се склоня на по-голяма широчина от въпросните 23 cm, се замислям и за тази, въпреки, че е грехота да се хвърлят толкова пари за тенекия... Но пък този топуз отгоре, пуснат на 5 V може би ще успее да охлажда чипсета и процесора (да кажем C2Duo E5200 на първо време) без друга перка, а?

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #4

    Re: Търся малка кутия за PC (HTPC)

    Колкото по-малко, толкова по-шумно

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    42
    #5

    Re: Търся малка кутия за PC (HTPC)

    http://content.it4profit.com/itshop/...efault&LANG=bg виж и тази, скоро и аз бях пред същата дилема и си реших проблема с тази кутия.

  7. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #6

    Re: Търся малка кутия за PC (HTPC)

    Цитат Първоначално публикувано от G-Point
    http://content.it4profit.com/itshop/...efault&LANG=bg виж и тази, скоро и аз бях пред същата дилема и си реших проблема с тази кутия.
    275x200x190 mm - това ми се вписва в представите Ама ще трябва да чакам да измъдрят ITX дъно с GeForce 9300/9400... Да знаете тези ZOTAC кой ли ги внася?

    @G-Point: Колко е голямо (на размери) захранването, че то малко ще е слабичко, ми се струва - да си потърся нещо подходящо (па и без перка, ако може...) Дали ще ти е удобно едно фото отвътре да дадеш, моля? Откъде я купи?

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Купувам Mini ITX (HTPC) кутия,или цяло PC
    От svetlio_88 във форум Купува
    Отговори: 4
    Последно: 28-10-13, 18:43
  2. Отговори: 1
    Последно: 10-07-13, 18:44
  3. Спешно препоръка за htpc кутия!
    От backinblack във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 14-04-13, 23:09
  4. Продавам, захранване, звукова карта HTPC кутия
    От splitt.bg във форум Приключили продажби
    Отговори: 18
    Последно: 14-03-12, 11:56
  5. Купувам: Кутия за HTPC/NAS - SFF
    От todo1 във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-08-11, 11:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе